Skocz do zawartości

Ford GT 1:24 Tamiya


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

Lecimy z następnym warsztatem :) Nigdy mnie jakoś nie ciągnęło do super fur,  zawsze wolałem sklejać auta mniej fikuśne, ale ten egzemplarz od razu wpadł mi w oko jak go tylko zobaczyłem. Dokupione do niego blaszki, a kolor to "Liquid Blue" od CC. 

Jak ktoś ma jakieś rady gdzie tam w nim uważać, to chętnie przyjmę :)

 

oo9yf1t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model! Sam się skleja. Polecam poszukać kalek carbonowych. Bez nich to jednak nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas się zastanawiam czy przyklejać teraz boczne panele, które idą nad tylnymi nadkolami. Może być potem problem, szczególnie z położeniem lakieru bezbarwnego, który kładę jedną mokrą warstwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, BCI Batou napisał:

Poszukaj sobie na YT, było kilka ciekawych filmów. Zobaczysz wtedy, która metoda lepsza.

Oglądałem. Jedni montują od razu, inni po lakierowaniu. Ale na żadnym nie jest pokazane jak lakierują bezbarwnym z przyklejonymi wszystkimi elementami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest pokazane:
https://www.youtube.com/watch?v=a-NaJDXe91Q

 

Wprawdzie modelu nie kleiłem, ani nawet w rękach nie miałem, więc nie wiem, która metoda lepsza, ale JEST (30 sekund szukania na YT).

 

A jak dalej masz wątpliwości, to zobacz zdjęcia prawdziwego - czy w miejscach łączenia elementów są widoczne łączenia paneli, czy nie. To powinno rozwiązać problem. :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem jednak przykleić te elementy przed malowaniem. Za dużo rzeczy mogło by pójść nie tak przy próbie przyklejenia tych elementów po malowaniu. Wybrałem mniejsze zło. Jedyne elementy malowane osobno to lusterka i spojler.

 

WOEQq5x.jpg

 

dIAhAc8.jpg

 

jXyBFye.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bartas89 napisał:

Cały czas się zastanawiam czy przyklejać teraz boczne panele, które idą nad tylnymi nadkolami. Może być potem problem, szczególnie z położeniem lakieru bezbarwnego, który kładę jedną mokrą warstwą.

Ja kleiłem przed malowaniem. Nie było większych problemów przy lakierowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nieważne jak. Ważne, byś osiągnął zamierzony efekt końcowy w postaci dobrze zrobionego modelu. A jaką drogą pójdziesz, to już Twój problem 🤣

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, toled napisał:

W sumie nieważne jak. Ważne, byś osiągnął zamierzony efekt końcowy w postaci dobrze zrobionego modelu. A jaką drogą pójdziesz, to już Twój problem 🤣

I to jest słuszna koncepcja 🖕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szary podkład siadł bardzo dobrze.

 

VGJGq5w.jpg

 

Niespodziewany problem zaczął się w momencie jak chciałem położyć kolor właściwy. Problem w tym, że on w ogóle nie kryje. Tzn niby kryje, ale muszę dany element dać pod odpowiednim kątem, aby zobaczyć niebieski. Czy dałem niewłaściwy kolor podkładu? Pierwszy raz się z czymś takim spotykam.

 

F5kpFV6.jpg

 

TKtGqwq.jpg

 

I jeszcze jedna wątpliwość. Słupki instrukcja mówi aby malować na czarny połysk. Kryć ten połysk jeszcze lakierem bezbarwnym? To samo tyczy się bocznych paneli i z przodu elementu pod zderzakiem.

 

ZmVFq9F.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartas89 napisał:

Problem w tym, że on w ogóle nie kryje

A wymieszałeś bardzo dobrze? Wymieszaj i kładź kilka cienkich warstw. Powinno pokryć ładnie.

 

 

2 godziny temu, Bartas89 napisał:

I jeszcze jedna wątpliwość. Słupki instrukcja mówi aby malować na czarny połysk. Kryć ten połysk jeszcze lakierem bezbarwnym? To samo tyczy się bocznych paneli i z przodu elementu pod zderzakiem.

No ja bym pomalował najpierw budę bazą, potem słupki czarnym matem, a końcowo wszystko bezbarwnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bartas89 napisał:

Tak, lakier wymieszamy bardzo dobrze. Może to trzeba kłaść na błyszczący czarny?

Teoretycznie inna odmiana tj. Liquid Red nakłada się na biały, ale on jest dwuczęściowy. Na Liquid Blue nie ma napisów by kłaść na inny podkład.  Dobrze wymieszaj i kładź cienkimi warstwami. Ewentualnie istnieje bardzo małe ryzyko, że dostałeś całkowicie złą farbę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co jest na moich poprzednich zdjęciach, to tam jest ok 6 warstw. Ta farba przy nakładaniu wygląda jakbym lał 80% rozcieńczalnika. Bardzo mało pigmentu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie problemów z farbą, posiadam Blue dedykowany do tego GT od Zero Paints. Mogę odsprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że ten kolor trzeba kłaść na czarny podkład. Dopiero wtedy go widać. Także muszę przemalować budę na czarno i jechać z kolorem. 

 

GOvrnlT.jpg

 

pfCoRJM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem budę kolorkiem i jestem zachwycony. Odcień wyszedł zupełnie nie taki jak się spodziewałem, ale efekt przerósł moje oczekiwania. Zastanawiam się czy tej satyny tak nie zostawić i nie nakładać bezbarwnego. Co o takim rozwiązaniu sądzicie?

 

WZpGrw4.jpg

 

rIdavFC.jpg

 

lCyoUPt.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiecie, czy to trzeba jakoś zabezpieczać jeszcze? Bo chcę zostawić taką satynę. To lakier samochodowy, to nie powinien się tak łatwo uszkodzić gdyby co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym położył jeszcze bezbarwny , po  całkowitym wyschnięciu polerka  - odda głębię tego  ''metalika''.  A możesz zapodać fotkę z producentem tego ''samochodowego lakieru''?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.