Skocz do zawartości

Zetor 25 z wodzidłem samolotowym, Planet Models- 1/72


Vieh_san

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry i zapraszam do galerii mojego kolejnego modelu, którym jest żywica firmy Planet Models (chyba to to samo co CMK/Special Hobby). Zetor 25 w wersji z wodzidłem samolotowym do holowania Czechosłowackich Migów-15 i -17. Trochę miałem rozterki czy to dać do pojazdów cywilnych, czy wojskowych, bo z jednej strony to jest po prostu zwykły traktor, a z drugiej jednak służył w wojsku. Mam nadzieję, że się koledzy nie obrażą z tego działu :oops:. To był mój pierwszy żywiczny model i muszę powiedzieć, że przyjemnie mi się go składało. Jest dość prosty- właściwie tylko dokładamy osprzęt na około silnika. Szczerze to nie wiem co tu więcej napisać, więc to chyba znaczy, że czas na zdjęcia. To jest maks jaki potrafiłem wyciągnąć z telefonu. A i nie ma linek bo ostatecznie nie będzie on sparowany z Polskim Migiem.

XvhNOZG.jpg

 

FF4PXUi.jpg

 

1FkyWj1.jpg

 

0LDy8DH.jpg

 

W87Es4l.jpg

 

y7aMvta.jpg

 

7gbstoZ.jpg

 

uHDnOxQ.jpg

 

FYJclW0.jpg

 

fyXRBaJ.jpg

 

KmSltM4.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracuj trochę nad wodzidłem, bo wygląda słabo przy tym Zetorze.

Moje sugestie co do wodzidła:

1FkyWj1.thumb.jpg.ef1d65c864d2c2a8d21f99881250e024.jpg

A tak można zrobić linkę:

43895273_Akcesorialotniskowe_5.thumb.JPG.d47770da5eba98b4de3a34bbef42f2db.JPG

Edytowane przez Grzes
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzes bardzo Ci dziękuję za podpowiedzi. Poprawiłem to wodzidło i myślę, że jest lepiej. Żeby nie tracić washa i kilku obić pomalowałem całość czerwonym clearem, żeby było bardziej czerwone. Dodałem metaliczne obicia i ucho do mocowania. Linkę dorobiłem z drucika od cewki z zegarka. Tak to wyszło.

 

IMG_20220605_201534.thumb.jpg.26c97f90274a89b413820ab940de332c.jpg

 

IMG_20220605_201517.thumb.jpg.924f53ef6da1dabf3f1b2a42cebac0d4.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, ale linka na stałe nie jest przymocowana, bo w przyszłości będę mocował ją do Czechosłowackiego Miga. Do tego producent zapewnił "ucha" do tej linki mocowane do goleni głównego podwozia. Także tak raczej tutaj występuje jako tymczasowy element. Bardzo fajny patent na robienie linki, nie wiedziałem o tym sposobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Vieh_san napisał:

w przyszłości będę mocował ją do Czechosłowackiego Miga.

Dobra!

Czekam, bo efekt będzie lux! :super:

 

Pomyśl o kierowcy!

Edytowane przez Grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.