Skocz do zawartości

F-4J Phantom Hasegawa 1/48 "SHOW TIME 100"


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Juffre napisał:

Pytałem, bo będę malował tomcata w podobnym malowaniu i się zastanawiałem jaki kolor będzie najlepszy. Też bym poszedł w tym kierunku. Jakiś odcień szarości. 

Nie wiem, czy na dole nie dam też czarnego w niektórych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model już po lakierze i delikatnym  brudzeniu. Pozostało w sumie dokleić pozostałe części. Miałem problem z przednią owiewką. Po zdjęciu maskowania okazało się, że jest brudna od taśmy po wewnętrznej stronie. Pozostało mi delikatnie wystruganą wykałaczką ją doczyścić,  nie uszkadzając przy tym celownika. Jakoś się udało.     

       

                                                                                                                                                                                                                                      

IMG_20220612_194835.jpg

IMG_20220612_195019.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda świetnie! Mam Showtime 100 z Academki w 72 🙂 Musze kiedyś popełnić 🙂

Nie widzę przeglądając na telefonie ale jak masz gdzieś linie bez washa to postaraj się je jednak zalać - strasznie potem razi na powiększeniach zanikajacy wash - sprawia wrażenie, że model jest niechlujny a Twoja taki przeciez nie jest 🙂

Edytowane przez Psar77
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Psar77 napisał:

Wygląda świetnie! Mam Showtime 100 z Academki w 72 🙂 Musze kiedyś popełnić 🙂

Nie widzę przeglądając na telefonie ale jak masz gdzieś linie bez washa to postaraj się je jednak zalać - strasznie potem razi na powiększeniach zanikajacy wash - sprawia wrażenie, że model jest niechlujny a Twoja taki przeciez nie jest 🙂

Dziękuję. To co dało radę,  to poprawiłem.  Właśnie ja odnoszę niekiedy wrażenie, że robię niechlujnie i jeszcze dużo muszę się nauczyć. Najbardziej,  to te klaczki i inne ustrojstwa przylepiające się do modeli mnie irytują :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda elegancko. Mam pytanie odnośnie hamulców aerodynamicznych i ich wnęk. Będą w kolorze dołu samolotu? Jeżeli tak ma być to OK. (pytam, bo nie analizowałem zdjęć, a chyba lepiej teraz zapytać niż w galerii) Wygląda,że dokleiłeś stateczniki poziome w całości do kadłuba. Nie wiem czy nie ładniej by to wyglądało z choćby minimalną szparą bądź też z doklejeniem tylko w rejonie osi obrotu tych stateczników.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MAREK74 napisał:

Wygląda elegancko. Mam pytanie odnośnie hamulców aerodynamicznych i ich wnęk. Będą w kolorze dołu samolotu? Jeżeli tak ma być to OK. (pytam, bo nie analizowałem zdjęć, a chyba lepiej teraz zapytać niż w galerii) Wygląda,że dokleiłeś stateczniki poziome w całości do kadłuba. Nie wiem czy nie ładniej by to wyglądało z choćby minimalną szparą bądź też z doklejeniem tylko w rejonie osi obrotu tych stateczników.

Dziękuję. Wnęki są białe i sprawdzałem  to w monografi o F 4J  Co do stateczników, to też za bardzo szpary tam nie widać na zdjęciach. Zresztą teraz już i tak bym tego nie poprawił.

 

IMG_20220614_200525.jpg

IMG_20220614_200841.jpg

IMG_20220614_200806.jpg

IMG_20220614_200437.jpg

Edytowane przez kowal76
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.