Skocz do zawartości

Tiger I Initial - Dragon 1/72... v 2.0


ams

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Model wykonany poraz drugi... (wypłukany, dodany nowy układ jezdny, pomalowany i pobrudzony). Za pierwszym razem model prezentował się dość płasko. 

Zapraszam do oglądania :c)

 

Pozdrawiam

Tiger100_01.jpg

Tiger100_02.jpg

Tiger100_03.jpg

Tiger100_04.jpg

Tiger100_06.jpg

Tiger100_07.jpg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Czym są te pojemniki po bokach? Przyznaję, że pierwszy raz widzę takie w Tygrysie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażniki... Później przeniesione na tył wieży, na początku zaadoptowane z Pz. III, a w kolejnych wersjach już "tygrysowe"

 

image.jpeg.ae006ec6c7e3426c64f9709b7108ceb2.jpeg

Edytowane przez ams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ams napisał:

Bagażniki... Później przeniesione na tył wieży, na początku zaadoptowane z Pz. III, a w kolejnych wersjach już "tygrysowe"

 

image.jpeg.ae006ec6c7e3426c64f9709b7108ceb2.jpeg

Dziękuję za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś analizowałem rynek Tygrysów I w 1:72 i doszedłem do wniosku że dobrego

modelu tego czołgu w tej skali brak!

Szczególnie zawiodłem się na Dragonie, który przecież robi najlepsze Tygrysy w 35.

Mój ulubiony "bajer" DML-a to pełne koła napędowe (totalny absurd) i odlewane narzędzia razem z kadłubem.

Ale pamiętam też, że z tym "Initialem" był jakiś problem z klapą silnikową, a konkretnie to nie była w ogóle odznaczona

na pancerzu. To prawda, dalej tak jest czy poprawili to?

Widzę, ze włożyłeś trochę pracy w poprawianie uproszczeń skali, ale widzę też niezły babol.

Chodzi o ten element nad lewarkiem. W oryginale miała to być podstawa pod antenę i wyglądała tak:

 

1993056322_100lewy.thumb.jpg.d9744f6b2494bb7d98c3cbaef3310ace.jpg

 

Jeżeli to pomysł Dragona to ciekawostka, bo mogli podejrzeć ten element w swoim modelu 1:35 gdzie jest odwzorowany prawidłowo.

Możesz też zwrócić uwagę na zasobnik antenowy. We wczesnych Tygrysach antenę wsuwało się od tyłu czołgu, a sama tuba wystawała nieco poza obrys kadłuba.

 

Tak czy inaczej dobra robota techniczno-malarska😉

 

Ps. Nie jestem pewien czy czasami "setka" nie trafiła na front zimą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi Seb. Są to dość drobne sprawy, więc nie będzie wielkiego kłopotu z poprawkami. Wkrótce nastąpią poprawki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ładnie wykonany tak model, jak i podstawka, więc całościowo fajnie się to prezentuje. Seb zwrócił już uwagę na parę drobiazgów, choć mnie najbardziej razi grubość błotników z przodu.

Szkoda, że nie pokusiłeś się o ich odchudzenie, bo teraz grubością, niemal dorównują płycie czołowej pancerza 🙂

Tak czy inaczej, scenka podoba się 👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rafał B napisał:

 choć mnie najbardziej razi grubość błotników z przodu.

 

Błotniki są z blaszek PE... mają taki rant z zagiętej pod kątem blachy

Blotnik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Endrju napisał:

Chyba pod mikroskopem je malowałeś? 🧐 

 

Eeee.... nie... Własne okularmi + powiększalniki od Tamiya 😀

Edytowane przez ams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ams napisał:

 

Błotniki są z blaszek PE... mają taki rant z zagiętej pod kątem blachy

Blotnik.jpg

 

Rozumiem, jednak jak sam widzisz na załączonym przez Ciebie zdjęciu, błotnik jest wyraźnie cieńszą płytą, niż blaszki PE, które zwyczajnie skali nie trzymają.

...no ale to jest już szczegół 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
13 godzin temu, PiotrekM napisał:

Super figurki i podstawka.  Ten przewrócony drogowskaz trochę za gruby, dlaczego nazwa miejscowości nie jest cyrylicą?

Dzięki za komentarz. :c) może trochę za gruby, ale co zrobić... nie mieli pod ręką narzędzi, żeby kołek pocienkować, a nie cyrylicą, bo może to Niemcy dla Niemców zrobilli drogowzkaz żeby nie pobłądzić na bezkresnym Związku :c)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.