Skocz do zawartości

Hawker Hurricane Mk.I (LI592) 615 Sqn. / Airfix 1:72


Woit

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do galerii modelu w pełni relaksacyjnego zbudowałem go sobie głównie dla odstresowania.
Budowa była całkiem przyjemna, prosto z pudła bez wnikania w poprawność merytoryczną itp. Dokleiłem pozostałości pasów fotela po Mustangu (przez to oszklenie i tak niewiele widać), dorobiłem światła pozycyjne na końcówkach i przewód anteny radiostacji (z rozciągniętej ramki).
Model pomalowałem pomarańczową Hataką położoną na aluminiowy XTREME METAL (widać różnicę w porównaniu do Spita gdzie te same farby były położone na czarny podkład). Dodałem kilka kalkomanii z oznaczeniami eksploatacyjnymi z zestawu bonusowego dodawanego do Hurricane'a od ArmaHobby.

Do malowania kamo skorzystałem z szablonów zamieszczonych na blogu ArmaHobby.
Mam dużą frajdę z szybko skończonego modelu ale i DUŻY niedosyt z wielu niedoróbek i braku takiego WOW efektu jak przy Hurkach kolegów prezentujących tu swoje dzieła.

Model odwzorowuje Hawker Hurricane Mk.I, ze skrzydłem krytym płótnem, w barwach 615 dywizjonu RAF. Jednostka ta brała udział w początkowej fazie Bitwy o Anglię a potem została przeniesiona na odpoczynek do Szkocji.

Znęcajcie się nad nim i wytykajcie co tylko się da. Wszelkie uwagi przydadzą się przy budowie kolejnego Hurricane'a w barwach dywizjonu 303 (z ArmaHobby).

001.jpg

002.JPG

003.JPG

004.JPG

005.JPG

006.JPG

007.JPG

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, greatgonzo napisał:

Żebra :).

 

Chyba teraz w trendzie są jakieś farby, bo kolejny model prezentuje podobny, acz nieco dziwny Dark Earth.

 

Tak, tak, żebra są w skrzydłach a wręgi w kadłubie.

Żaden trend jeśli chodzi o farby. Użyłem tych samych co przy Spicie

 

Hataka Orange

C016 Dark Green

C009 Dark Earth

Różnica jest tylko w podkładzie. Hurricane na srebrnym a Spitfire na czarnym.

 

Z chęcią przyjmę wskazówki jaki producent modelarski obecnie najlepiej odwzorowuje oryginalną DE.

 

Pozdrawiam,

Woit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mikolaj75 napisał:

Woit, luz luzem, ale finflash tak po amatorsku, no weź...😉

Skurczył się od płynów 😋 to jedna z wielu niedoróbek o których ostrzegałem. Dawajcie dalej. Wytykajcie wszystko do czego macie jakieś "ale". Ja się nie obrażam, "mleko już się wylało" i tylko możemy skorzystać na punktowaniu wszelakich skaz. 🧐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.