Skocz do zawartości

Pantsir S-1 / SA-22 Greyhound 1:35 Zvezda


Usul

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się skończyć  kolejny model nielotniczy, a mianowicie Pancyra. Jest to zestaw Zvezdy, skala 1/35. Zestaw jest bardzo dobry - świetne spasowanie, natomiast z mojej perspektywy dosyć wymagający - ze względu na wybrany kamuflaż  trzeba było dokładnie przemyśleć kolejność składania i malowania.

Sam model kupił mnie właśnie kamuflażem - w wersji arktycznej uważam, że jest mega ciekawy i bardzo ładny.  Zdjęcia rzeczywistych pojazdów występują raczej w stanie bardzo dobrym, sprzęt wydaje się zadbany - nie spotkałem się z arktycznymi pojazdami brudnymi czy zużytymi. Taki też starałem się oddać - raczej niewielkie ślady eksploatacji. 

Sam kamuflaż był mocno upierdliwy w malowaniu - niejednorodne powierzchnie oraz biały kolor były dla mnie wyzwaniami.

Ale do rzeczy, poza samym modelem wrzucam jedno zdjęcie kokpitu, którego nie mogłem złapać po złożeniu oraz zdjęcia realnych maszyn, które były dla mnie inspiracją (swoją drogą na jednym widać, że mimo, że to nowy sprzęt to i tak zdarzają się "składaki" 🙂 ).

Zapraszam do komentowania i krytyki!

 

1.thumb.jpg.544047cd80ecb3f7244100469dd87f69.jpg


9.thumb.jpg.5743a64638e4d3fe5feba260883c7eb7.jpg

 

7.thumb.jpg.2ce7e168525a8543b95cb2e6cf5e2707.jpg

 

5..thumb.jpg.bcb712ab4e8465a157a0f37b39e24dcb.jpg

 

4.thumb.jpg.f11306e26cbdef22b581795476e20c90.jpg

 

3.thumb.jpg.85097ce1c08fbcb6364651c1475ee24b.jpg

 

2.thumb.jpg.9ccb097e41b7b46a38a33d3e7db7d89e.jpg

 

11.jpeg.15f8ad79b0b16ac73aeaadcfacd8e667.jpeg

 

russia_stakes_web_t715.jpg.14cfbf4c3328fd7619b049f5a86e5b11.jpg

 

2000.thumb.jpeg.622d60fdd111b1ad14ea9e6d506a7e6c.jpeg

 

060DtbLTmj0n0XhbK8Pem6cMF7GdMonjGdIE0UurMIo.thumb.webp.63f26d149bf40f56e7e6d29c06b4dd54.webp

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, patrykd napisał:

Sorry ale jestem na nie. Brak weatheringu.  NAWET WASHA NIE WIDAĆ. 

Szanuję opinię i dziękuję za nią. Wash jest dany wszędzie - moje doświadczenie z samolotów powiedziało mi, że na jasnych kolorach ciemny wash bardzo delikatnie, więc tu się narobiłem z wycieraniem go. Ale rozumiem, że może być zbyt mało widoczny. 
Weathering dałem również delikatne -  generalnie raczej do wysokości kół, wyżej bardzo delikatnie - może faktycznie za bardzo delikatnie, ale jak pokazują zdjęcie prawdziwych maszyn które załączyłem, to te zimowe maszyny naprawdę wyglądają na czyste. Ot taka moja interpretacja.

Niemniej rozumiem opinię i szanuję 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom prawdziwe bywa czasem bardzo czyste. Patrząc na zdjęcia na dużym ekranie ten delikatny  wash trochę  widać, choć od tyłu pojazdu to już nie bardzo. Na pewno model, w który włożyłeś tyle pracy wart jest zdjęć na jednolitym, może ciemny, tle. Biorąc pod uwagę ceny takich całkiem sporych zestawów to będziemy je coraz rzadziej oglądać ale to już zupełnie inna sprawa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra prezentacja to kilka stopni więcej przy ocenie modelu, zawsze to powtarzam. O washu czy jego braku się nie wypowiem, by nie być hipokrytą. Na tapecie biały model, ciekawe jak sam sobie z nim poradzę. Model całkiem spoko ci wyszedł, takie giganty robią wrażenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kamuflaż to chyba najbardziej udana rzecz w ruskim wojsku 😉 Nawet czysty wygląda bardzo dobrze. Ogólnie fajny model, a co do washa to na białym, w założeniu czystym pojeździe ciężko byłoby dobrać odpowiedni kolor, żeby był widoczny ale też nie przesadzić. Fajnie byłoby mu zrobić nawet najprostszą podstawkę ze śniegiem choćby z sody :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.