Skocz do zawartości

Spitfire Mk. VB Trop. Tamiya 1/48


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się o osadzenie wiatrochronu. Tam jest potencjalne niebezpieczeństwo. Ale zdjęcie nie jest dość wyraźne by wyrokować. Możesz wrzucić zbliżenie na wiatrochron, to Ci powiem o co chodzi. Albo porównaj ze zdjęciami samolotów i sam ogarniesz, o ile oczywiście, już tego nie zrobiłeś i wszystko jest OK :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model już pomalowany Gunze  C 8. Tak jak  w przypadku P 40 nie użyłem podkładu.   Trzeba w paru miejscah poprawić szpachlą akrylową Vallejo, którą niesteety muszę zakupić.

IMG_20220707_190729.thumb.jpg.6fafb59b5992dc0074eb36fe219ea7c0.jpg

  

Czy chodzi o tę linię ?

1242028692_Beztytuu(1).thumb.png.56d6186c3cfdfc0f114848b37996a611.png

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kowal76 napisał:

Poniżej tej białej szpachli jest linia, to może o to chodzi ?

Jest ok, ja szpachlę ze zdjęcia uznałem za nie do końca obrobione połączenie i wydawało mi się że jest tam schodek 😂. Sreberko ładne, ale faktycznie parę poprawek wskazane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Pomalowałem spód Gunze C 370. Nie lubię C wolę H, ale nie ma tego koloru  w palecie H.  Zrobiłem wcześniej preszajding i chciałem malować transparentnie, ale niestety nie poszło tak jak chciałem. Używam aerografu chińczyka za 50 zł i coś nie chciał  dziś dobrze malować cienkich lini i innych preszajdingów. Wyczyściłem go, ustawiłem odpowiednie ciśnienie i dalej nic.  Dodam że konsystencja farby była odpowiednia, a jednak było pełno kropek itp 😞.  Wcześniej nie miałem tego problemu przy F 4 czy P 40. Postanowiłem więc dolać farby do aero i malować tradycyjnie, starając się, aby coś tam było widać z preszajdingu. Potem dolałem białej farby do C 370 i zrobiłem rozjaśnienia w niektórych miejscach. Chyba jednak wolę tak malować niż transparentnie :). Dodam że w realu leoiej to wygląda i widać więcej niź na zdjęciu  :).   Zaczynam też myśleć nad jakimś lepszym jakościowo aerografem.

 

IMG_20220708_180304.thumb.jpg.234d6636482522ba3a110de797125e44.jpg

 

 

 

Edytowane przez kowal76
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło całkiem ok. Co do aero to musisz sam zdecydować na co się przesiądziesz. U mnie priorytetem była nieprzykręcana dysza i dlatego wybór padł na podstawowego H&S czyli Ultra, teraz doszedł jeszcze precyzyjniejszy Evo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno coś doradzić bez dokładniejszych informacji. Odpowiednie ciśnienie i konsystencja farby to nieco ogólne parametry.  Ostateczny efekt nie jest zły, także chyba możesz tym chińczykiem malować dalej.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega użyczył mi  do sprawdzenia taki aerograf i być może go kupię. Czy muszę go po każdym malowaniu rozkręcać i czyścić, czy wystraczy przepłukać tylko Wamodem ? Tego mojego chińczyka, to za każdym razem rozkręcam i czyszczę dyszę , iglicę itp.

 

IMG_20220709_124412.thumb.jpg.db22158ec8ec0d42474d0a2baa8936b4.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
2 godziny temu, greatgonzo napisał:

Jeśli dobrze widzę aerograf jest jednofunkcyjny. To  znacznie ogranicza możliwości.

Racja,  ale zobaczę jak to działa.

 

Edit :

Niestety nie nadaje się do malowania .

Edytowane przez kowal76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.