Skocz do zawartości

D-97 MIG-29A Fulcrum "Polish Rocket"


bart207skw

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, bart207skw napisał:

relaksacja w pełnym wymiarze. Ma być prosto z pudła...

Przyjmuję do wiadomości. 

Będę dalej podpatrywał postępy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi się go składa?

Generalnie jest całkiem dobrze spasowany jak na tak stare formy i ich zużycie. 

Nie jest to tez problematyczny model.

Wnętrza w sumie nie ma poza fotelem, a oszklenie jest tak małe, ze i tak mało widać wnętrze.

Za te pieniądze całkiem fajny model - szkoda tylko, że słabo w planach leży.

No i te kalki.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bart207skw napisał:

Jak mi się go składa?

Generalnie jest całkiem dobrze spasowany jak na tak stare formy i ich zużycie. 

Nie jest to tez problematyczny model.

Wnętrza w sumie nie ma poza fotelem, a oszklenie jest tak małe, ze i tak mało widać wnętrze.

Za te pieniądze całkiem fajny model - szkoda tylko, że słabo w planach leży.

No i te kalki.

 

Jak zauważyłem to model Nakotne czyli Mister Crafra jest za wysoki w rzucie bocznym w obrębie kabiny czego nie da się w żąden sposób ukryć. Ale mnie swędzą dłonie by go przeryć na wklęsło :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update prac.

Dysze wylotowe obrobione, cały spód kadłuba zrobiony. Miałem wszystkie części malować w ramce, ale niestety wymagały polerowania z uwagi na drobne przesunięcia.

Składa się go całkiem przyjemnie. Całkiem niezłe spasowany  mimo upływu lat.

Wszystkie linie podziału przeszlifowane, aby nie były takie ordynarnie wystające.

 

Pytanie do ekspertów - nie znam się. Jakiego koloru jest ta ramka/obwoluta na szybie w migu-29 (nie znam się) - biała? I co to jest?

 

 

IMG_20220618_164751.jpg

IMG_20220619_154044.jpg

IMG_20220619_154056.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bart207skw napisał:

Mały update prac.

Dysze wylotowe obrobione, cały spód kadłuba zrobiony. Miałem wszystkie części malować w ramce, ale niestety wymagały polerowania z uwagi na drobne przesunięcia.

Składa się go całkiem przyjemnie. Całkiem niezłe spasowany  mimo upływu lat.

Wszystkie linie podziału przeszlifowane, aby nie były takie ordynarnie wystające.

 

Pytanie do ekspertów - nie znam się. Jakiego koloru jest ta ramka/obwoluta na szybie w migu-29 (nie znam się) - biała? I co to jest?

 

 

IMG_20220618_164751.jpg

IMG_20220619_154044.jpg

IMG_20220619_154056.jpg

Ta ramka o którą pytasz to uszczelka i jest koloru różowego lub blado różowego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bart207skw napisał:

Mały update prac.

Dysze wylotowe obrobione, cały spód kadłuba zrobiony. Miałem wszystkie części malować w ramce, ale niestety wymagały polerowania z uwagi na drobne przesunięcia.

Składa się go całkiem przyjemnie. Całkiem niezłe spasowany  mimo upływu lat.

Wszystkie linie podziału przeszlifowane, aby nie były takie ordynarnie wystające.

 

Pytanie do ekspertów - nie znam się. Jakiego koloru jest ta ramka/obwoluta na szybie w migu-29 (nie znam się) - biała? I co to jest?

 

 

IMG_20220618_164751.jpg

IMG_20220619_154044.jpg

IMG_20220619_154056.jpg

Te dysze są w środki zalane ? Planujesz je nieco poprawić poprzez wycięcie otworów w ich środkach ? To prosty zaieg a dodałby nieco plastyczności całemu modelowi,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Staryfajter1954 napisał:

Te dysze są w środki zalane ? Planujesz je nieco poprawić poprzez wycięcie otworów w ich środkach ? To prosty zaieg a dodałby nieco plastyczności całemu modelowi,

 

 

myślę o  tym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 6 months later...

ostatnio siedzę trochę w temacie MiG-29, przestudiowane rysunki, zdjęcia itd (kilka zbudowanych w 1/72) i jak widzę te kształty na wcześniejszych zdjęciach, to stwierdzam, że definitywnie powinni zabronić MC produkowania takich modeli... to jakieś modelarskie przestępstwo... oni wtedy rysunków nie mieli, bryłę kadłuba odtwarzali z pamięci czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tom_tom_bb napisał:

(...) to jakieś modelarskie przestępstwo... oni wtedy rysunków nie mieli, bryłę kadłuba odtwarzali z pamięci czy jak ?

To co powiesz na tego cudaka:

https://www.scalemates.com/pl/kits/italeri-176-soviet-attack-helicopter--539187

Najpierw jakiś zdolny inaczej rysownik/szpieg z departamentu stanu stworzył grafikę przedstawiającą wtedy najnowszy radziecki śmigłowiec szturmowy, a potem uznana zachodnia firma modelarska na podstawie tych wypocin stworzyła model, który później pakowała jeszcze bardziej uznana wytwórnia z Japonii:

https://www.mojehobby.pl/products/Soviet-Helicopter-Mil.html

Edytowane przez Floki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Floki napisał:

To co powiesz na tego cudaka:

https://www.scalemates.com/pl/kits/italeri-176-soviet-attack-helicopter--539187

Najpierw jakiś zdolny inaczej rysownik/szpieg z departamentu stanu stworzył grafikę przedstawiającą wtedy najnowszy radziecki śmigłowiec szturmowy, a potem uznana zachodnia firma modelarska na podstawie tych wypocin stworzyła model, który później pakowała jeszcze bardziej uznana wytwórnia z Japonii:

https://www.mojehobby.pl/products/Soviet-Helicopter-Mil.html

 

a co najlepsze jest polski przedruk książki z lat 90 "śmigłowce bojowe na świecie" czy jakoś tak ze zdjęciem tego śmigłowca i podpisane jako projekcja śmigłowca. W nowszym wydaniu tej książki już tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bart207skw napisał:

 

a co najlepsze jest polski przedruk książki z lat 90 "śmigłowce bojowe na świecie" czy jakoś tak ze zdjęciem tego śmigłowca i podpisane jako projekcja śmigłowca. W nowszym wydaniu tej książki już tego nie ma.

Tytuł tego dzieła autorstwa Billa Gunstona i Mika Spicka to "Współczesne śmigłowce bojowe". I tu małe sprostowanie. Wczoraj pisałem z pamięci i źle podałem kto był autorem rysunku śmigłowca Mi-28. Dziś sprawdziłem w książce i okazuje się, że grafik był z departamentu obrony USA. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noc nowego, tak było z Mi-28, model Fujimi MiGa-29 był podobno na bazie zdjęcia w satelitarnego nowej sowieckiej maszyny, MiG-37 i F-19 to modelarskie zmaterializowanie zapowiedzi z konferencji prasowych o samolotach przyszłości, taka sytuacja 🍻

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.