Skocz do zawartości

Gaz Tigr i inne MRAP w działaniach w Ukrainie


Bartosz Ciesielski

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, bulik58 napisał:

Co do modelu - Trumpek wypuścił model ATS-a  ale starszej wersji gdyż ten ze zdjęcia ma koła bieżne identyczne do tych z czołgu T-55 , 

 

Trumpeter Model Ciągnika Artyleryjskiego Ats 09514

 

Powyższy model AT-S, to nie tylko starsza ale i zupełnie inna konstrukcja, nie mająca nic wspólnego z ATS-59, czy tym bardziej ATS-59G z zamontowanymi działkami 2M-3M na pace.

Konstrukcja ATS-59G jest rozwinięciem wcześniejszej konstrukcji ATS-59, która była produkowana z prostą 2 osobową kabiną.

ATS-59

Артиллерийский тягач АТС-59 — ВикиВоины

 

ATS-59G posiadał już rozbudowaną kabinę na 6 osób.

 

SOV - ATS-59G : SSSR / Nástupnické státy SSSR (SOV)

Fotki z sieci w celach dyskusyjnych only.

 

Co ciekawe, Kurgańskie zakłady produkcji maszyn które go zaprojektowały, po tym jak przestawiły się całkowicie na produkcję BMP-1, całość produkcji ATS-59G przeniosły do Polski. Produkcja na licencji odbywała się w ZM Łabędy i Huta Stalowa Wola i w zasadzie wszystko szło do Rosji i na eksport.

Jak widać też na zdjęciu, głównie koło napędowe i napinające są wspólne z T-55, bo koła jezdne mają zupełnie inny wzór.

 

Jest szansa, że trumpek w końcu wyda oba powyższa modele, bo zapowiadał je wstępnie niemal 10 lat temu.

https://archive.armorama.com/news/22010/index.htm?__cf_chl_tk=Kma8piUk4IfO3Dt60bcfZN0_diLEoLl_dKVlZbXGEZg-1681981532-0-gaNycGzNEWU

cover.jpg

Edytowane przez Rafał B
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rafał B napisał:

 ATS-59G z zamontowanymi działkami 2M-3M na pace. Jest szansa, że trumpek w końcu wyda oba powyższa modele, bo zapowiadał je wstępnie niemal 10 lat temu.

4 godziny temu, bulik58 napisał:

Nigdy się tą konstrukcją nie interesowałem dlatego wrzuciłem zdjęcie opakowania modelu Trumpetera . O tym iż jest to inny model swiadczy nr, ATS 59 czyli prawdopodobny rok produkcji .

jest w 72   :szczerbol:

36324_rd.jpg.04779e5219fa20c34175128854fa383c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bulik58 napisał:

 O tym iż jest to inny model swiadczy nr, ATS 59 czyli prawdopodobny rok produkcji .

 

W tym przypadku jest to rok zaliczenia testów państwowych i zatwierdzenia go przez armię.

Testy wojskowe jednak trwały nadal, aż do roku roku 60-go, które podobno przeszedł pomyślnie mimo różnych mankamentów. Niektórych z nich, jak ciasną kabinę wersji 2 osobowej, nie rozwiązano nawet w toku produkcji.  Pierwsza partia testowa 10 sztuk powstała dopiero w maju 61-go, a o seryjnej produkcji w tym przypadku, można mówić w zasadzie dopiero od 62-go.

 

51 minut temu, M.A.V. napisał:

jest w 72   :szczerbol:

36324_rd.jpg.04779e5219fa20c34175128854fa383c.jpg

 

O modelu Balatona wiem, ale to nie moja skala 😉

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje że na pierwszym foto mają na rękawach nowe oznaczenie ?

10 godzin temu, chorąży napisał:

Kilka dodatkowych zdjęć dopancerzonych Tigrów

 

 

FXGWmUFWAAg9WwN.jpeg

FXGWq5_XgAQS2QK (2(.jpeg

FXFnn-4WYAUrn9f.jpeg

FTCohFkWQAIzZlV.jpeg

FQLRhCJXIAIcBhe.jpg

Czy mi się wydaje że na pierwszym foto mają na rękawach nowe oznaczenie ?

Edytowane przez Bartosz Ciesielski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.