Skocz do zawartości

Gaz Tigr i inne MRAP w działaniach w Ukrainie


Bartosz Ciesielski

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.09.2022 o 13:09, Xmen napisał:

Teraz nie wolno tak pisać.

To nasi sojusznicy broniący Europy przed rosyjską agresją.

 

Dawno , dawno temu , gdzieś w II połowie XIV wieku za panowania króla Kazimierza zwanego później  Wielkim dla trochę bardziej obeznanego ze światem  rycerza z ziem polskich ( w tym z Mazowsza, które było oddzielnym księstwem  ) największym zagrożeniem  był nie Zakon Krzyżacki  tylko Wielkie Księstwo Litewskie , które co pewien czas dokonywało najazdu na ziemie polskie , łupiąc , rabując biorąc jeńców . Z Krzyżakami w tym czasie był spokój bo król Kazimierz się z nimi układał to i dla rycerstwa zakon zagrożenia nie stanowił. A i Polska jeszcze wtedy za słaba była by o swoje się upomnieć. 

I pewnego pięknego dnia kilkanaście lat po jego śmierci   ekipy rządzące Polską doszły dla  tego polskiego rycerza szokującego wniosku , że Jadwigę trzeba za poganina wydać , unię zrobić , bo pewnego dnia  Zakon za gardło złapie i już nie puści . I na tronie nagle dwóch królów mieliśmy ( przypominam Jadwiga była królem , nie królową ) i pewne wtedy też jakiś rycerz protestował , żeby mu litewskiej banderii nie pokazywać , szaty darł , miecze łamał  co z radością na zamku w Malborku każdorazowo witano .

 

Tak to jest , że w polityce niekiedy dochodzi do zmiany sojuszy gdy nagle wróg większy się pojawi. Pisałem o co chodzi z tym przypominaniem Wołynia . Cały czas o to samo , by pomoc na Ukrainę nie szła , bo ta pomoc przez Polskę idzie . I ni diabła z tym poza gadaniem o Wołyniu nie można zrobić.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, bulik58 napisał:

Prosba do wszystkich chetnych ktorzy chca zamiescic tu swoje zdjecia , wpisy aby dotyczyly one  ,, TYLKO ,, wspomnianego tematu . Dotyczy to rownierz ,, NIE ,, poruszania tematow politycznych i narodosciowych  gdyz zakonczy sie to zamknieciem tematu przez moderatorow .Dziekuje

Proponuję ograniczyć także prezentowanie zdjęć sprzętu ze sloganami obrażajacymi Prezydentów jednego czy drugiego kraju konfliktu, zwłąszcza, że nie ma to wiele wspólnego z modelarstwem, a raczej propaganda i mało prawdopodobne, że będzie to stanowiło wzór do budowanego modelu.  Zdjęcie tyłu buchanki z obraźliwą informacją o Prezydencie Zełenskim.

Dziękuję.

ps. kilka z prezentowanych zdjęć sprzętu Rosyjskiego jest znana z czasów "wiosennej ofensywy", między innymi ten dopancerzony Tigr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bulik58 napisał:

Nie mam checi prowadzic dalszej jalowej dyskusji.

To nie dyskusja a propozycja, jeżeli nie została przyjeta ...

"Rozumiem", że na tym forum tolerowane są przypadki czy to obrażania głowy innego Państwa, i to nie przeszkadza, czy dopuszczalne prezentowanie symboli ludobójstwa Polaków. 

Cóż nie odpowiada mi to, a więc prosze administratora o usuniecie mojego konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, chorąży napisał:

Proponuję ograniczyć także prezentowanie zdjęć sprzętu ze sloganami obrażajacymi Prezydentów jednego czy drugiego kraju konfliktu

Tym zdaniem rozwiałeś resztki wątpliwości, jakie można było ewentualnie mieć w stosunku do twojej osoby.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, bulik58 napisał:

Tik-Tok,Tik-Tok , czy mnie pamiec nie myli ale znak na drzwiach sie chyba zmienil. 

 

Nawet bardzo, szkoda ze nie wiadomo czyj to za zestaw jest, armatka to 100 mm plot, Bus na pace to Ducato/Citroen , ciagnik ? Krzyz na busie moze wskazywac iz to jest/byl ukrainski bo ma wymalowany krzyz, a taki znak pokazal sie ostatnio na sprzecie ktory uzywaja w kontrataku.

Ten holownik z działem jest Ukraiński na lawecie ma uszkodzony Ambulans polowy.  Na drzwiach lawety jest krzyż zresztą jako ciekawostkę mamy nowe oznaczenie na UA wozach bojowych w postaci białych Krzyży.  A i nowe maja ruscy koło wpisane w trójkąt. No i na UAZie opisywanym jako auto Kadyrowców mamy Y 

Edytowane przez Bartosz Ciesielski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bulik58 napisał:

 Tym wpisem wykazujesz niedoinformowanie w temacie , Pancyry to sa współczesne rosyjskie samobiezne zestawy przeciw lotnicze artyleryjsko-rakietowe , jakie maja oznaczenie ? To mnie tak interesuje jak ubiegloroczny snieg , piszac natomiast date 1939 chcialbys poruszyc temat 17.09.39 ? To zrob to jutro ale musisz zalozyc osobny dzial /watek np. na Facebooku , gdyz tu tematy polityczne , narodosciowe nie maja racji bytu. To tyle w tamacie. 

  

Tą odpowiedzią wykazujesz się ignorancja... Kto chce - zrozumiał. Kto chce czepia się nazewnictwa... Często niemieckie pzkpfw nazywane są potocznie "pancyrami"... Tak jak wielokrotnie podkreślałam, że każdy zniszczony ruski czołg to jeden mniej do zniszczenia przez nas, tak flagi UPA na odbitych terenach, czy Weiss kreuze na pojazdach coraz śmielej nawiązują do sojuszu ukraińsko-niemieckuego z 39'.

Możesz ignorować i udawać, że nic się nie dzieje. 

Edytowane przez mandrivecs
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bulik58 napisał:

Dam ci dobra rade , przeczytaj swoje dzielo jeszcze raz,... rownierz w pisowni w tym rownierz polskiej 

 

4 godziny temu, bulik58 napisał:

chociarz

 

W dniu 15.09.2022 o 13:06, bulik58 napisał:

wyposarzania

 

Edytowane przez giberes
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, bulik58 napisał:

Na ktores ze stron padlo stwierdzenie zeby wyposazac ukraincow w spray niebieski i zolty  do szybkiego zamalowania literowek , chyba wpadli na ten sam pomysl i juz sa efekty. Ponizej jedna z tych doraznych sanitarek.

image.thumb.jpeg.811092e8d60809dbb8462ae0bce6f72a.jpeg

image.thumb.jpeg.3f2303c1f6939a8cf33839d8159c931a.jpeg

ten wojskowy w klapkach taktycznych wymiata :) . Te wszystkie wozy bus y blaszaki zwożą rannych z linii frontu do normalnych karetek bo towarzysze z Moskwy strzelają do ambulansów 

Edytowane przez Bartosz Ciesielski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mandrivecs napisał:

Tą odpowiedzią wykazujesz się ignorancja... Kto chce - zrozumiał. Kto chce czepia się nazewnictwa... Często niemieckie pzkpfw nazywane są potocznie "pancyrami"... Tak jak wielokrotnie podkreślałam, że każdy zniszczony ruski czołg to jeden mniej do zniszczenia przez nas, tak flagi UPA na odbitych terenach, czy Weiss kreuze na pojazdach coraz śmielej nawiązują do sojuszu ukraińsko-niemieckuego z 39'.

Możesz ignorować i udawać, że nic się nie dzieje. 

z tymi białymi krzyżami to nie upatrywał bym się we wrześniu 39  widziałem nie tylko białe ale i niebieskie i żółte poza tym białe oznaczenia mieli już przy ATO tylko w formie pasów. Co Do flagi która ma Kolory czerwony i czarny w aktualnym konflikcie nie ma to nic wspólnego z upa . Widziałem wywiad z Ukraińskim żołnierzem który tłumaczył co i jak tą flagę traktują jako banderę wojenną dla tego kiedy któryś z żołnierzy zostaje ranny flaga którą mają na mundurach zmienia kolory i robi się czarno czerwona. 

 

Edytowane przez Bartosz Ciesielski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bartosz Ciesielski napisał:

z tymi białymi krzyżami to nie upatrywał bym się we wrześniu 39  widziałem nie tylko białe ale i niebieskie i żółte poza tym białe oznaczenia mieli już przy ATO tylko w formie pasów. Co Do flagi która ma Kolory czerwony i czarny w aktualnym konflikcie nie ma to nic wspólnego z upa . Widziałem wywiad z Ukraińskim żołnierzem który tłumaczył co i jak tą flagę traktują jako banderę wojenną dla tego kiedy któryś z żołnierzy zostaje ranny flaga którą mają na mundurach zmienia kolory i robi się czarno czerwona. 

 

Widzisz Bartek - można merytorycznie podyskutować. Dzięki za argumenty. Przyjąłem, choć nie do końca się z nimi zgadzam i tak jak i u nas można spotkać radykałów, tak myślę że i tak są osoby z poglądami, o które oskarżają ich w ramach alibi ruscy...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.