Skocz do zawartości

Merkava Mk 1, Tamiya 1:35


LuckyStrike

Rekomendowane odpowiedzi

I tak chwilowo zatrzymuje się z budową bo wkrótce przymierzam się do zakupu aerografu i kompresora. A jeszcze po drodze wakacje. Budowa obecnie zwolniła bo czytałem ostatnio sporo stron i oglądałem filmy o aerografach. Jak już kupię to pewnie ze dwa tygodnie zejdzie mi na testowaniu sprzętu, farb i różnej innej chemiii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy anty-slip:

Foto

Rozwodniony klej wikol

Klej Wikol Do Drewna 45 ml | Kleje | Art. dekoracyjne | E-plastyczny

Rozdzielić pola taśmą:

Hobby 2000-80001.jpg

śruby, wloty, siatki , zawiasy zamaskować MASKOLEM

Foto

Zdmuchnąć nadmiar piasku...........

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dorotka napisał:

 

Pytanie, czy najlepszy? 

:cool:

 

Trzeba potrenować  na kawałku plastiku.  Powłoka antypoślizgowa na Merkawach jest z dosyć grubego materiału jeżeli chodzi o ziarnistość.  Abrams ma delikatniejsza powłokę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, robertmodelarz napisał:

Trzeba potrenować  na kawałku plastiku.  Powłoka antypoślizgowa na Merkawach jest z dosyć grubego materiału jeżeli chodzi o ziarnistość.  Abrams ma delikatniejsza powłokę.

Ok ale jak tu obrać miarę, skąd będzie wiadomo, że jest za grubo albo za cieńko? Na oko patrząc po zdjęciach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, robertmodelarz napisał:

Trzeba potrenować  na kawałku plastiku.  Powłoka antypoślizgowa na Merkawach jest z dosyć grubego materiału jeżeli chodzi o ziarnistość.  Abrams ma delikatniejsza powłokę.

 

Nie jest, co było wyjaśnione wcześniej...

 

14 minut temu, LuckyStrike napisał:

Ok ale jak tu obrać miarę, skąd będzie wiadomo, że jest za grubo albo za cieńko? Na oko patrząc po zdjęciach?

 

Dokładnie tak, przy czym w przypadku Mk I (przed modernizacjami) mniej będzie znaczyć lepiej... 

 

AWyy2EJ.jpg

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bulik58 napisał:

Patrzac na zdjecia z bliska trudno jest zauwazyc ten ,, inny lub jakikolwiek ,, anty poslizg ,  dlatego jesli masz taka fotke to chetnie zobacze.

 

 

 

Mam nadzieję, że jest na tyle blisko, że go zobaczysz...

 

shg2Pzm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bulik58 napisał:

Wlosa nie dam sobie obciac , ale czy ten efekt nie jest spowodowany chropowatoscia pancerza widoczna dosc dobrze na przykladzie tej wiezy? Ktora jest odlewana jak i kadlub , bynajmniej w przedniej czesci ?

 

 

Już mi się nie chce Cię przekonywać i zamieszczać kolejnych zdjęć... Tak więc ostatnie i tyle w temacie...

 

799nWZF.jpg

 

Można co najwyżej - jak ktoś spragniony - kupić i doczytać oraz pooglądać ... :pokoj:

 

432SPFD.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bulik58 napisał:

Bardzo malo cierpliwosci czy checi do dyskusji? Gdyby nie wpis w ktores z tych ksiazek i dodatkowe zdjecie/a  to sam bys tego na tym zdjeciu ktore wrzuciles jako pierwsze nie zauwazyl. Rzeczywiscie to tyle w temacie.

 

 

Uff  :jupi2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wyciąć, żeby idealnie pasowało, jest na to jakiś patent? Jak widać ja to zmasakrowałem haniebnie a ciąłem skalpelem wg instrukcji. Co robię źle? W żaden sposób nie dałem rady tego wyciąć choćby w przybliżeniu wzdłuż linii. Co równie ważne czy są jakieś zestawy waloryzacyjne składające się z samych szybek?

IMG20220615211312.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, LuckyStrike napisał:

Jak to wyciąć, żeby idealnie pasowało, jest na to jakiś patent? Jak widać ja to zmasakrowałem haniebnie a ciąłem skalpelem wg instrukcji. Co robię źle? W żaden sposób nie dałem rady tego wyciąć choćby w przybliżeniu wzdłuż linii. Co równie ważne czy są jakieś zestawy waloryzacyjne składające się z samych szybek?

 

Najlepsza jest rozwarstwiona płyta kompaktowa:

image.jpeg.c4fc56d247b8ff7ca64f234a11aa0211.jpeg

Efekt jest bardzo dobry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LuckyStrike napisał:

Nie wiem czy dobrze rozumiem, mam wziąć starą płytę CD i wyciąć z niej odpowiedni kształt pasujący do wizjerów?

Złamać i wyciągnąć środkową warstwę, tą która się mieni. Cała płyta jest zbyt gruba i trudna w cieciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Grzegorz Grabowski napisał:

Nawet w "dwójkach" tak nie ma 😁😁

 

A tak na poważnie... Wystarczy żebyś kupił: https://exito.sklep.pl/pl/p/Astralon-25-x-18%2C5-cm-Klisza-przezroczysta-film-/29994*, pomalował czarną farbą od d... strony, wyciął, wkleił, zamaskował i ... można malować  :mrgreen:

 

* każda cienka plastikowa folia, którą da się ciąć przejdzie.

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też być, kawałek przydymionej kliszy że zdjęciami rentgenowskimi. Do usztywniania kołnierzyka w koszulach, też dają kawałki sztywnej folii. Farba z serii periscope AmmoMig lub AK Interactive.

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz ciąć po prostej grubą folię tak ja ko przedstawiłeś w poście powyżej, to najlepiej użyć do tego - ostrza o kształcie dłuta. Wystarczy tylko przyłożyć nożyk na linii ciecia i  mocno go nacisnąć. 

noz-modelarski-skalpel-nozyk-zestaw-13-ostrzy-etui-iso-trade-b-iext102626955.jpg

Tu masz taki pewnie " chiński" zestawik. Oprawki się przydadzą, ostrza lepszej jakości wszędzie można dokupić.

https://www.empik.com/zestaw-modelarski-13-ostrzy-etui-3311-iso-trade,p1258339906,szkolne-i-papiernicze-p

Dużo lepsze nożyki w Lidlu czasami rzucają:

Zestaw noży technicznych precyzyjnych modelarskich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten zestaw w niebieskim pudełku i jest wart tyle co słowa obecnego premiera 😂 kup amazing arta albo coś co jest w 100%metalowe. Bo mi te niebieskie plastikowe mocowania to w rękach się porozpadały. Ale za darmo dawali do przeglądu auta to zabrałem 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, SnajperTBG napisał:

Mam ten zestaw w niebieskim pudełku i jest wart tyle co słowa obecnego premiera 😂 kup amazing arta albo coś co jest w 100%metalowe. Bo mi te niebieskie plastikowe mocowania to w rękach się porozpadały. Ale za darmo dawali do przeglądu auta to zabrałem 😉

Zgadza się , "badziew" dla masochistów którzy lubią kaleczyć sobie palce lub nerwy

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.