Skocz do zawartości

Spitfire Mk. VB Trop. Tamiya 1/48


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, kowal76 napisał:

Maluję powoli górne powierzchnie

 

Powoli to ja maluję. Ty malujesz szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra pomalowna i jutro poprawki.  Myślałem aby malować z ręki, ale chyba nie wyszło mi by to za bardzo. Użyłem plasteliny, choć chyba lepsze by było wycięcie masek z taśmy.  Jednak jestem leniwy i jest jak jest  :). 

 

534740592_IMG_20220716_173247(1).thumb.jpg.4ffc08adf1485fc54ec599b790f8854e.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model pomalowany. Porobiłem trochę obić metodą drapania wykałaczką i suchego pędzla. Może przesadzone, ale tak lubię i po nałożeniu washa, oleji i pigmentów pewnie trochę przygasną.

 

 

IMG_20220717_103337 (1).jpg

IMG_20220717_111035 (1).jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, greatgonzo napisał:

Wciąż jeszcze masz szansę ogarnąć ten wiatrochron... .

Zakładając, że były te walk away lines, to i tak jest ich za dużo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chodzi o uskok w wiatrochronie z przodu przy podstawie  i o dużą ilość obić , tak ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i uskok. Tamiya przewidziała montaż dwóch rodzajów wiatrochronów w jednym kadłubie. W rezultacie żaden z nich nie jest wykrojony jak w rzeczywistości. Zawsze jest jakiś fragment   przezroczystego elementu, który powinien być częścią poszycia kadłuba, bez żadnych linii podziałowych. W tym przypadku mamy taki ząbek. A może i uskok :).

 

Walk away lines to czarne linie na skrzydłach wyznaczające strefy, gdzie wolno chodzić obsłudze. Do czasu montowania w Spitfire Merlinów serii 60 i idącej za tym modyfikacji chłodnic, linie te były niesymetryczne: kąt na jednym skrzydle i prosta kreska na drugim.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, greatgonzo napisał:

Może i uskok. Tamiya przewidziała montaż dwóch rodzajów wiatrochronów w jednym kadłubie. W rezultacie żaden z nich nie jest wykrojony jak w rzeczywistości. Zawsze jest jakiś fragment   przezroczystego elementu, który powinien być częścią poszycia kadłuba, bez żadnych linii podziałowych. W tym przypadku mamy taki ząbek. A może i uskok :).

 

Walk away lines to czarne linie na skrzydłach wyznaczające strefy, gdzie wolno chodzić obsłudze. Do czasu montowania w Spitfire Merlinów serii 60 i idącej za tym modyfikacji chłodnic, linie te były niesymetryczne: kąt na jednym skrzydle i prosta kreska na drugim.

Dzięki za odpowiedz. Zdaję się że o te linie i napisy pytałem wcześniej w wątku . Co do wiatrochronu,  to fakt nie jest on dobrze spasowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o spasowanie.  Po prostu konstrukcja zestawu nie odpowiada konstrukcji oryginału i wymaga nieco korekty.

Nie wydaje mi się, by pojawił się temat przebiegu walk away lines. Ale mogę źle pamiętać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku , że sklejanie modeli jest chyba nie dla mnie.  Dzisiaj pobiłem rekord w gubieniu części i wystrzeliwaniu ich z pensety w odchłań pokoju. Nie wiem, być może osłabienie daję się we znaki,  które mam od  przechodzonej właśnie choroby.  Lusterko wypadało ze dwadzieścia razy i w końcu wystrzeliło w dal.  Szukałem chyba  z godzinę,  co chwila rzucając k....  . Potem nie mogłem dokleić światla na grzbiecie kadłuba, które tutaj uwaga rekord,  wypadło chyba z pięćdziesiąt razy na dywan  :(.  W końcu po paru godzinach  się udało, ale dzień był ciężki  :).

 

Generalnie model skończony,  ale chyba trzeba jeszcze dać anteny druciane po bokach kadłuba ?.

 

IMG_20220721_200421.jpg

IMG_20220721_200450.jpg

Edytowane przez kowal76
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kowal76 napisał:

... Lusterko wypadało ze dwadzieścia razy i w końcu wystrzeliło w dal.  Szukałem chyba  z godzinę,  co chwila rzucając k....  . ...

Co prawda nie do końca się na tym znam, ale wydaje mi się, że na lusterko jakoś inaczej się woła wink3

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.