Skocz do zawartości

StuG. III Ausf. D Bronco 1/35


Evildead

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, zaruk napisał:

Błotko pierwsza klasa, choć ja bym chyba te największe kropy rozmył, czy na zacieki przerobił.

 

4 minuty temu, TAW napisał:

Mokre zacieki na przedniej dolnej płycie jeszcze poproszę 🙃

No racja jest, tylko tam docelowo gąsienice będą, wszystko powyżej błotnika nie ruszane :) , zacieki jeszcze mokre dojdą także :)

5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pobrudziłem w zasadzie dół cały plus  błotniki, została jeszcze góra , ale to będzie już ultra delikatnie, jeszcze szmaty przybrudzić , skrzynkę deko , trochę z tyłu jeszcze, na koniec jakieś mokre zacieki skromnie, by nie przesadzić , gąsienice coś na kształt tego , trochę zaschniętego błota, troszkę mokrego, przetarcia coś chyba  tak pozostawiam , bo to w brudzie to raczej nie powinno ich za bardzo widać, jak i  zęby  itd , jak coś nie halo to mówić można, jeszcze mogę podretuszować

2222.jpg

33333.jpg

44444.jpg

555555.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, bulik58 napisał:

Tos pan zaszalal panie Evil z tymi trakami , wygladaja zaje....cie!

 

10 minut temu, bulik58 napisał:

Dolaczam sie do tego pytania

 

9 minut temu, halset napisał:

Ładnie się robi :)

Dziękować , wieczorem napiszę jak to zrobiłem, próba zaraz nima czasu tera :)

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzyłem, a cały czas idzie ku dobremu końcowi. Chciałbym złożyć samokrytykę za swoją wcześniejszą defetystyczną postawę. Jest" brzydal" jak Clooney, "żałosny" jak te niemce, które będą go otaczać no i ogólnie zapowiada się piękna "klęska" z tą scenką :banan:🤪

Edytowane przez TAW
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, patrykd napisał:

Możesz powiedzieć jakie zabiegi spotkały te gąsienice jeśli chodzi o brudzenie?

 

7 godzin temu, bulik58 napisał:

Dolaczam sie do tego pytania

No to tak,  podkład czarny  , baza na tracki czarny i brązowy 50/50 wszelkie miejsca styku przetarcia itp daję natural steel vallejo plus decor coś tam plus farba akrylowa kolor silver . Pokolorowane akrylami to idziemy dalej czyli earth effect od miga jeden z ciekawszych tego typu produktów ale to samo zrobisz z piaskowego oleju ala buff plus brąz wszystko to ujednolica bazę gąsek, to dobry punkt wypadowy dla mnie, tu zamykam tzw etap akrylowy, dalej sedno sprawy masa sucha, w moim przypadku miks w kieliszku light earth, dark earth,city  pigmenty plus grubo plaster od ak,do tego trawka elektrostatyczna byle jaka 2mm kolor mało ważny, do tego white spirit ale umiarkowanie, do  kolorystyki daję ze dwa brązy oleje, taką mieszankę wciskam tępym, szorstkim pędzlem w zagłębienia , dalej cały cwancyk polega na tym by w tą pól przeschniętą mieszankę wklepać te same pigmenty, kolejność od ciemnego do jasnego , reszta co się nie przykleji zdmu:bip:e, wyszło z tego suche typowe zaschnięte błoto  pożądane grube ziarno , dalej jak przeschnie to idzie mix mokrego w zakamarki wet ground,/wet fluid/white spirit  podziabane w środki, ewentualnie jeszcze można dodać jakieś rozbryzgi na koniec.

Edytowane przez Evildead
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, TAW napisał:

Nie wierzyłem, a cały czas idzie ku dobremu końcowi. Chciałbym złożyć samokrytykę za swoją wcześniejszą defetystyczną postawę. Jest" brzydal" jak Clooney, "żałosny" jak te niemce, które będą go otaczać no i ogólnie zapowiada się piękna "klęska" z tą scenką :banan:🤪

Ni ma za co, wasze skromne rady tez doprowadziły do tego ze to wygląda jak wyglada  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bartosz Ciesielski napisał:

Przyznaje podoba mi się super to że pamiętałeś o przywiązaniu bambetli wielu kolegów o tym zapomina. gąsienice wyglądają jak by prosto z ruskiego błota wyjechał 😉

No to fajnie że się podoba 🙂, no ładunek trzeba zabezpieczyć , lipnie by wyglądało skupianie się jak w tym przypadku na detalach a ładunek ostatecznie byle jak przykleić , takie smaczki to najciekawsze 🙂, dzięki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
55 minut temu, MayonesEXG7 napisał:

image.jpeg.9c71fbf48cc0b876e5b21a9250cc87dd.jpeg

Potrójnie -ekipa trzech muszkietów, mocno pancerna :) 🤣

 

Po lewej Hans Urlich, Ditrich Schutze, Heinrich.

 Lux bajeczka była :), oglądało się

10 godzin temu, patrykd napisał:

Mam pytanie z czego są zrobione linki z tyłu mocujące graty  i jak  je malowałeś. 

Linki są z nici do szycia, kawałek wrzucony do kubeczka z wikolem , wodą i farba w tym przypadku padło na  old wood vallejo, pomokło chwilę, odsączyłem na ręczniku, następnie nitkę między dwa palce i mocno ściskając przejechałem po niej od góry do dołu, wszelkie wystające włoski  się poprzyklejały i wyszedł jednolity sznurek

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.