Jump to content

Bombowy Samolot ... Smer Su 7 1/48

boberm1
 Share

Recommended Posts

MiG 23 już jest na półce i zza szkła wraz z MiGiem 21 straszą wielkoscią.

To teraz za nastepny kultowy samolot z PRLu czas sie zabrać. Padło na Su.

W porównaniu zTrumpeterem to ... mam uczucie cofniecia sie w czasie do tzw: "czasow słusznie minionych" ,wszak pieknych urokiem młodości..

Zobaczymy co mi z tego słonia wyjdzie.20221108_105820.thumb.jpg.fd935db89aa879002df4435e889199ef.jpg20221108_105800.thumb.jpg.ce3eea69d9b58d497967c3e11d9c195f.jpg20221108_105825.thumb.jpg.4b8e0d647033a11ab65bf0968610ce46.jpg

BTW: przyszłosciowo pozostając w konwencji  gołych blach- MiG 15( lub bis dla mnie bez znaczenia)-wybrac Trumpetera czy Hobby?

• Like 5

O, zasiadam w pierwszej ławce na przeciwko biurka :mrgreen: Mam tego klamota w oryginalnym wydaniu z OEZ Letohard (czy jakoś tak :wink:) Jak się napatrzę to może i swojego zacznę robić w zaciszu (tzn bez oficjalnego warsztatu :chytry:)

Kibicuję :D zanoszę się z zamiarem kupna modelu tej suczki, więc z przyjemnością będę podpatrywać. Zestaw to wydmuszka i tu moje pytanie, czy zamierzasz go wzbogacić o jakieś aftermarkety ? Może jednak jakiś scratch?

A tak jeszcze z ciekawości zapytam- będzie galeria MiGa 23?

Edited by kapsel

1 godzinę temu, kapsel napisał:

Kibicuję :D zanoszę się z zamiarem kupna modelu tej suczki, więc z przyjemnością będę podpatrywać. Zestaw to wydmuszka i tu moje pytanie, czy zamierzasz go wzbogacić o jakieś aftermarkety ? Może jednak jakiś scratch?

A tak jeszcze z ciekawości zapytam- będzie galeria MiGa 23?

Zestaw jest faktycznie minimal. I to raczej zgrubny( detal ma taki średniowieczny).  Formy swój dobry czas też miały też raczej dawno , więc bez piniczka i szpachli moze byc boleśnie dla oczu.

Nic nie kupiłem  - spróbuje go "podkręcić" via łapki moje i góra złomu z róznych takich :-)) No i spróbuję zaimitowac nity  za pomocą ustrojstwa z zegarka :-)))))

Galeria MiGa - mówisz . Zbieram sie na odwagę - cierpliwości.

Edited by boberm1

Jako że lubię rzeźbić w mydle. Wróć... sklejać modele, to  pozwolę sobie obserować warsztat wink3

Bardzo ładny kokpit! 10/10 :brawo:

Ja lubię Směra za przyjemny w obróbce plastik i kalkomanie idealnie współpracujące z płynami do kalek. 

Powodzenia 

Edited by Kolekcjoner WP
  • Thanks 1

Jak Kolega pozwoli również przysiądę sobie w kąciku i poobserwóję co z tego: "...spróbuje go "podkręcić" via łapki moje i góra złomu z róznych takich :-))..." wyjdzie, a nóż-widelec coś podpatrzę, czegoś się nauczę i to coś się przyda jak nadejdzie czas :wink:

Choć to nie mój "przedział czasowy" to w "przepastnych czeluściach" magazynu leżakuje sobie wydania jak "Kolegi z abeadłem" z OEZ Letochrad nr kat. 2 przywieziony jeszcze od Naszych sąsiadów, Czechosłowaków :mrgreen:

• Like 1

Kokpit wygląda naprawdę okazale. Jest na czym oko zawiesić. Chylę czoła za decyzję o przenitowaniu całej tej rury. Sporo pracy,  ale efekt w pełni wynagrodzi poświęcony czas, pot i łzy wink3. Warto później wyrównać powstałe kopczyki plastiku drobnym papierem i oczyścić sztywnym pędzelkie. Tip od kolegi z abecadłem w nicku,który kiedyś mi go podrzucił :lol: 

• Like 1
  • Thanks 1

Dzieki @kapsel za podpowiedz w kwestii dziurek , faktycznie ciut chropawe toto po działaniach. A jako że to moje pierwsze podejście do  takiego "dziurkowania" Twój tip sie przyda.  Całości raczej nie przekłuję - to "narzedzie" wymaga pancernych palców , a i wielkość onego nie sprzyja w obróbce co fikuśniejszych zakamarków.

@Kolekcjoner WP - gwoli scisłości - to tylko obróbka tego co fabryka - to jak w dowcipie z faszerowana kurą -  nie było juz miejsca aby cos wcisnąć:-))) Jedynie fotel dopomina się troche większej atencji.

Plastik - na szczęście miękki i raczej podatny na działania- wszak to nie Tamiya - gdyby  na rympał złozyć  tego słonia- oczy bolałyby. 

Godzinę temu, Slawek_26869 napisał:

"Kolegi z abeadłem"

:mrgreen:

Godzinę temu, Slawek_26869 napisał:

OEZ Letochrad nr kat. 2

Ja mam prawie wszystkie w oryginale:

MiG 21 bis/MF/SMT

Su-7

Su-25

Su-25UB/UBK

Do tego dwa MiG-acze 17: F/PF/PFM ze Smera

Będzie co lepić :wink:

4 minuty temu, abtb napisał:

:mrgreen:

Ja mam prawie wszystkie w oryginale:

MiG 21 bis/MF/SMT

Su-7

Su-25

Su-25UB/UBK

Do tego dwa MiG-acze 17: F/PF/PFM ze Smera

Będzie co lepić :wink:

Mnie brakuje "dwumiejscowej" suczki dwudziestej piątej"; , co do "MiGacza 17" to była kiedyś chęć zakupu, ale po krystalizacji zainteresowan koncepcja zanabycia upadła:lol:.

Nie ma co się chować, próżny trud; modelarz to taki stwór że jak się uprze to wszystko zrobiwink3 i jak amen w pacierzu - znajdzie Kolegę w tym cieniu.

• Like 1

Komory podwozia wymęczone-powoli kłania się lekka niezborność paluchów. I złośliwość cyjanopanu😆

20221115_200052.thumb.jpg.3595220ba7928adda27c7b084037c771.jpg20221115_211338.thumb.jpg.914f40787e41a37729f6fbf0914dc544.jpg

Teraz " tyłek"  będę obrabiał. Co prawda w od...t nikt mu zaglądał nie będzie , ale "cuś" trzeba by tam ...hmmm-wetknąć.

• Like 3

Nie chcę nikogo martwic ani wqurzać ale wg mojego szwagra Krzycha(badacza pisma św. w kwestii zgodności co do mikrometra) to ta suczka ma przekroje kadłuba do bani, kompletnie niezgodne z planami.  Już nie pamiętam czy powinna być okrągła w przekrojach a jest jajowata czy też może odwrotnie. Jak się z nim spotkam to pociągnę trochę za język, może puści parę, 

• Like 1

Model bombowy. Jakoś spasowałem - mniej wiecej- kadłub, przymierzylem skrzydla i juz wiem co mnie czeka:-)))  . Cóż teraz czas na tubkę ( pewnie całą) szpachli , co nieco plastiku jako wypelniacza , i.... czasu 🙂. W miedzyczasie - potrzebnym do schnięcia szpachli  -składowe podwozia pod pilnik ....20221125_212718.thumb.jpg.f26f64935de0feaf5d75993ecc0a2084.jpg20221125_212826.thumb.jpg.c3604dd36b746df437a6e75227b2edf9.jpg

Edited by boberm1
  • Like 2

Takie rowy zazwyczaj wypełniam Miliputem i wygładzam pędzelkiem zwilżonym wodą. Życzę powodzenia i trzymam kciuki :super::super:

• Like 1