Skocz do zawartości

Jak-17 UTI, Amodel 1/72


Vieh_san

Rekomendowane odpowiedzi

Różnica jakaś jest, ale nie o to mi chodziło. Warto zaznaczyć, że super fine silver od mr hobby było rozcieńczone w stosunku około 1 część farby na 20 leveling thinnera.

 

IMG20221229182449.thumb.jpg.4dee68e7756c3ce17ead019f5dc4a2aa.jpg

 

IMG20221229200211.thumb.jpg.773c91373e51100964e2c09ce3ca3c46.jpg

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Vieh_san napisał:

Mam plan zrobić marmurek czarnym glossem na tym czarnym matowym podkładzie i ciekawy jestem jak to wyjdzie jak położę na to super fine silver.

 

Ja bym ci napisał jednym słowem co wyjdzie ale pewnie zostanie to na 100% wybipowane :szczerbol:

Ale jak widać trochę się spóźniłem :mrgreen:

 

A tak w ogóle co to ty chciałeś osiągnąć tym eksperymentem (rzekłbym nawet) medycznym?

Cieniowanie czy połączenie gładkiego z chropowatym?

 

Ja już widzę kolejny krok przy tym modelu - płyn do zmywania akryli  :haha:

I popraw prawe przejście kadłub- skrzydło bo już się pojawiły pęcherze od korozji pod podkładem :nauka2:

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Vieh_san napisał:

czarnym glossem

Jak Ueno black to ok ale jak zwykłym połyskiem to słabo będzie. Już lepiej lakierem połyskiem zrobić bazę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, abtb napisał:

 

Ja bym ci napisał jednym słowem co wyjdzie ale pewnie zostanie to na 100% wybipowane :szczerbol:

Ale jak widać trochę się spóźniłem :mrgreen:

 

A tak w ogóle co to ty chciałeś osiągnąć tym eksperymentem (rzekłbym nawet) medycznym?

Cieniowanie czy połączenie gładkiego z chropowatym?

 

Ja już widzę kolejny krok przy tym modelu - płyn do zmywania akryli  :haha:

I popraw prawe przejście kadłub- skrzydło bo już się pojawiły pęcherze od korozji pod podkładem :nauka2:

 

Coś podobnego do tych ciemniejszych obszarów chciałem osiągnąć, ale kompletnie nie wiem jak to uzyskać. Czy to bardziej jednak później po pomalowaniu washem?

 

3122-11.jpg.14a0c1301d5ae2cd56b10b3209998816.jpg

 

 

Biorę się za poprawianie :rozkaz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Vieh_san napisał:

Coś podobnego do tych ciemniejszych obszarów chciałem osiągnąć,

Aaaa, o to chodziło 🙃.  Czyli byłem na dobrym tropie ale zmyliła mnie struktura gładkie - chropowate :haha:

Czyli takie coś jakby trochę ciemne, trochę jasne?

Jak ma byś podobnie jak na moim skrytykowanym Mustangu:

 

to za gwarantowane świadczenia medyczne mogę co nie co podpowiedzieć. A jeżeli o coś zupełnie innego to ja się nie znam i opuszczam ten wątek  w celu poszukiwania  spokoju ducha (czy jakoś tak):wink:

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, abtb napisał:

Aaaa, o to chodziło 🙃.  Czyli byłem na dobrym tropie ale zmyliła mnie struktura gładkie - chropowate :haha:

Czyli takie coś jakby trochę ciemne, trochę jasne?

Jak ma byś podobnie jak na moim skrytykowanym Mustangu:

 

to za gwarantowane świadczenia medyczne mogę co nie co podpowiedzieć. A jeżeli o coś zupełnie innego to ja się nie znam i opuszczam ten wątek  w celu poszukiwania  spokoju ducha (czy jakoś tak):wink:

 

O to to, takie coś :szampan1: Ciekawi mnie właśnie jak można różnicować kolorystycznie metaliczne powierzchnie w inny sposób niż tylko innymi odcieniami paneli.

W stanach zagrożenia życia zawsze można na mnie liczyć, a dziś można mnie spotkać w Poznaniu, chociaż nie polecam :super:

 

PS. Na spokój ducha niestety nic nie poradzę :odlot:

Edytowane przez Vieh_san
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Vieh_san napisał:

O to to, takie coś :szampan1: Ciekawi mnie właśnie jak można różnicować kolorystycznie metaliczne powierzchnie w inny sposób niż tylko innymi odcieniami paneli.

A jednak :haha:

To tak może od początku:

- cały model na połysk (może być Ueno black gunzowe, polecam bo njlepsze, inne specyfiki takie sobie - wiem bo testowałem :wink:) lub (o zgrozo) położyć lakier połysk na podkład. Grunt żeby było "ślisko i gładko" Podkład może być nawet szary

- następnie polecam mieszankę C8 i C28 w stosunku dowolnym - będziesz miał ciemny kolor. Do fukawki wlewasz tak nie za dużo - żeby pomalować model i żeby jakiś 1ml lub mniej zostało

- następnie dodajesz kilka kropli C8 (uzyskujesz odrobinę jaśniejszy kolor ) i malujesz sobie panele  (tak jak przy zwykłym cieniowaniu)

- następnie znowu kilka kropli C8 itd................

Oczywiście dodajesz też jakiegoś  "rozżedżacza materii"  (np gunzowego MLT czy jakoś tak :hmmm:) żeby było gładko i płynnie, bez "ziarniowania" :wink:

I tak sobie fukasz aż osiągniesz pożądany efekt :mrgreen:

Cieniowanie oczywiście nie musi iść w "kratę" (bo to trochę ch...o wygląda) ale tak od niechcenia tu i ówdzie żeby było niejednorodnie.

A zresztą, jak mawiał mój mentor - "Masz głowę i ch...j to kombinuj"

O i tyle w temacie. Żeby ci się w tym Poznaniu nie nudziło to polecam przejrzeć moje portfolio (srebrne samoloty w szczególności, skorzystać z odnośników do galerii)  i trochę pokopać w moich warsztatach - może gdzieś pokazywałem jak to robiłem. Bo mi to się nie chce, za leniwy jestem :surfer:

Jeżeli ktoś ma zupełnie inne pomysły na to co Kolega potrzebuje to śmiało.  Ja tam tylko zwykły rzemieślnik jestem :mrgreen:

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dziękuję, jak zwykle nieoceniona pomoc :D spróbujemy. Zakupię Ueno Black, bo nie posiadam i będę tak sobie domieszowywał te metalizery, ale chwilę chyba sobie odpocznę od niego :szczerbol:

Edytowane przez Vieh_san
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę teraz mnie zastanawia dlaczego?
 

W dniu 30.12.2022 o 08:04, abtb napisał:

(o zgrozo) położyć lakier połysk na podkład.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vieh_san napisał:

Troszkę teraz mnie zastanawia dlaczego?

Już tłumaczę :D

Zasadniczo pod "sreberko" kładzie się czarny połysk  np. coś z Ammo lub wspomniany Ueno black, ale można model zapodkładować zwykłym szarym  podkładem (np One shot) , wyłapać wszystkie babole a następnie położyć lakier połysk by uzyskać gładką powierzchnię. 

Ja tak zrobiłem w tym modelu:

 

6FONSS2.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w nowym roku, warsztat trochę posuwa się do przodu, a trochę do tyłu ("idę albo nie idę"). Odebrałem paczkę, w której między innymi był Ueno Black i o kurczaki to jest świetne :woot: Dlaczego ja jestem taki nie mądry i przez ponad 2 lata mojej zabawy z modelarstwem nie kupiłem tego :glupek: Jeszcze nigdy tak wygodnie nie położyłem połysku czarnego. Nie mogę się doczekać efektu po metalizerach.

 

IMG20230102120705.thumb.jpg.aecfd70916728d2ebb0ea02bb58f3784.jpg

 

W dniu 31.12.2022 o 17:34, BRAVO112 napisał:

 w Junkersie F13 polozylem czarny podklad Alclad II i wyszedl polmat ( ? )

duraluminium metalik - wyszedl w koncu tez polmat- ale jest OK

moze to przez te junkersowska blache...

Alclada nie miałem nigdy w rękach, ale przy innych farbach najczęściej tak się mi dzieje jeśli mam za duże ciśnienie, za mało rozcieńczoną farbę (co tutaj chyba odpada bo się jej nie rozcieńcza?), albo jakbym miał malować tak, że malując cofam aero, więc powietrze dmucha na świeżo położoną farbę i zanim się wyrówna to powstają mikrozmarszczki co skutkuje brakiem połysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Vieh_san napisał:

trochę posuwa się do przodu, a trochę do tyłu

Prosię :mrgreen:

 

Ale model ładnie wysmołowałeś :super:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mniej więcej mam to czego chciałem :D jest zróżnicowanie. Jeśli chodzi o malowanie kadłuba to zostały mi jeszcze czarne pasy antypoślizgowe i okopcenia za silnikiem.

IMG20230102141021.thumb.jpg.81ab84bc8bc1ae1d047df8b7f0dd4bcc.jpg

 

IMG20230102141040.thumb.jpg.70f0de58c8180c2289ab85e905e5ab2b.jpg

IMG20230102141048.thumb.jpg.3c358f40e359ffefda3f25b35c4431a3.jpg

 

PS przepraszam za tło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Grzes napisał:

A nie za ciemny on jest?

Prawda, kurde w tym sztucznym świetle, a mam mocne te światło ciężko mi czasem powiedzieć. Mocne są refleksy i sam nie wiem potem. Porównałem z innymi moimi i faktycznie, do poprawki ;D Ale z tym już będzie łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Vieh_san napisał:

No to mniej więcej mam to czego chciałem

No i git. Może faktycznie trochę kontrastowo jak zauważył @Grzes, ale kto co lubi. A tak w ogóle to co to ma być za egzemplarz?

Jakiś "nasz" czy jakieś inne "widzimisie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, abtb napisał:

No i git. Może faktycznie trochę kontrastowo jak zauważył @Grzes, ale kto co lubi. A tak w ogóle to co to ma być za egzemplarz?

Jakiś "nasz" czy jakieś inne "widzimisie"?

No trochę faktycznie za ciemny, ale już poprawiam. Jeśli chodzi o oznakowanie, to specjalnie się na nic nie nastawiałem. Tak jak jest w instrukcji polski 11 pewnie zostanie, a ciężko mi znaleźć jakiś inny srebrny model oprócz numeru 02.

 

Edit:

 

Tak teraz wyszło i zostawiam. Dodałem na całość jeszcze warstwę super fine silver, a potem dodałem odrobinkę białej farby do mikstury i popsikałem tu i ówdzie.

 

IMG20230102145248.thumb.jpg.142cfc0f072f702a1f346a70f9f05e06.jpg

Edytowane przez Vieh_san
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, BRAVO112 napisał:

model wychodzi bardzo ladnie

a samolot, jak byl brzydki, tak jest.. 😞 

No taki trochę Frankenstain, drugowojenna konstrukcja z upchniętym silnikiem odrzutowym w kadłub ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Vieh_san napisał:

z upchniętym silnikiem odrzutowym w kadłub ;D

nie,nie. To jeszcze nie jest az takie straszne

Tylko ta podwojna kabina troche psuje sylwetke...

jak to sie mowi: co kto lubi 🙂, bo model wychodzi bardzo ladnie

na prztyklad Schwalbe dla mnie, to tylko wersja B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem kolor na stateczniku pionowym i czarne pasy antypoślizgowe na skrzydłach z odrobiną zadrapań, które jeszcze będę poprawiał żeby trochę bardziej kumulowały się przy liniach podziału i na krawędzi skrzydła. Trochę się zastanawiam co zrobić z wnękami podwozia, a dokładnie to z wewnętrzną częścią pokryw, bo na zdjęciach egzemplarza 02 wnęki są srebrne, a te wewnętrzne części pokryw (bliższych środka kadłuba, nie tych co są na goleniach) są ciemnozielone. Nie spotkałem się z czymś takim nigdy i skłonny bym był myśleć, że to po prostu części z innego egzemplarza, bo dlaczego by tylko te elementy miały mieć inną barwę?

 

IMG_20230103_215402.thumb.jpg.cb082c1648f7ee8b0eac5e3a689e5979.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o malowanie to przeszukałem co mam w resztkach kalkomanii i zdjęcie do którego będzie pasowała ;D Także wybór padł na ten egzemplarz.

3.png.00a2beb2e3cef841c4e81347a289fc13.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.