Skocz do zawartości

Leopard 2A5 z 1 Warszawskiej Brygady Pancernej


sas55

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Zapowiadałem to w temacie o Leosiach z Wortinghton Challenge... 

Skasowałem część tekstu choć dyżurni odpowiedzialni za sprawdzanie tego co tam słychać na forach modelarskich już zdążyli poczytać i przekazać, gdzie trzeba. Kto chciał także przeczytał.

 

Znalazłem ciekawe malowanie Leosia 2A5 z Wesołej i w związku z wydaniem przez RMF Leosia 2A6 z bebechami postanowiłem powęszyć. Znalazłem jak dla mnie prawdziwą bombę. 

Otóż w roku 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej 1 Warszawska Brygada Pancerna postanowiła upamiętnić ten fakt poprzez wykonanie okolicznościowych napisów na kilku, jak się okazało, pojazdach.

Wpadłem na trop jednego takiego egzemplarza i zacząłem kopać. Miałem trop na jeden pojazd i po kilkuset ruchach myszką ustaliłem jego rejestrację i miejsce prezentacji. Okazało się jednak, że takich wozów było kilka. Nie wiem ile ostatecznie i tego się nie dowiemy. Ja ustaliłem 5 i wszystkie prawdopodobnie z 2 batalionu. Były one prezentowane w różnych miejscach i w różnych okolicznościach. Brały tez udział w różnych ćwiczeniach. Napisy stopniowo się zacierały, aż sytuacja wróciła do stanu wyjściowego.

 

Przechodzimy więc do tematu

POJAZD 1 OD KTÓREGO SIĘ WSZYSTKO ZACZĘŁO

Nr UA 0390T prezentowany podczas pikniku militarnego w Ossowie z okazji wyżej wspomnianej rocznicy. Trudno to było ustalić, bo dziwnym trafem w/w impreza w ogóle nie figuruje w materiałach jednostki. Jakby ktoś celowo wykasował ten okres. Są na szczęście inne stronki. Dwa fajne zdjęcia uchowały się tylko w necie a pochodzą z WKU w Łodzi i nie mogłem dotrzeć do większych formatów. Napisałem więc do dzisiejszego WCR w Łodzi i oto pan kapitan z WCR, któremu tu jeszcze raz dziękuję, przysłał mi oryginały fotek i jeszcze dodatki.

 

POJAZD 2

Nr UA 0372T Udokumentowany na ćwiczeniach Lampart – 20 w dniu 17.09.2020 Nowej Dębie. No w każdym razie tego zidentyfikowałem, bo z ćwiczeń jest więcej zdjęć. Zdjęć tego pojazdu nie udało mi się znaleźć z jakiegoś pikniku/pokazu, ale na pewno w czymś takim uczestniczył.

 

POJAZD 3

UA 0376T 100 rocznica bitwy pod Komarowem 30.08.2020 była obchodzona w Wolicy Śniatyckiej jako wielka rekonstrukcja, w której uczestniczyli liczni oficjele i politycy. A z boku stał sobie skromnie Leoś uczestniczący w pokazie sprzętu. No i mamy go.

 

POJAZD 4

 UA 0381T Terespol 15.09.2020. W tym dniu odbywały się w Terespolu uroczystości związane z odsłonięciem pomnika pierwszego dowódcy 18 Dywizji Piechoty gen. dyw. Franciszka Krajowskiego. Z tego tytułu dzisiejsza 18 Dywizja Zmechanizowana zaprezentowała sprzęt, który można było oglądać w godzinach 10-16 spożywając przy tym grochówkę jak głosił plakat imprezy.

 

POJAZD 5

 UA 0384T Ten wystąpił na pikniku, którego intencji nie udało mi się ustalić za to zdjęć jest wystarczająco dużo.

 

A dlaczego 2 batalion? Ano dlatego, że ten właśnie pododdział odbywał we wrześniu 2020 ćwiczenia Lampart 20 na poligonie w Nowej Dębie. Numery wozów świadczyć mogą o pochodzeniu z jednego pododdziału.

 

No i na koniec. Dzięki jednemu z naszych kolegów mam już projekt kalkomanii na wszystkie w/w pojazdy. Teraz poszukuję drukarza. No i ogłaszam zapisy na te kalkomanie na priv. Jeśli ktoś zechce to jak już znajdę drukarza to zamówię i oczywiście odsprzedam po kosztach. Nie zakładam żadnego zysku z tego przedsięwzięcia. JEŚLI ZNACIE PEWNEGO DRUKARZA DAWAJCIE ZNAĆ.

Pozdrawiam

Andrzej

Na zdjęciu okolicznościowy napis występujący na wyżej wymienionych pojazdach oraz zdjęcie ze strony DGRSZ z ćwiczeń Lampart 20.

118639660_2677101072607462_5849785033382628849_n.jpg

Bez tytułu 1.jpg

Edytowane przez sas55
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki szacun za cierpliwość i wytrwałość w zagłębianiu się w temat.  Co do drukarza to polecam:

https://mrdecal.zolnierowi.cz/

tego nie znam i nie zamawiałem:

https://mf-zone.pl/wydruk-na-zamowienie/

są jeszcze kolejarze:

https://ostbahn-mk.pl/index.php/kalkomania-na-zamowienie/

Pomysł jest przedni i bardzo patriotyczny!!! Jak cena będzie znośna to też w to wchodzę- mam taki model firmy TAMIYA .Zakupiłem już do nie go nasze kalki ToroModel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OJ, JESZCZE WIADOMOŚĆ Z OSTATNIEJ CHWILI.

JEST DRUKARZ DO KALKOMANII.

JEDEN POJEDYNCZY LISTEK ZOSTAŁ WYCENIONY NA 40 ZŁ. W WYPADKU WIĘKSZEJ ILOŚCI CENA SPADNIE.

NA ZGŁOSZENIA CZEKAM DO SOBOTY 3 GRUDNIA

POZDRAWIAM

ANDRZEJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

Normalny szok. Okazało się, że drukarz podał cenę 40 zł za 1 szt bez względu na ilość. Wszyscy zapisani zrezygnowali. Inny drukarz krzyknął 35 zl więc niewielka różnica. Może poszukam innego drukarza ale to już jak coś zacznę sam grzebać w temacie.

Ot, taka historia.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Dobry wieczór,

Zdecydowałem się jednak na kalki u tego samego producenta i wyszło jak na fotce. Jak będę przy następnym pomyśle to może poszukam innego tańszego drukarza.

Pozdrawiam

Andrzej

20230105_181748.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

11 godzin temu, OLO napisał:

Witaj Andrzeju a w 72 by dało się wydrukować, jak tak to płacę i zamawiam pozdrawiam OLO. 

Obawiam się, że muszę Cię zmartwić. Ogłaszałem zapisy na kalki w tym wątku i jak na razie nie będę tego kontynuował. Być może przy następnej okazji, kiedy zwrócę się do kolegi projektującego kalki, uda się dorzucić do projektu ten temat w 72. Na razie skupiamy się na innych projektach, ale Twoja prośba zostanie zapamiętana.

Pozdrawiam

Andrzej

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.