Skocz do zawartości

Merkava Mk 1, Tamiya 1:35


LuckyStrike

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze pytanie techniczne z jednej strony wanny tam gdzie zaznaczyłem powinny być w teorii dwa otwory na montaż koła ale ich nie ma. Z drugiej strony instrukcja pokazuje to koło tylko po jednej stronie kadłuba. I teraz tak w instrukcji jest ok i to koło jest tylko z jednej strony czy w modelu brak otworu i trzeba nawiercić? Na większości zdjęć w tzw. realu albo nie widać albo fartuchy zasłaniają te koła i nie potrafię tego rozkminić

IMG_20220602_102142.jpg

IMG20220602102510.jpg

IMG_20220602_102706.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bulik58 napisał:

Z tego co widac juz na fotce instrukcji to mozna poznac czemu lewa ma 5 a prawa 4 kola. Na lewej stronie w w miejscu ktore zaznaczyles widac wyciecie na te otwory , a prawa nie ma tego wyciecia. Na jednej fotce ktora mam , nie zbyt wyraznej  , widac 4 kola po prawej stronie.

Zgadza się. Ale pytanie czy w rzeczywistości też z jednej strony jest o jedno koło więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, LuckyStrike napisał:

Zgadza się. Ale pytanie czy w rzeczywistości też z jednej strony jest o jedno koło więcej?

 

Po jednej stronie 5, po drugiej cztery rolki... 

 

KF9JCTS.png

 

SDYn3Lq.jpg

 

W instrukcji "I" od Takoma zamieścili nawet specjalny rysunek, bo pewnie wielu miało wątpliwości takie jak Ty. 

 

x5Eqy8E.jpg

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub juz praktycznie skończony. Pozostaje tylko czekać na dostawę z odpowiednimi kołami. W tzw. międzyczasie pora wziąć się za kosz od wieży. I teraz mam pytanie czym przykleić tą dziwną siateczkę z zestawu? Super glutem się boję, że wyżre tą siatkę a z drugiej strony chyba standardowy klej tTamiyi nie chwyci bo to nie plastik tylko jakieś inne tworzywo...

 

 

IMG_20220609_190709.jpg

IMG20220609190720.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, LuckyStrike napisał:

Aż się boję zapytać czym to zastąpić😁

 

Siatką metalową o odpowiednim kształcie oczek.... I jeżeli ma wyglądać to zamontować od góry, a nie tak jak w instrukcji...

 

BPIBKuF.jpg

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dorotka napisał:

 

Siatką metalową o odpowiednim kształcie oczek.... I jeżeli ma wyglądać to zamontować od góry, a nie tak jak w instrukcji...

 

 

https://www.eduard.com/Eduard/Merkava-Mk-I-1-35.html?listtype=search&searchparam=merkava

35574_2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na marginesie, to co z anty-poślizgiem? Na zdjęciach  z fabryki i na pierwszych 11 czołgach Mk I dostarczonych 29 października 1979 r. do 1 kompanii  7. Brygady Pancernej jest anty-poślizg (brak "łańcuszków" przy koszach). Trzeba by więc przyjąć, że był on fabrycznie od początku, choć zupełnie inny niż w późniejszym czasie (mniejsze ziarno) i mniej trwały. Stąd zapewne teoria, że go w ogóle nie było... Potwierdzają to także zdjęcia czołgów ze wzgórz Golan z wczesnych lat 80-tych. Później przy modernizacji kładziono już nową "pastę"... :cool:

 

   XUmZd0b.jpg

 

 

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dorotka napisał:

A na marginesie, to co z anty-poślizgiem? Na zdjęciach  z fabryki i na pierwszych 11 czołgach Mk I dostarczonych 29 października 1979 r. do 1 kompanii  7. Brygady Pancernej jest anty-poślizg (brak łańcuszków przy koszach). Trzeba by więc przyjąć, że był on fabrycznie od początku, choć zupełnie inny niż w późniejszym czasie (mniejsze ziarno) i mniej trwały. Stąd zapewne teoria, że go w ogóle nie było... Potwierdzają to także zdjęcia czołgów ze wzgórz Golan z wczesnych lat 80-tych. Później przy modernizacji kładziono już nową pastę...

 

   XUmZd0b.jpg

 

 

Hmmm...zakładałem, że chyba nie ale jak teraz przeczytałem twój komentarz to się zastanawiam... Koszt tej pasty jest żaden w sumie więc może spróbuje. Oglądałem sporo filmów na YT z tutorialami jak to kłaść ale nigdy się wcześniej czymś takim nie bawiłem. Musiałbym poćwiczyć najpierw na jakimś kawałku plastiku i zobaczyć jak mi to wyjdzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.