Skocz do zawartości

Bombowy Samolot ... Smer Su 7 1/48


boberm1

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, boberm1 napisał:

Cóż teraz czas na tubkę ( pewnie całą) szpachli , co nieco plastiku jako wypelniacza , i.... czasu

 

Można jeszcze spróbować wkleić wyciągnięty z ramki plastik albo hips odpowiedniej grubości.

Kleisz normalnym klejem do plastiku, masz tworzywo o tej samej twardości i nic się nie zapada. :cool:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marek d napisał:

Czasami te szpary da się zniwelować tak po prostu po  chamsku pilnikiem

Mam na myśli to że często powierzchnie styku  nie są proste, przez to brak dobrego przylegania.

Edytowane przez marek d
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, boberm1 napisał:

Cos tam wymyslę.

Nie wątpię 😀 na poważnie:

l16694926415972286084820835890315.thumb.jpg.63ccec7593db607f1fd55408323096f7.jpgistewki na pilniczki po 2 zł w sklepie lakierniczym + taśma dwustronna miękka i cienka + papier też w lakierniczym ( do suchego szlifu 400 i 320) = całkiem niezłe efekty.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jakoś udało się co większe "rowy" zasypać szpachlą i takimi tam kawałkami plastiku.

Spróbujemy popryskać ...20221207_102653.thumb.jpg.b90702a6443bb4c8f1d18e2c9d57e78e.jpg

Za bombki choinkowe robić bedą zbiorniki na wewnetrznych skrzydłowych, i S 24na zewnetrznych.

Edytowane przez boberm1
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2022 o 22:48, boberm1 napisał:

  - to "narzedzie" wymaga pancernych palców

Ja do analogicznego sprzętu zagrabionego zegarmistrzowi dorobiłem uchwyt ze spinacza i osadziłem w bambusowej pałeczce od sushi. Działa i nie dziurawi paluchów :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Helmut napisał:

Ja do analogicznego sprzętu zagrabionego zegarmistrzowi dorobiłem uchwyt ze spinacza i osadziłem w bambusowej pałeczce od sushi. Działa i nie dziurawi paluchów :)

Dzięki @Helmut za podpowiedż. A jak ze sztywnością podczas nacisku/pracy?

Edytowane przez boberm1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę, wzmocniłem jeszcze blaszkami... Sznurek to sznurek do pieczenia, ciasno opleciony i hojnie zalany CA 😉

3328237D-307F-4C20-A6B5-5CA7168E3C58.jpeg

B4A0CED3-7D44-4956-9A5E-72EEFFABC097.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ciekawie, a będzie jeszcze ciekawszy, kiedy wejdziesz z olejami. :cool:

 

Jedna sugestia - kup sobie arkusz białego brystolu za 7 plnów i zadbaj o lepsze oświetlenie.

Odbiór modelu będzie znacznie lepszy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, HK1885 napisał:

Wygląda ciekawie, a będzie jeszcze ciekawszy, kiedy wejdziesz z olejami. :cool:

 

Jedna sugestia - kup sobie arkusz białego brystolu za 7 plnów i zadbaj o lepsze oświetlenie.

Odbiór modelu będzie znacznie lepszy.

Nie mam zbytnich zdolnosci plastycznych, a zabawa z olejami  takowych wymaga ale....bedę próbował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, boberm1 napisał:

Nie mam zbytnich zdolnosci plastycznych, a zabawa z olejami  takowych wymaga

 

Nie tyle zdolności plastycznych co bazowej wiedzy gdzie i jak brudzi się samolot i jakie efekty, jak można uzyskać.
 

Kilka gotowych washy od AK + Oilbrushery Ammo-MIG w zupełności wystarczą.

 

image.png.abbcf03fab7fe066e498d948388e921c.png

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny kawał rury:super:. Nitowanie i odmienne kolory paneli inspekcyjnych robią świetną robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.