Skocz do zawartości

StuG. III Ausf. D Bronco 1/35


Evildead

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Ci Evilu, że dałeś czadu z tymi detalami, w szczególności beczka i szmaty:super: Sama bańka też b. dobrze - nie zmieniałbym nawet jeśli to miałoby być efekciarstwo mało związane z realiami. Zresztą to też wcale nie musi być bańka wyprodukowana rok temu ale np splądrowana w jakiejś szopie gdzieś po drodze. Co do figurek to ze względu na wyposażenie i ładnie pomalowane karabiny a w szczególności klimatyczne zabrudzenie płaszczy, znacznie lepiej prezentują się od tyłu czyli zaplanowane przez Ciebie ich ustawienie na dioramie będzie idealne. No i nie będzie widać tych grubo ciosanych aryjskich twarzy 😉  Ale dalej mi tam nie będzie pasował ten mistrzowsko pomalowany Stug. Będziesz go musiał dobrze ściorać żeby wyglądał naturalnie w tym otoczeniu i towarzystwie a szkoda. Biorąc pod uwagę jak żałośnie ci Niemcy wyglądają (figurki wyszły świetnie, ale wyglądają tak, że nawet wstyd od nich żądać reparacji 😜) to najbardziej pasowaliby do przygnębiającej, ponurej scenki w klimacie totalnej klęski z jakimś osmolonym, podrdzewiałym wrakiem wkopanym we wszechobecne grząskie błoto z wynędzniałą wycofującą się piechotą. Do tego kruki i wrony, które ich rozdziobią :szczerbol: A tak świetnie zapowiadającego się Stuga prezentowałbym raczej w klimacie sukcesów początku Barbarossy. Tylko nie wiem czy oznaczenia na pojeździe by Cię puściły. W każdym razie widziałbym go na bardziej "przyjaznej ziemi".

Edytowane przez TAW
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TAW napisał:

Powiem Ci Evilu, że dałeś czadu z tymi detalami, w szczególności beczka i szmaty:super: Sama bańka też b. dobrze - nie zmieniałbym nawet jeśli to miałoby być efekciarstwo mało związane z realiami. Zresztą to też wcale nie musi być bańka wyprodukowana rok temu ale np splądrowana w jakiejś szopie gdzieś po drodze. Co do figurek to ze względu na wyposażenie i ładnie pomalowane karabiny a w szczególności klimatyczne zabrudzenie płaszczy, znacznie lepiej prezentują się od tyłu czyli zaplanowane przez Ciebie ich ustawienie na dioramie będzie idealne. No i nie będzie widać tych grubo ciosanych aryjskich twarzy 😉  Ale dalej mi tam nie będzie pasował ten mistrzowsko pomalowany Stug. Będziesz go musiał dobrze ściorać żeby wyglądał naturalnie w tym otoczeniu i towarzystwie a szkoda. Biorąc pod uwagę jak żałośnie ci Niemcy wyglądają (figurki wyszły świetnie, ale wyglądają tak, że nawet wstyd od nich żądać reparacji 😜) to najbardziej pasowaliby do przygnębiającej, ponurej scenki w klimacie totalnej klęski z jakimś osmolonym, podrdzewiałym wrakiem wkopanym we wszechobecne grząskie błoto z wynędzniałą wycofującą się piechotą. Do tego kruki i wrony, które ich rozdziobią :szczerbol: A tak świetnie zapowiadającego się Stuga prezentowałbym raczej w klimacie sukcesów początku Barbarossy. Tylko nie wiem czy oznaczenia na pojeździe by Cię puściły. W każdym razie widziałbym go na bardziej "przyjaznej ziemi".

Dzięki, no chciało się wejść bardziej w szczegóły z tymi tobołkami, ja tam lubię jak jest trochę efekciarsko, sam lubię takie modele oglądać i tak mam zamiar je robić , może niekoniecznie mocno efekciarska modulacja , ale jakieś wypłowienia na kolorach muszą być, bo lepiej to wygląda, co do figurek to rozbawiłeś mnie tym opisem :) w sumie to masz rację do klęski by pasowali, ale już zostaną, dla mnie to tylko tło, podstawka wyszła spora, to musiałem ich wwalić , a że kupieni  jak się nie znałem no cóż..:) , a stug już nie taki cacy, bo tez już wstępnie po pierwszych olejach, to jakoś go do nich dopasuje :)

5555.jpg

22.jpg

Edytowane przez Evildead
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z tym Stugiem przypomina mi nieśmiertelny tekst na podryw: "podobasz mi się, więc nie spi...ol tego" 🤪 Po olejach wciąż mi się bardzo podoba, więc wierzę w Twoją wizję i umiejętności. Ale pamiętaj, że mi się podoba, więc... No! :wpier:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TAW napisał:

Sytuacja z tym Stugiem przypomina mi nieśmiertelny tekst na podryw: "podobasz mi się, więc nie spi...ol tego" 🤪 Po olejach wciąż mi się bardzo podoba, więc wierzę w Twoją wizję i umiejętności. Ale pamiętaj, że mi się podoba, więc... No! :wpier:

Postaram się nie spieprzyć tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, patrykd napisał:

Jest super. Jedynie co rzuca mi się w oczy to zieleń która dała biedronka w niektórych miejscach. Jakoś dziwnie to wygląda. 

Tam nad nożycami pewnie, to bardziej światło chyba pada, bo tam w sumie trzy odcienie brązu , chociaż ten raw umber abteilunga wpada jakby trochę w zieleń ,ale mnie to nie martwi, bo to jeszcze się troszkę pozmienia, zresztą dziś oleje były, przyschną jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Moje amatorskie oko wyłapuje haha

 

Nie mogłeś przed malowaniem:P, ale powiedzmy a walnę na malowaniu szmaty, a co mi tam, zabezpieczę- proszkowo na skęconej iglicy i heja, zabezpieczony kadłub jest  i heja.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Evildead napisał:

Dokładnie tak, świeże,  jutro je pomaluje

Zrób za mnie, inne śmierdziele słodko mdłe, hataka kuna matata ahh dzisiejsze zapachy bez wyciągu mm delyszys

 

20220917_174806.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bulik58 napisał:

Panie dziejku dales z tym STG pokaz naprawde b.dobrej roboty , widac iz lubisz experymentowac z technika malarska ktora opanowales do perfekcji. Gratulacje jeszcze raz.

Dzięki  :), poziom musi być utrzymany do końca, a jeszcze tu będzie co robić:), eksperymenty są dobre, lubię je fakt, trzeba iść do przodu :) Pozdro  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wierszyk  :

 

" Jestem wujek pancerny,

tak mnie wołają,

jak mi w stuga strzelają, niech lepiej uciekają 

robię niskie uniki, bo moja sylwetka na to pozwala,

chodź mam krótką lufę, to na kolana powala"

 

Beczki priowantu,  pierwsza klasa

Rozwożę siuwaks dla mecenasa

Szmaty na czole, raz na dole, nie wkurzać mnie, bo zaraz wam...... przypitole

To rzecz istotna i prosta to ryba frosta 🤣

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MayonesEXG7 napisał:

 

Wierszyk  :

 

" Jestem wujek pancerny,

tak mnie wołają,

jak mi w stuga strzelają, niech lepiej uciekają 

robię niskie uniki, bo moja sylwetka na to pozwala,

chodź mam krótką lufę, to na kolana powala"

 

Beczki priowantu,  pierwsza klasa

Rozwożę siuwaks dla mecenasa

Szmaty na czole, raz na dole, nie wkurzać mnie, bo zaraz wam...... przypitole

To rzecz istotna i prosta to ryba frosta 🤣

 

 

Trzeźwy Ty 😁 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bulik58 napisał:

Wszystkie te szmaty plandeki robiles z masy czy tez np. papieru? Musze zrobic jedna plandeke i podchodze do tego tematu jak pies do jeza. Mam obawy czy taka plandeka zrobiona z masy x nie uszkodzi farby ktora jest pomalowany model?

 

Chciałem wypróbować różne opcje , by sobie porównać co lepiej wygląda, co gdzie i jakie szmaty  mi pasują na nim. Tak mi wyszło że z green stuffu poszły na boki jako jakieś większe płachty plus jedna na tył , w sumie pierwszy raz robiłem z tego materiału  :) grunt to go  maksymalnie dobrze rozwałkować. Następnie układasz  jaki ma być kształt, no i wciskasz na model  za pomocą twardego pędzla namoczonego w wodzie, ładnie się wtedy układają ,oczywiście korygujesz wszelkie fałdy pęseta  lub wykałaczką wedle uznania , masz tu czas, woda i pędzel twoim przyjacielem , wszystko w rękawiczkach robisz bo odciski palców zostaną  ,a z farbą nic nie reaguje, w tym przypadku etap po lakierze matowym hataki orange. Wiadomo można to zrobić przed podkładem jak wiesz gdzie chcesz je umieścić, ja na tym etapie nie miałem na to pomysłu. Z kolei wszelkie szmaty w skrzynkach na tyle czy tam zakamarkach to druga opcja , chusteczka do nosa , grunt mają  być minimum dwie warstwy , wycinasz wymiar jaki tam sobie chcesz np 5cmm x 5cmm , następnie wkładasz do mieszanki woda ,wikol, farba akrylowa w kolorze szmaty jaki chcesz , chwilę moczysz , wyciągasz pęsetą delikatnie by nie rozerwać na jakąś tekturkę albo ręcznik papierowy w celu odsączenia tej mieszanki, chwilę czekasz i na mokro ale już nie cieknące układasz, to proste i daje zajebiście fajne efekty, można je łatwo układać, podoba mi się szczególnie ta opcja, będę nie raz z niej korzystał. Jest tu jeszcze trzecia opcja , w sumie to nie planowana, szmata na figurce , nikt nie pytał, to nie mówiłem po co mu i na co to :), otóż  po malowaniu podkładem  okazało się że rączki Hansowi lewitują to lipa myślę , wiec musiałem coś dorobić , i tu bardzo fajnie się sprawiła rękawiczka nitrylowa , odcinek  jakiś 10x10 zawinięty i podklejony klejem ca w fałdy , tylko tu trzeba ostrożnie żeby w miarę naturalnie wyglądało, trzeba dobrze naciągać i najlepiej gesty szybki klej ca,  za proste może nie jest ale jak się uda to moim zdaniem daje super efekt na szmaty plandeki szmaty, także tak to robiłem

 

 

IMG_20220827_125233651_HDR.jpg

3.jpg

Edytowane przez Evildead
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.