Skocz do zawartości

Sherman M4A3 - 76mm Zvezda 1:35


MayonesEXG7

Rekomendowane odpowiedzi

Przestrzały są już, o tym co pisałeś teraz @patrykd . 

 

Oczy maluje igła przeważnie, bo widzę, co u niektórych malują zbytnio za duże plamki oczne białe i małe duże kropki. Mordki jak ku zdziwieniu lub zombiaki.

 

Czasami pędzel, ale ostatnio te italierki,renesansy, wydają się coś gorsze jakościowo albo włosie- idzie fabrycznie słabiej gatunkowo. Pendzle w tym roku mi szybciej idą, jak poprzednio.

 

Co do realnego cieniowania, takich małych pyszczków. To jeszcze, nie doszedłem do tego poziomu .Nastepnę pacynki, trzeba jakoś podbić  detale, bo ten efekt, który mam mnie zadowala.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, do speców dioram i budynków. 

 

Ktoś coś ma, jakieś zdjęcia przyłączy z zasilaniem, ze słupów energetycznych/telegramowych do skrzyni, z zewntątrz budynku ? Robie słup- skrecz z hipsu /ramki pozostałości .

 

Mam w planach druk 3d  dokupić tylko, jaki typ...nie znam się. Ewentualnie pójdzie prosty skrecz z hipsu .

 

Jak to wyglądało, za czasów II wojny światowej. Np. o zasilanie w domostwach niemieckich ? 

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podstawki dłubię sobie takie coś z słupka. Co do drzewa, nie wiem czy wykorzystać seafoam trees z dodatkiem zielonki-brokuły. Zaczynam dostawać oczoplaąsu,na zmęczeniu czy słup  dać od strony frontu tanka albo za nim, na samym rogu podstawki by ceownik-zamontować z porcelanką izolatorami na froncie budynku lub obok komina-podłączenie do domu. Koncepcja jest, lecz nie chciałbym misz maszu na małej powierzchni dioramy.

20230920_210703.jpg

20230920_212712.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze wiem,jak do budynku zrobię. Słup troche zejdzie z kablami. Tym czasem od chińskiego zwiazdu z aliexpress wykorzystam,takie oto okienka😀🤣. Z hipsu nie robię,  bo był taki plan niemieckich okien. 1h roboty w du..pę z 1mm balsy..nie polecam.  Tylko laserówki jak tu. Więc zamówilem na dziś szklarza,to  z procy w szyby. Jak się bawić to się bawić🤣. Trochę rozpierduszki, na planszy trzeba zrobić🤪. A tak to co to za stylówka okien? Jak okna francja, normandia  to okkiennice żaluzjowe biere w druku 3d. Ktoś orientuje się w starym budownictwie wojennym? Helga niemiecka niewolnica moja- wspiera kawką już 2gą dziś bo zmęczenie daje się we znaki🤣. Końca panowanie nie widać 💪

20230922_190118.jpg 

1695403185425967655921989233094.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja zakręcony ostatnio, jak słoik kiszonych ogórków🤣. Tyra z modelingiem to mieszanka wybuchowa💪. Chatka robiona 1.5 roku temu tak na spontanie, zimową porą. Dlatego okna poszły do wymiany, bo mówiły do mnie wywalcie mnie bo szpecę krajobrazy🤣. To nie Helga już , tylko przeniosła etat na Polską państwówkę🤪. Panowie może kawuni?

Screenshot_20230922-210659_Gallery.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem stronę,gdzie rodzinny polak fajnie ma drzewka,które dla modelarzy wyglądają bardzo realiatycznie. Macie namiary na tą osobę ? Widziałem stronę FB ma i chyba normalną www. Tak Greif, widzę na podstawce, że. przy 1.35 normalnie fit brokuła rzuca się w oczy. Ewentulnie gałęzie z seafoam trees plus gąbka, to lepszy widok jak obecnie drzewa gdybym miał ręcznie robić🤪.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę szyby, a dokładnie okna z 1 piętra. Bo tam panował większy chaos, jak na parterze. Czas dokończyć słup i przyłącze na elektryke do domu na zewnatrz, również wykorzystując izalotory porcelanowe. Następnie, chce przyśpieszyć  pracę przemalowując kolorowy komin, na barwę szarą. Bajkowo wygląda jak z Alicji krainy czarów🤣. Aktualnie co do szyb, to pozostałosci okna z oszkleniem, będą leżeć przed budunkiem i na 1 piętrzę. Che też dorobić drzwi z balsy.

20230923_133235.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymiarki okna parterowego,pięterko wyżej. Okienice dawać w późniejszych etapach? Druk od Przemka oczywiście😀. Jest rzeźbienia między balsa 1mm a styropianem miękkim ociepleniowym, jeśli chodzi o obróbkę mateiału więc przy wojnie,nie musi być wykałaczką, że przez szczeline nie przejdzie nic i ma być idealnie... To była wojna,  uderzenia moc i konstrukcje naruszone. Rezam dalej dolne okno, może się dziś zamkne w ościeżnicach i parę zamknę chyba już bez drzwi dzisiaj. Patrząc na okna. To piętrowe z pełną ościeżnicą okienną, a dolne zrobię z 1mm węższe w oknie, aby okno można było fajnie wepchnąć od zewnątrz. Da taką wtedy spójność faktury drewna do wymalowania.

20230923_184509.jpg

20230923_191730.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzięki, za doradztwo @Evildead w szczególności za muzyczno- modelarskie spotkanie na forum..przypadkiem. @TAW@Greifi innym. Za ukierunkowanie nowicjusza pancernego, który zrobił swój drugi model w 35. Załapałem o co komon, co i jak. Z zachowaniem kompromisu, aby nie przesadzić z łeateringiem. 

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Mayonesie, przypominając sobie wcześniejsze Twoje "dzieła" w szczególności mój ulubiony warsztat Mustanga - muszę to powiedzieć i nie obraź się : od zera do bohatera! Wcześniej takie właśnie Mustangi a teraz wyróżnienia, medale, a wywiady i autografy przed Tobą 😉 . Najszczersze gratulacje bo w tamtym warsztacie dostałeś nieźle po ambicji i nie zarzuciłeś fochem tylko przekułeś to w kolosalny postęp!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, mnie ambicja przerosła z przyrostem nad treścią z mustangiem. Nie ma o co się fochować. Dostało mi się po tym warsztacie nieźle. Z wywiadami to mogę się podzielić warsztatem tutaj. Nie rozdaję autografów. Jeśli jakaś brunetka, by podeszła po koncercie a ja z gitaru🤣. To podpisał bym parawkę ale gdzie indziej🤪.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.