Skocz do zawartości

StuG. III Ausf. D Bronco 1/35


Evildead

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Tak sobie przeglądam filmiki i eureka :) Stug III wersja D z Muzeum szwedzkiego nowy filmik, wersja z dodatkowymi filtrami powietrza w sumie ciekawa bo i z zimmeritem :), i tu widać te elementy do ścięcia na moim , może to jakaś modyfikacja powojenna była,  przyspawali je jak testowali go po wojnie, to wygląda może na jakieś zaczepy pod schurzeny na wieży ale to może wymyślam  :) widocznie bronco robiąc formy kadłuba  wzorowało się na tym konkretnym  egzemplarzu , patrzyłem w instrukcji i tam są te elementy  i nic nie napisali co z tym itp , takie to te instrukcje ... ,może zapomnieli, ale to w sumie taka ciekawostka bo  w moim już to usunąłem.

 

 

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Evildead napisał:

Stug III wersja D z Muzeum szwedzkiego nowy filmik, wersja z dodatkowymi filtrami powietrza w sumie ciekawa bo i z zimmeritem :), i tu widać te elementy do ścięcia na moim , może to jakaś modyfikacja powojenna była, 

Stawiam na modernizację jeszcze niemiecką - przed wprowadzeniem bocznych osłon. Z tyłu na boku też ma takową część.1863047724_meser262@Zmodernizowany.thumb.jpg.e7202b1c303e2a9202933724cbab292f.jpg

To zapewne jeden z wielu pojazdów testowych.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Stug na razie nieruszany, w sumie to rozebrany , w międzyczasie robię jakąś podstawkę do niego, plan jest taki żeby zagrzebać go w błocie i brudzie :) , figurki co prawda  z Master Box ale kiedyś kupiłem a tu fajnie mi pasują, pod kładką będzie jeszcze trochę płytkiej wody, tylko muszę pomyśleć jak ją zrobić , może jeszcze jakaś drobna roślinność będzie, ale to już na późniejszym etapie jak wyjdzie, jeszcze sporo tu roboty a co z tego wyjdzie to się okaże :)

11.jpg

21.jpg

31.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, TAW napisał:

Jak dla mnie to się zapowiada bardzo ciekawie :super:. Na dodatek wiem, że podstawki to ty potrafisz... Będzie śnieg czy rasputica?

Dzięki :) , będzie błoto i trochę śniegu miejscami, taki brzydki listopad np, zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Fajnie, fajnie, jest dosyć jasny i wszelkie dorabiane detale dobrze widoczne. Kolorek natomiast odbiega od tego co zwykle ogląda się na modelach - jest bardziej siwy podczas gdy wiele modeli idzie trochę w niebieski. Nie jestem ekspertem od tego koloru ale wygląda ciekawie bo trochę inaczej. Obawiałbym się tylko żeby podczas weatheringu kontrasty się nie zatarły bo już teraz wydają mi się takie na styk do gotowego modelu, a weathering penie będzie dosyć mocny ze względu na planowaną porę roku na podstawce. W tym momencie wygada bardzo dobrze ale chyba bym mu jeszcze zrobił cos a'la postshading żeby zwiększyć kontrast na górnych panelach, chyba, że będziesz się mocno kontrolował z olejami albo to właśnie olejami sobie te kontrasty jeszcze wyciągniesz.

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówisz, sam na teraz nie wiem jak to ugryźć, ale racje masz , będzie minimalna biedronka, oleje do minimum ty razem, kolorek mi się podoba,a  niebieskiego nie uznaje w panzer grey :) jakoś mi nie pasuje :) dzięki za porady :)

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, patrykd napisał:

ammo robi filtr niebieskawy do panzergray. Może warto coś takiego zapodać. 

Mam taki ale skisł 😞, mam też ze trzy oleje , blue patina , intense blue, łatwy filtr  może zrobić  z tego , może i zarzuce na te panele górne dla zróżnicowania

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Evildead napisał:

Mam taki ale skisł 😞, mam też ze trzy oleje , blue patina , intense blue, łatwy filtr  może zrobić  z tego , może i zarzuce na te panele górne dla zróżnicowania

 

Postaraj się ten niebieski umieszać tak by był zbliżony do tego co ammo sprzedaje.  A przed filtrami zapodaj trochę większe kontrasty z zajebiście rozcieńczonej farby w kolorze ciemno szarym. Taki postshading.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, patrykd napisał:

 

Postaraj się ten niebieski umieszać tak by był zbliżony do tego co ammo sprzedaje.  A przed filtrami zapodaj trochę większe kontrasty z zajebiście rozcieńczonej farby w kolorze ciemno szarym. Taki postshading.   

 

Pokminie jeszcze z filtrem , na post shading mam iny patent :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już zamierzasz dorzucić niebieskiego odcienia i robić też biedronkę to na dobrą sprawę możesz pominąć klasyczny filtr i poprostu do biedronki dorzucić też niebieskie lub granatowe kropki. To może fajnie ożywić powierzchnię na zasadzie kontrastu samych olejnych mazów i wypłowień powierzchni. Klasyczny filtr też byłby ok ale w przypadku dot filter to może być poprostu niepotrzebna ceregiela. No ale jeśli już biedronka to na pewno na tym etapie trzeba podbić kontrasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, TAW napisał:

Jeśli już zamierzasz dorzucić niebieskiego odcienia i robić też biedronkę to na dobrą sprawę możesz pominąć klasyczny filtr i poprostu do biedronki dorzucić też niebieskie lub granatowe kropki. To może fajnie ożywić powierzchnię na zasadzie kontrastu samych olejnych mazów i wypłowień powierzchni. Klasyczny filtr też byłby ok ale w przypadku dot filter to może być poprostu niepotrzebna ceregiela. No ale jeśli już biedronka to na pewno na tym etapie trzeba podbić kontrasty.

Tak dokładnie , zawsze opieram się na olejach tak mi zostało od czasów malowania pędzlem,  czy to biedronka czy blendowanie kolorow ,,zależy jak to się widzi 😆,ale spróbuję dać  jeszcze filtr deko niebieski 🙄, ale co jeszcze podbić  postshading  ?,jak to już mi się widzi herezja będzie 😄, choć i tak plan taki zabłocony ma być to można poszaleć 😆, dzięki za porady 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, TAW napisał:

Bardzo fajnie, też myślę, że na plus ale pilnuj się z olejami na górnych panelach.

Dzięki

 

Gwoli ścisłości pytam dla pewności :) chyba błędu nie będzie jak kolor wewnętrznej pokrywy włazu zostawię na bazowy? , przejrzałem sporo fotek z tego teatru działań i tak na moje oko wygląda 50/50, wynika z tego że z fabryki szło na kremowo , na polu walki przemalowywali je  na kolor bazowy, w Afryce to już raczej na pewno było na bazowy , także  ku temu się skłaniam, ale jak źle myślę to poprawcie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Dużo zyskał po lakierze - bardzo podoba mi się ta kolorystyka. I teraz Ci powiem szczerze, że ten pomysł na dioramkę mi już trochę nie pasuje bo model wygląda super i szkoda go mocno brudzić a tam będzie rasputica 😥

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.