Skocz do zawartości

Sherman M4A3 - 76mm Zvezda 1:35


MayonesEXG7

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Evildead napisał:

Teraz moduluj zaprawkę😁

Takie cuś to się psiknie na zielono od razu zabezpieczając taśmą z dziurkami 😛.,dużo nie będzie . Żadnej zaprawki, ani tynku :)

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwotnie mogę wrócić do odcieni, przed tymi packami. Aby zachować, te ciemniejsze doły i góry jaśniejsze na krawędziach, przy spawach zaraz.

 

W moim odczuciu barwa zielona pojazdu, jest trudniejsza w kolorystyce niż dunkelgelby- ale na tym polega modulacja , ale że spieprzyłem prishejda to teraz odtwarzaj :). Widzę, że zaprawka dziur, odcień mi wyszedł za ciemny.

 

Wydaje mi się, że mógł bym xf1 na maks skręconej iglicy przypruszyć delikatnie cieniowanie, jak przez malowaniem bazą i delikatnie modulować greenem a potem z żółta dla rozjaśnień delikatnie. 

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Walka dalej. Poprawiona wieża z tymi jakby napawami-to było logo ale zamazałem.Było psik psik na bokach.Reszty jak przód i tył.i to.co wcześniej,tak.zostawię. Nie.ma co kombinować.W między czasie zgubiłem tylną paczkę...dzięki @patrykd za pomoc w częściach. Powoli się składa

 

 

20230201_184925.jpg 

 

20230201_191408.jpg

 

20230201_192924.jpg

 

20230201_192839.jpg

 

20230201_192829.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, bo zacznę się bawić  brudami. A jeszcze położyć trzeba lakier.kalki.

 

 

Moim zdaniem White spirit z olejami dla artystów jest ok, ale nie mam porównania do pigmentów nature effect od AK czy Pigment Fixer - czy one są korzystne dla obu lakierów  gloss i matt, jak na zdjęciu poniżej ? 

 

Czy brudy są na WS czy mocniejszej chemii? Fixera również ?

 

 

Mam od AK dark mud, fresh mud, grime  i Pigment fixer- testuje na szrotach, jak to działa.  Czekam na light dust. efekt.- przyda się.

 

 

 

Mam clear tamki, ale sprawdzone są te Valejki, więc pozostanę przy nich.

 

Vallejo " Auxiliaries " Chemia modelarska , rozpuszczalniki - Twoje Hobby

 

MC 192 Vallejo 70520 Mattlack Matte Varnish 17ml ABC MODEL HOBBY

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie M4A3 miały zasobniki na amunicję do działa nie w bocznych sponsonach a pod podłogą wieży w pojemnikach otoczonych mieszanką wody i płynu niezamarzającego. Były to te tzw. "mokre" zbiorniki paliwa.

 

Edytowane przez Endrju
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Endrju napisał:

Wszystkie M4A3 miały zasobniki na amunicję do działa nie w bocznych sponsonach a pod podłogą wieży w pojemnikach otoczonych mieszanką wody i płynu niezamarzającego. Były to te tzw. "mokre" zbiorniki paliwa.

 

Tak naprawdę nie wszystkie. Wczesne wersję M4A3 miały standardowe,  suche komory amunicyjnej tak jak w innych wczesnych wersjach.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Uciekły mi trzy słowa. Powinno być.

Wszystkie M4A3 z dużymi włazami miały zasobniki na amunicję do działa nie w bocznych sponsonach a pod podłogą wieży w pojemnikach otoczonych mieszanką wody i płynu niezamarzającego. Wczesne M4A3 z małymi włazami produkowane przez Forda miały zasobniki amunicyjne w sponsonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalka DEC.7TH na lewym i prawym boku kadłuba się świeci.

Płyn to glikol etylowy chyba był. 

Edytowane przez Lipstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Walczę dalej z washem brązowym od AK-dlatego, bo zgubiłem wcześniejszego prishejda. Od tego shermiego,przestał mnie pin wash bawić. Jeszcze zostało ciapania. Kraty walic można od silnika na czarno tamka panelem line?Tak myślę

 

A tu zaraz obicia- i tu się skupić potem trzeba.

20230218_200901.jpg 

 

20230218_200915.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MayonesEXG7 napisał:

Kraty walic można od silnika na czarno tamka panelem line?

Można walić, ale posmaruj te kraty wcześniej white spiritem - powinno pięknie siąść.

A tak wogóle to fajnie Ci idzie z tym modelem - rozwój jest! :) Tylko nie akcentuj tych spawów bo delikatnie mówiąc one Ci akurat nie wyszły najlepiej. Dobrze byłoby je ukryć/zgasić jakimś pigmentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TAW napisał:

Można walić, ale posmaruj te kraty wcześniej white spiritem - powinno pięknie siąść.

A tak wogóle to fajnie Ci idzie z tym modelem - rozwój jest! :) Tylko nie akcentuj tych spawów bo delikatnie mówiąc one Ci akurat nie wyszły najlepiej. Dobrze byłoby je ukryć/zgasić jakimś pigmentem.

Zapytałem. bo mało ostatnio, ze mnie tu praktykant.

Dzięki za miłe słowa, fakt spawy...tak patrzałem jak brown wejdzie w nie, ale niektóre miejsca, są fakt grube. Pigmenty mam na koniec- moim zdaniem olejem można ztłumić weldsy. To trzeba patrzeć, jak to dalej się z kontrastuje.

 

Brak czasu na mazianie.

 

 

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle jest , widać duży postęp, jedynie te spawy na przyszłość do poprawy bo teraz się wybijają jednak niestety, ale malowanki i ogólnie to nie ma lipy już :), fajnie trzonki narzędzi wyglądają

Edytowane przez Evildead
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygasze weldsy,jak jeszcze pojazd na lakierze jest,można WS i rozrobic olej z tubki w odcieniu pojazdu lub na koniec dustem z lekkim gruzem również wykonać na kadłubie, bo to pojazd z miasta będzie. Dzięki,wole wolniej ale dokładniej porobić. Trzonki narzędziowe, to baza jaką do malowania figsów używam. Skin tone i dark flesh i przebitki słojów drewna dla kotrastu orange brown minimalnie na mokro z pęndzla.

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy obitek wstępnych. Bez ingerencji pyndzla na układzie jezdnym i kołach.

 

 

 

 

 

 

20230311_111208.jpg

 

20230311_111220.jpg

 

20230311_111227.jpg

 

20230311_111244.jpg

 

20230311_111332.jpg

 

20230311_111342.jpg

 

 

 

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.