Skocz do zawartości

Yamato 1:200 Glow2B


zoltan1

Rekomendowane odpowiedzi

ja od początku jak zobaczyłem listę w zestawie basic to uważam że to skok na kasę.

 

wywaniem będzie drugi zestaw pontosa bo nitowanie na dalmierzach i plot 127 i 25mm robi robotę w 1/350.  to byłby strzał w dziesiątkę jeżeli chodzi o uzupełnienie tego modelu. a cena..

Edytowane przez bsnt3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, zoltan1 napisał:

Jest tam kilka detali które by się przydały ale czy to warte takich pieniędzy każdy sam oceni.

 

np. pokład w cenie kilku metrów drewna dębowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mirek-M128 napisał:

Do czyjegoś interesu może nie , ale do swojego z pewnością. Proponuję przenieść się do innego działu bo robi się bajzel. 

dwa takie zestawy i masz dobry skaner 3d. ceny okrętowych zestawów fototrawionych to wydatek 700+zł, zwróci się raz dwa. do swojego interesu mogę dołożyć. pomysł ci podsunąłem. nie dziękuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Superbe napisał:

...nie tłumaczą tego ani ceny surowców, cła, przesyłki itd,itp. .....

tylko tłumaczą zarobki w PLN

złotówka która staje się powoli międzynarodową walutą śmieciową - mamy najdroższego dolara i euro od 2011 a tendencja jest mocno zwyżkowa.... i tyle w temacie...

 

zoltan1 - SORRY ZA OFFTOP :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, bsnt3k napisał:

Nawiążę do rozmowy o zdroworozsądkowych cenach. Jeżeli na pasji się nie oszczędza jeżeli chcesz mieć z niej jak najwięcej przyjemności to ja prędzej nauczę się robić takie zestawy i wyciągnę z tego maksimum niż kupię za 2tyś zestaw podstawowy od chińczyka.

Nie będę dokładał do interesu. Proste.

Tak zrób i zobaczymy czy jak już skończysz, będziesz chciał rozdawać owoce swojej pracy za darmo cymbałom z drugiej strony planety :haha:

Koszty materiałów i podobne bzdety to pikuś, PAN PIKUŚ, wiesz ile to jest roboty? Czasy kiedy żółty człowiek robił coś za michę ryżu już minęły.

Z resztą po co Ci taki zestaw, Ty przecież nie potrafiłbys skleić prostopadłościanu ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na You Tube jest recenzja-omuwienie instrukcji Pontosa do Yamato. Na plus jest drewniany pokład i to że ten zestaw zastępuje to co Trumpeter zrobił źle np: między innymi pokład dziobowy i rufowy, nowy maszt i wózki do samolotów.

Minusem trochę jest to, że nie ma relingów i niektórych drabinek. Trzeba użyć tych z blaszki z modelu. Moim zdaniem zestaw do Missouri jest bogatszy ma np. żywiczne Boforsy.

Poczekamy kilka miesięcy i zobaczymy co będzie w tym dodatkowym zestawie do Yamato. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

Tak zrób i zobaczymy czy jak już skończysz, będziesz chciał rozdawać owoce swojej pracy za darmo cymbałom z drugiej strony planety :haha:

Koszty materiałów i podobne bzdety to pikuś, PAN PIKUŚ, wiesz ile to jest roboty? Czasy kiedy żółty człowiek robił coś za michę ryżu już minęły.

Z resztą po co Ci taki zestaw, Ty przecież nie potrafiłbys skleić prostopadłościanu ... 

Przedstawiłeś nowy obraz Chin. 😆 3dwild wyjaśniałem ostatnio z Chin. Mogę wyjaśnić modelarskiego Bartosiaka.

 

Co do zestawów. Powtorzę. Będę robił sobie zestawy dla własnej przyjemności i jako oszczędność. Przy takim monopolu sprzęt zwróci się przy 5-6 modelach. Pokażę ci tutorialem jakie to jest proste. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepski dzionek na zdjęcia,aparat szaleje ale coś widać.

Olinowanie anten zrobione,pozostało jeszcze kilka detali i oczywiście poprawki.

Chryzantema na dziób i jeden smok gotowy.

20221106_125727.jpg

20221106_125415.jpg

20221106_125441.jpg

20221106_125450.jpg

20221106_125530.jpg

20221106_125625.jpg

20221106_125643.jpg

20221106_125755.jpg

20221106_125824.jpg

20221106_125929.jpg

20221106_125941.jpg

Edytowane przez zoltan1
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jajamot z natury rzeczy fajny być nie może, ale MODEL sam w sobie jest całkiem do rzeczy :szczerbol:

Jedyne co rzuca mnie się na oczy, to albo brak łoszyka, albo zbyt mało kontrastowy jego kolor. Sporo detali ginie z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

Jajamot z natury rzeczy fajny być nie może, ale MODEL sam w sobie jest całkiem do rzeczy :szczerbol:

Jedyne co rzuca mnie się na oczy, to albo brak łoszyka, albo zbyt mało kontrastowy jego kolor. Sporo detali ginie z tego powodu.

Śmiem twierdzić że detali o których piszesz model z pudła po prostu nie posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, bsnt3k said:

Jak na tą skalę trumpeter zrobił prymitywny zestaw.

 

Posiadam literaturę więc sprawdzam leszcza. Podaj mi przykłady detali które chciałbyś podkreślić.

Posłuchaj, chłopcze... Od swego pierwszego postu, jesteś ustawiony "okoniem" i najczęściej piszesdz o sprawach nie związanych bezpośrednio z tym co na warsztacie, a odnosisz się albo do kosztów modeli ogólnie, albo do tragicznego wykonania tychże przez producenta, albo też do sensu inwestowania w drożze zestawy. Z Twych wypowiedzi przebija mentorski ton, godny naprawdę mistrza modelarstwa o szczegółowej i ogromnej wiedzy merytoryczno historycznej i potężnej praktyki modelarskiej.

Tymczasem realia są takie, że żadnego z powyższych aspektów nie popierasz żadnym, podkreślam, żadnym konkretnym przykładem, żadnym zdjęciem dokumentujacym różnice w oryginale pokazanym w literaturze, na którą się ciagle powołujesz w ogólnikowych stwierdzeniach, a krytykownym modelem. 

Odnośnie inwestowania w modelarstwo, koledzy już Ci zwracali uwagę, że to nie ten wątek, że to jedynie zaśmieca warsztat Zoltana. 

Proponuję króciutko, byś pisał ad rem, jeśli masz chęć uczestniczenia w tym forum w dalszym ciagu. Mam nadzieję, że rozumiesz...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Superbe napisał:

Posłuchaj, chłopcze... Od swego pierwszego postu, jesteś ustawiony "okoniem" i najczęściej piszesdz o sprawach nie związanych bezpośrednio z tym co na warsztacie, a odnosisz się albo do kosztów modeli ogólnie, albo do tragicznego wykonania tychże przez producenta, albo też do sensu inwestowania w drożze zestawy. Z Twych wypowiedzi przebija mentorski ton, godny naprawdę mistrza modelarstwa o szczegółowej i ogromnej wiedzy merytoryczno historycznej i potężnej praktyki modelarskiej.

Tymczasem realia są takie, że żadnego z powyższych aspektów nie popierasz żadnym, podkreślam, żadnym konkretnym przykładem, żadnym zdjęciem dokumentujacym różnice w oryginale pokazanym w literaturze, na którą się ciagle powołujesz w ogólnikowych stwierdzeniach, a krytykownym modelem. 

Odnośnie inwestowania w modelarstwo, koledzy już Ci zwracali uwagę, że to nie ten wątek, że to jedynie zaśmieca warsztat Zoltana. 

Proponuję króciutko, byś pisał ad rem, jeśli masz chęć uczestniczenia w tym forum w dalszym ciagu. Mam nadzieję, że rozumiesz...

Weź za nich odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.