Skocz do zawartości

Gaz Tigr i inne MRAP w działaniach w Ukrainie


Bartosz Ciesielski

Rekomendowane odpowiedzi

Może zdobyli ,może nie zdobyli.

Zdjęć żadnych nie ma.Zdjęciami starego BTR się pochwalili a w przypadku WRE nic.

Napisać to wszystko można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Xmen napisał:

Może zdobyli ,może nie zdobyli.

Zdjęć żadnych nie ma.Zdjęciami starego BTR się pochwalili a w przypadku WRE nic.

Napisać to wszystko można.

No ja wiem że szanownemu Koledze nie w smak to że Kacapy obrywają na ladzie , na morzu i w powietrzu. Ale fakty są takie że nowo pozyskane z wielkiej Brytanii rakiety Storm Shadow bezkarnie demolują ruskie zaplecze, a drony bezkarnie wlatują w rosyjską przestrzeń powietrzą i spadają na osiedla mieszkalne w Moskwie,  chcieli wojny to ją mają na swoim terenie. Zbrojne grupy dywersyjne przenikają przez granicę bez przeszkód, a jeszcze bym zapomniał niedawno na Morzu Czarnym  porządnie oberwał okręt zwiadu elektronicznego, coś im nie za bardzo ta wojna wychodzi:szczerbol:.

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://voenhronika.ru/001/00001/pouu45c_entur_prinjatija.jpg

 

Blogerzy piszą iż podczas nocnego ataku na Kijów doszło do zniszczenia/porażenia jakiegoś punktu dowodzenia, siedziby wywiadu ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pmroczko napisał:

A co to jest za podwozie?

Wygląda na kamaz=a 6560 czyli tego samego jak Pancyr. Na jakiejś ze stron rosyjskich jest opisana przeróbka pancyra zvezdy na ten pojazd, mogę spróbować poszukać, kiedyś miałem skrót do tych danych..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pmroczko napisał:

A co to jest za podwozie?

 

Konkretnie jest to podwozie URAL 5323 01 z zabudową (ПБУ55K6E, czyli bojowym stanowiskiem dowodzenia i kontroli dla systemu S-400.

 

FxZRltlX0AUTpW8.jpg

https://mil.in.ua/en/news/the-armed-forces-of-ukraine-destroyed-the-command-post-of-the-s-400-air-defense-system/

Edytowane przez Rafał B
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Rafał B napisał:

Konkretnie jest to podwozie URAL 5323 01

Wielkie dzięki, właśnie na KamAZa mi to nie wyglądało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Rafał B napisał:

 

Konkretnie jest to podwozie URAL 5323 01 z zabudową (ПБУ55K6E, czyli bojowym stanowiskiem dowodzenia i kontroli dla systemu S-400.

 

FxZRltlX0AUTpW8.jpg

https://mil.in.ua/en/news/the-armed-forces-of-ukraine-destroyed-the-command-post-of-the-s-400-air-defense-system/

Ten kontener wygląda znajomo:mrgreen:. W podobnym pudełku jest umieszczony kontener dowodzenia  systemem wojny elektronicznej Krasucha 4 który  nieuszkodzony swojego czasu porzucili Ruscy podczas ucieczki spod Kijowa:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2023 o 14:20, Xmen napisał:

Zdjęć żadnych nie ma.Zdjęciami starego BTR się pochwalili a w przypadku WRE nic

fotek nie było i nie będzie - następnego dnia już go pakowali w Jasionce do C-5M  :szczerbol:

 

W dniu 25.05.2023 o 10:20, chorąży napisał:

Czyli operacja "łączona" i " demokratycznych rosjan" i ukraińskich sił specjalnych, a w zasadzie atak i zdobycie WRE.  Dziwne, że tak słabo ten system był chroniony i tak blisko granicy.

jaja to by były dopiero jakby oni doszli do magazynów koło Antonówki.....    tam też prawie nie było ochrony :haha:

6.jpg.e3b4ac6fa07ff0754b8b72d68b57ebbe.jpg

Obiekt 1150 czyli Белгород-22  podlegający 12emu Zarządowi Głównego Ministerstwa Obrony Rosji - czyli po naszemu tego od głowic nuklearnych. W tych magazynach znajdowały się głowice małej mocy (do Toczek i Iskanderów)... 

gdy ruscy w pośpiechu ewakuowali magazyny siły Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego były ok 8km od nich  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pmroczko napisał:

Wielkie dzięki, właśnie na KamAZa mi to nie wyglądało.

 

Samo podwozie Urala może i jest podobne z KamAZ-em ale na tym kończy się całe podobieństwo. Na pierwszy rzut oka widać, że rozstaw przednich osi jest inny i szoferka też, nie mówiąc już o tym charakterystycznym logo Urala na masce, które z daleka może przypominać/kojarzyć się z Logo Renault 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, M.A.V. napisał:

Obiekt 1150 czyli Белгород-22  podlegający 12emu Zarządowi Głównego Ministerstwa Obrony Rosji - czyli po naszemu tego od głowic nuklearnych. W tych magazynach znajdowały się głowice małej mocy (do Toczek i Iskanderów)... 

gdy ruscy w pośpiechu ewakuowali magazyny siły Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego były ok 8km od nich  

... a więc to może to był główny cel ?   Przecież niemożliwe, że nie wiedzieli o tych magazynach :)  czy to oni czy wielki wuj  ...  Coś tam większego miało być i albo się nie udało, albo utopili się w błocie i też się nie udało  ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defence24   popełniła artykuł:

https://cyberdefence24.pl/armia-i-sluzby/atak-na-kijow-sbu-potwierdza-zdemaskowano-obrone-ukraincow?_gl=1*1m8ttqx*_ga*MTY1MzIyOTE1OS4xNjg1NjAwMjEz*_ga_V9HJHCHWER*MTY4NTYxMzY3MC4yLjEuMTY4NTYxMzcyNi4wLjAuMA..

 

Atak na Kijów. SBU potwierdza: zdemaskowano obronę Ukraińców

W treści "dziennikarz" napisał:

 

„Zasada niepublikowania” jest uniwersalna, o czym wielokrotnie pisaliśmy na łamach naszego portalu. Dlaczego to takie ważne, również w kontekście Polski? Wyjaśniamy w materiałach:

 

Czyli to, że publikujemy zdjęcia n(publicznie dostępne)  działań na wschodzie czy zdjęcia sprzętu jaki Polska zakupiła może być karalne ?!?!  

 

Jak treść zamieszczona przez "dziennikarza" tego portalu ma się do zapisów w Konstytucji RP ?!  Jeszcze trochę, a modelarstwo będzie "złą wolą"

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Nie mieszajmy do tego Konstytucji zgodnie z obowiązującą modą. Nie jesteśmy także w stanie wojny. Zdjęcia publikowane pokazujemy podając źródło. Nie publikujemy zdjęć konwojów (tu zgoda). Natomiast Szef MON... Czy publikacje na stronach MON to też zła wola?

W innych krajach ukazują się publikacje zdjęć i materiałów, że aż włos naszych decydentów powinien się jeżyć...

Pozdrawiam

Andrzej

PS Kiedyś byłem z młodzieżą w 10 BKP. Wszyscy łazili po Leosiach robili foty a ja sobie rozmawiałem z pewnym panem kapitanem m.in o tajemnicy, aż podszedł jeden z uczniów i zapytał: A co tam jest?- i wskazał na kontener. A to jest właśnie tajemnica- odpowiedział pan kapitan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, chorąży napisał:

Defence24   popełniła artykuł

Rzadko tam zaglądam, bo po przeczytaniu kilku tekstów, mam wrażenie, że propaganda w tym portalu to podstawa.

Czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sas55 napisał:

Nie jesteśmy także w stanie wojny

No mam nadzieję  :) chyba czegoś nie wiemy.  Portal z którego cytuję też jest "taki sobie" ...

Kiedyś na "Dni NATO" pomijając możliwość zwiedzenia kabiny B-52, AWACS szczególnie pamiętam możliwość, gdy siadłem sobie w kabinie Tureckiego F-4 Phantom  :)  czy innej Niemieckiej PUMY .  Wrażenie zrobiła możliwość obejrzenia pracy "Tamary" niestety ustawili tylko jedna antenę  .....   Tylko wtedy były inne czasy.  Teraz nawet "asg-sowcy" nie ganiają po lasach z obawy  przed aresztowaniem prewencyjnym ....  no ale OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Grzes napisał:

Rzadko tam zaglądam, bo po przeczytaniu kilku tekstów, mam wrażenie, że propaganda w tym portalu to podstawa.

Czy się mylę?

Moim zdaniem absolutnie nie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Adams M1A1 napisał:

Ten kontener wygląda znajomo:mrgreen:. W podobnym pudełku jest umieszczony kontener dowodzenia  systemem wojny elektronicznej Krasucha 4 ...

 

Kontener jak kontener, różni się wsadem i dodatkami 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.