Skocz do zawartości

Merkava Mk 1, Tamiya 1:35


LuckyStrike

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W tym warsztacie chciałbym się podjąć budowy oraz malowania Merkavy od Tamiya. Mojego drugiego modelu czołgu. W zasadzie prosto z pudła. Co do ewentualnych waloryzacji na ten moment jeszcze nie wiem bo za krótko siedzę w temacie modelarstwa żeby od tak się porywać na jakieś ambitne przebudowy. Natomiast jeżeli ktoś z szanownych kolegów/koleżanek ma jakieś sugestie co do waloryzacji  Merkavy to chętnie wysłucham i rozważę. Chciałem też zacząć od pytania o jakieś rzetelne źródło zdjęć tej Merkavy z pola walki. Na tym forum znalazłem jeden walkaround ale maszyny z hangaru. Ewentualnie czy ktoś może polecić jakąś solidną publikację na temat tej linii czołgów?

 

IMG_20220526_190154.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę fotek czołgu, autor zdjęć Lars Bielenberg:

Masz materiał to sklejaj!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2022 o 22:56, Grzegorz Grabowski napisał:

No to jeszcze niech się ktoś z MK 4 dołączy i będziemy mieli wszystkie generacje na forum 😁😁

Aktualnie zbieram fundusze (z codziennych reszt zakupowych - mleko i chleb) na zakup  modelu Merkava Mk.IV LIC Academy MA-13227

 

Jak uzbieram i kupię to z pewnością założę warsztat z modelem uzupełniającym komplet MERKAV na modelworku😀

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, robertmodelarz napisał:

Aktualnie zbieram fundusze (z codziennych reszt zakupowych - mleko i chleb) na zakup  modelu Merkava Mk.IV LIC Academy MA-13227

 

Jak uzbieram i kupię to z pewnością założę warsztat z modelem uzupełniającym komplet MERKAV na modelworku😀

 

He, he... Ja mam ze 4 w różnym stadium budowy. Jedynka w takim stanie, czwórka jeszcze w pudełku... Ale zawsze mogę zejść do piwnicy   :mrgreen:

 

WKbVoe5.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wyszedł idealnie. Powierzchnie z farbą anty-slip - jak w oryginale- została jeszcze wieża. Gąski siadły jak prawdziwe.  Gratulacje!!!! Tak trzymaj😀

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zwróciłem uwagę, że te dwa koła różnią się od tych w prawdziwej Merkavie. Bardzo bije to po oczach? Innymi słowy czy warto ze względu na te dwa koła dokupywać oddzielny zestaw kół wyglądających jak te w rzeczywistości?

IMG_20220527_141458.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, LuckyStrike napisał:

Dopiero teraz zwróciłem uwagę, że te dwa koła różnią się od tych w prawdziwej Merkavie. Bardzo bije to po oczach? Innymi słowy czy warto ze względu na te dwa koła dokupywać oddzielny zestaw kół wyglądających jak te w rzeczywistości?

 

 

Gdybym robił Merkavę z tego zestawu to bym odpuścił... Tamiya jest dość wiekowa i z jakimiś tam uproszczeniami trzeba się pogodzić, ale to twoja decyzja :cool: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza. Ciężko dziś odnaleźć  fotki pojazdów nie zmodernizowanych np. oznaczonych po nr  wersji czołgu I Hybrid, II D, IV Lic. Izraelczycy to mądry naród. Wszystko co strzela modernizuje i używa do całkowitego zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, LuckyStrike napisał:

Ok, czyli reasumując te koła, które są w zestawie są zgodne z wersją MK1?

Uproszczone, nawet bardzo, ale oczywiście tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bulik58 napisał:

Tamiya wdala ten model lat temu ................. ?  bardzo duzo , gdy wyszedl byl oprocz Academy jedynym modelem tego pojazdu, ma on wiele uproszczen brakow  ale da sie wytrzmac nawet bez extra dodatkow. Jesli bedziesz chcial to mam zestaw kol do wersji II ale ma to samo kolo napedowe jesli sie zdecydujesz to moge ci te dwa kola podarowac , koszt to tylko oplata za wysylke. 

Dzięki ale zostanę już z tym co mam w zestawie. Zainwestuję tylko w liny holownicze i anti slip paste z dodatkowych rzeczy.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Grzegorz Grabowski napisał:

No to powinieneś sprawdzić, nowe modele Zvezdy. 😉

Co do Zvezdy to mogę się wypowiedzieć na podstawie modelu t-72. Nie wiem czy jest nowy ale dostałem z uszkodzoną wanną ( nie wynikało to z transportu paczki). Dodatkowo plastik jakiś o twardości plasteliny i spasowanie tragiczne. Być może to kwestia mojego braku doświadczenia ale przy Tamiya nie miałem takich atrakcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.