Skocz do zawartości

Stug. III Ausf. G Dragon 6578 1/35


Jamat

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.07.2022 o 23:07, Merten napisał:

Bo to literówka w instrukcji.

Chodzi o StuG-Abt 189 (potem, od sierpnia 1944 to była StuG-Brig 189).

Tak niestety jedna cyferka, a tyle zamieszania.

Dzięki :szampan1: - też doszedłem po godle do tej właśnie jednostki.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Aerograf w końcu ruszył do pracy. Kadłub na razie dostał podkład.

oFmxDeb.jpg

 

Zaś armatę pomalowałem już kolorami a nawet trochę poobijałem.

tz9lMLj.jpg

 

t8Cc38g.jpg

 

Do pomalowania kamuflażu pomogłem sobie kredkami wyznaczając kontury plam a następnie farbami rozcieńczonymi do konsystencji prawie wody wypełniłem plamy.

A że ze mnie żaden mistrz aerografu pojawił się odkurz, który wyretuszowałem podmalówkami żółtej farby. 

033YJz6.jpg

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Kolejna porcja fotek. Tym razem poobijałem stuga i położyłem wash, oczywiście to nie koniec zabawy z olejami. Martwi mnie to że wyszedłem zbyt ciemnej bazy i model jeszcze bardziej ściemnieje ale cóż będę z tym musiał jakoś żyć. Zdjęcia coś mi nie wyszły w rzeczywistości brąz i obicia są ciemniejsze i mniej rzucające się w oczy.

 

iJYk9nE.jpg

 

lLTLgPt.jpg

 

mA5g8uy.jpg

 

sH1aVSc.jpg

 

4HZ2X3e.jpg

 

Xp6pJ5H.jpg

 

ui3LAgR.jpg

 

pzF0fmU.jpg

 

jGLZqpx.jpg

 

o4lzMdv.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W zasadzie sam model został ukończony tylko pomalować figurki i dokończyć podstawkę.

99bXaJ4.jpg

 

bDxPepb.jpg

 

IwYK8ni.jpg

 

mdGApdy.jpg

 

peNeeII.jpg

 

12IWElv.jpg

 

6ekGgN3.jpg

 

KTnX9JU.jpg

 

kEpnuJt.jpg

 

8yaJXJY.jpg

 

g4lVX0b.jpg

 

opucmFk.jpg

 

yTd7tpU.jpg

 

Rzeczona podstawka w trakcie prac pod roboczym tytułem "stug nad wodą". Podczas Black Week zakupiłem smart mud od VMS zobaczymy ile jest warta, na razie testowo sprawdziłem i można powiedzieć, że kiepsko klei się do podłoża. Dlatego sturodur zagruntowałem masą od Ak. 

bZfZjRP.jpg

 

Edytowane przez Jamat
  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły kawał StuG-a wystrugałeś z tego modelu Dragona.  Dodatki wprowadzają działo samobieżna w całkiem uporządkowany chaos. Niezły projekt się zapowiada. Czekamy na finał....Gratulacje !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolejne postępy na warsztacie, tym skończyłem łódkę (Mantis Miniatures), którą najpierw pomalowałem czarnym podkładem 1500 od Gunze.

TkeL7hZ.jpg

 

v6PpQHG.jpg

 

Następnie poszedł Leather Brown od Vallejo jako podkład pod imitacje drewna...

az3lmQJ.jpg

 

Hg5Mh2A.jpg

 

… i już po pomalowaniu.

PwZkKjJ.jpg

 

8SgWodO.jpg

 

Kładąc nieregularne plamy i pół przezroczyste warstwy farby uzyskałem efekt zużycia i wypłowienia burt łodzi. 

kSVHp1x.jpg

 

QwZvo4S.jpg

 

Sieci rybackie pomalowałem po całości Light Mud od Vallejo a następnie zmieszałem farbę bazową z białą (50/50) i uwydatniłem jej elementy.

XuwsQ0V.jpg

 

Na koniec wash i skończone.

MFn5oIw.jpg

 

wi7DLXg.jpg

 

Czas na to co nigdy nie lubiłem czyli figurki.

WaQNxO9.jpg

 

W tak zwanym międzyczasie powstaje podstawka. Wykorzystałem produkt od VMS Smart Mud, który z lubością wykorzystuje przy swoich pracach Night Shifty i powiem Wam że mam mieszane uczucia. Cholerstwo to niesłychanie trudno położyć i następnie kształtować do pożądanych kształtów gdyż cały czas przykleja się do palców/szpachelki  zamiast do podłoża. Zwilżenie wodą nie pomaga, ponieważ natychmiastowo zostaje wypita przez masę.

ZITL9ik.jpg

 

Ale po tym wszystkim świetnie nadaje się do odciskania śladów gąsek, nic nawet się do nich nie przykleiło

VzgZrQ5.jpg

 

BTJmuwt.jpg

 

fodYcOS.jpg

 

JHu6MGZ.jpg

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2023 o 18:28, Evildead napisał:

Jakaś historia z ta łódką :) ? , w sumie to po co jest  ? , tak sobie miałeś i wrzuciłeś bo tak ci pasuje ? czy ma to większy sens ?

 

Jest jako element dioramy tak samo jak by było drzewo czy element budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się twojej pracy po raz kolejny i pozwolę sobie wyrazić swoją opinię.

Zaznaczam że są to tylko  MOJE odczucia. Ktoś inny może mieć całkiem odmienne.

Model zacny. Przed jego wykonaniem chylę czapkę!  To działo szturmowe,jeszcze z bocznymi ekranami to naprawdę fajny wòz...

Tylko ta podstawka nijak mi do niego nie pasuje. Za dużo tam się dzieje. Za dużo kolorów. Ten wòz zniknie na niej. To wszystko razem powoduje pewien oczopląs. Do tego, (ktoś już napisał wyżej to co przychodzi mi na myśl) wygląda to jak wystrój akwarium. 

Już na samym pojeździe dużo się dzieje i wtopienie go w takie otoczenie spowoduje zbyt dużo bodźców dla obserwatora. Moim skromnym zdaniem podstawka winna być monochromatyczna i dającą kontrast wysuwający pojazd na pierwszy plan, jednocześnie łagodnie z nim połączony drugim kolorem "skradzionym" z pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mariusz45 napisał:

Przyglądam się twojej pracy po raz kolejny i pozwolę sobie wyrazić swoją opinię.

Zaznaczam że są to tylko  MOJE odczucia. Ktoś inny może mieć całkiem odmienne.

Model zacny. Przed jego wykonaniem chylę czapkę!  To działo szturmowe,jeszcze z bocznymi ekranami to naprawdę fajny wòz...

Tylko ta podstawka nijak mi do niego nie pasuje. Za dużo tam się dzieje. Za dużo kolorów. Ten wòz zniknie na niej. To wszystko razem powoduje pewien oczopląs. Do tego, (ktoś już napisał wyżej to co przychodzi mi na myśl) wygląda to jak wystrój akwarium. 

Już na samym pojeździe dużo się dzieje i wtopienie go w takie otoczenie spowoduje zbyt dużo bodźców dla obserwatora. Moim skromnym zdaniem podstawka winna być monochromatyczna i dającą kontrast wysuwający pojazd na pierwszy plan, jednocześnie łagodnie z nim połączony drugim kolorem "skradzionym" z pojazdu.

 

Tylko że wszystko będzie malowane co i tak widać na zdjęciach części jeziorka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jamat napisał:

 

Tylko że wszystko będzie malowane co i tak widać na zdjęciach części jeziorka. 

No to podpatruję dalej 🙂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.