Skocz do zawartości

Hamerykanckie ZUO, Trumpeter, 1:350


Szydercza Gała

Rekomendowane odpowiedzi

Wolę czereśnie :haha:

SpĄsorem dzisiejszego odcinka będzie Pan Łoszyk. Wielokrotnie próbowałem przekonać niektórych kolegUF, że przyzwoicie zrobiony, podnosi model mniej więcej o klasę wyżej. Wielokrotnie powiedziano mi że statki sie nie brudzOM i jak to łoszyk na TYTANIKU czy innym PodwUjnymSmarku, co to nie zdąrzył sie pobrudzić. No więc jak zwykle mówię KOLEGOM że ŁOSZYK nie ma NIC WSPÓLNEGO z BRUDEM. Tak sobię dziś właśnie łoszykowałm kadłub mojego wstrENtnego wUNglowego kopciucha, kiedy olśniła mnie myśl, że możnaby udowodnić moją tezę przy pomocy dwóch zdjENć.

Przed:

 

95

Po:

94

Teraz własnie zapytuję się Kolegów gdzie jest ten wraży BRUD, który nie ma prawa występować na TYTANIKACH i PODWUJNYCHSMARKACH ? 

Edytowane przez Szydercza Gała
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No i łoszyków nadszedł koniec. Kadłub musi sobie teraz podeschnąć, ale można już szmacić detale i nadbudówki :szczerbol: Nie mam narazie pomysłu co by tu jeszcze można wykombinowac w temacie nitowanych kadłubów, dlatego następny będzie spawany, nowa technologia, nowe wyzwania :haha:

 

 

96

 

97 98 99 100 101 102 103

 

A właśnie, wie kto może jakiego koloru były przed wojną węże p-poż? W czasie wojny to zdaje się były pomarańczowe, ale to już chyba lekcje wojenne były....

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W ramach walki z fotograficznym lenistFem SZCZeliłem dziś kilka fotogramUF. Się robi się i to nawet już jakby z górki. Może nawet uda mi się go skończyć zgodnie z harmonogramem?? Oczywiście tym oznaczonym jako plan B :haha:

 

104 105 106 107 108 109

... i takie ło toto wychodzi.

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

 Miło jest wejść na relację gdzie nie ciśnie się komentarz "twój model jest wielkości śmietnika". Chciałbym się kiedyś nauczyć tak malować okręty.

 

Co mi się rzuca w oczy to pokład z desek. Czy da się wzmocnić i zeszlifować plastikowy pokład na tyle żeby zniwelować grubość tego dodatku?

Edytowane przez bsnt3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlifować plastiku nie ma po co za bardzo. Drewniany pokład też jest przecież ułożony NA tym stalowym, a nie w niego wpasowany. Można natomiast, a nawet trzeba odchudzać te drewniaki, najłatwiej jest to osiągnąć pozbywając się  fabrycznego kleju, od razu odpada połowa grubości. Uważam też że w 700 nic już nie jest wstanie wizualnie zgubić grubości takiego pokładu, giną w nim też co mniej wypukłe detale. Ten konkretnie tu jest cieńszy niż taki fabryczny z klejem, ale grubszy niż taki bez kleju. Wynika to niestety z faktu że te dwa pokłady nie istnieją jako komercyjne zestawy. Zostały narysowane przeze mnie i wypalone przez kolegę Sorisa na kupionym od chińskiego człowieka z Chin fornirze. Materiał mógłby być lepszy i cieńszy, no ale lepszy taki niż żaden. Ten startowy mam od Woodhuntera, więc po rozebraniu na części pierwsze będzie cieńszy. Plusem dodatnim jest to że zarówno dziobowy jak i rufowy pokład otoczony jest relingami, które maskują optycznie grubość pokładu. Jedna foteczka z pralki dla zobrazowania tematu.

Co do malowania, to tu niestety samym czytaniem wiele się nie osiągnie, trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć.

 

IMG-20230602-WA0016.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.