Skocz do zawartości

Gaz Tigr i inne MRAP w działaniach w Ukrainie


Bartosz Ciesielski

Rekomendowane odpowiedzi

On 5/6/2022 at 3:37 PM, Bartosz Ciesielski said:

Tigry z opancerzeniem typu ,, sama robiłam "

 

6470A877-26AE-46EC-B68C-678700173185.jpeg

 

 

 

Ktoś pytał się po co to coś z przodu. Widzę dwie opcje:

1) Run-flat to nadal tylko run-flat. Dziwnie dużo zdjęć z UKR pokazuje pojazdy wyłączone z walki przez... kapcie.

2) Mad-max to też miał: taran do czyszczenia drogi przed pojazdem bo... dziwnie dużo zdjęć z UKR pokazuje pojazdy wyłączone z walki przez... kapcie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Uapa napisał:

Ktoś pytał się po co to coś z przodu. Widzę dwie opcje:

1) Run-flat to nadal tylko run-flat. Dziwnie dużo zdjęć z UKR pokazuje pojazdy wyłączone z walki przez... kapcie.

2) Mad-max to też miał: taran do czyszczenia drogi przed pojazdem bo... dziwnie dużo zdjęć z UKR pokazuje pojazdy wyłączone z walki przez... kapcie.

Ostatnio czytałem artykuł i ktoś zrobił analizę co z tymi oponami . Okazuję się ze opony pamiętają ZSRR i mogą być po prostu zleżałe a patrząc co się tam od odwala nie zdziwiło by mnie jak by w papierach były nowe opony , pieniądze zainkasowane a my weźmiemy jakieś stare z magazynu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Bartosz Ciesielski said:

Ostatnio czytałem artykuł i ktoś zrobił analizę co z tymi oponami . Okazuję się ze opony pamiętają ZSRR i mogą być po prostu zleżałe a patrząc co się tam od odwala nie zdziwiło by mnie jak by w papierach były nowe opony , pieniądze zainkasowane a my weźmiemy jakieś stare z magazynu 

To dotyczyło opon na ciężarówkach i na być może Pancyrach (choć te miały mieć chińskie). Owszem, nie można wykluczyć, że i Tigry dotknął ten problem ale sądzę, że nie...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Uapa napisał:

To dotyczyło opon na ciężarówkach i na być może Pancyrach (choć te miały mieć chińskie). Owszem, nie można wykluczyć, że i Tigry dotknął ten problem ale sądzę, że nie...

 

 

Oby jak najdłużej pokutowały takie w tej armii wałki... Bo co zdjęcie, to kapeć albo totalnie rozwalony bok opony

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bulik58 napisał:

Nie da sie ukryc iz z pewnoscia poniesli spore straty juz w pierwszym dniu wojny, atak byl dla nich spora niespodzianka . Pamietam wiadomosci zamieszczane nawet u nas gdzie przytaczano informacje jakiegos oficera ukrainskiego ( chyba pulkownik) ktory kpil z otrzymanych informacji od wujka Sama , piszac iz rosjanie przeciez wycofuja swoje jednostki. No ale nie byl on jedynym ktory w wojne watpil.  Swoj sprzet tracili, zdobyty niszczyli, ale od pewnego czasu takie praktyki sie zmienily, Ratuja co sie da, a poza tym lepiej zle jechac jak dobrze maszerowac.Pozostaje teraz czekac na nowinki jakie sie pokaza na froncie z obu stron.

jest pierwsza ciekawostka lekko opancerzone pojazdy Dzik dla ukrainny 

dzik.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.