Skocz do zawartości

Jak-17 UTI, Amodel 1/72


Vieh_san

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie Jak-17UTI, tak Jak i wspomniałem w temacie kolegi @myszaty rozgrzebałem go. Ogólnie Jak(oś) idzie, ale Jak dopasowuję części to już mi uśmiech z twarzy znika. Na razie nic do siebie nie pasuje. Przy przymiarce połówek kadłuba powstaje rów mariański i wydaje się, że tak powinno być, bo jeśli bym je docisnął to oszklenie będzie za szerokie. Kokpit to wybitna bieda edyszyn. Może się pobawię nową zabawką jaką jest drukarka 3D i spróbuję coś zaprojektować do tego modelu. Zobaczymy, czas pokaże.

Na ten moment pierwsze psiknięcie wnętrza podkładem, ale może się okazać, że coś w nim zmienię. Nadlewek jest więcej niż samego modelu, tym bardziej, że pełno w nim jamek skurczowych i innych szram. Linie podziału rżnięte tępą finką, także są do poprawy, a przy okazji planuję nitowanie.

 

IMG20221205201436.thumb.jpg.2e5fa004d4377921716fdcfc9e10437f.jpg

 

IMG20221205201505.thumb.jpg.2dc400c250ce54d6de2b221955196c40.jpg

 

IMG20221205201536.thumb.jpg.b246732cbb24b3f1bfc9e735f661aeaa.jpg

 

IMG20221205201559.thumb.jpg.0035176ee67876f70678f441e7e5f262.jpg

 

IMG20221205201639.thumb.jpg.bd15f3b0259f9aa19e1e753d4a3bf97e.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tam oj tam....  przy Amodelu zawodzenie, jęki i zgrzytanie zębami dostaje się w pakiecie  :szczerbol:

i od razu masz też rozgrzeszenie od biskupa na wypadek nagłego bluźnierstwa  (a w przypadku Wilgi odpust zupełny:haha: )

słyszałem że mieli o tym informować w instrukcji :hmmm:

ale może jest bardzo małym drukiem   :haha::haha::haha:

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, M.A.V. napisał:

oj tam oj tam....  przy Amodelu zawodzenie, jęki i zgrzytanie zębami dostaje się w pakiecie  :szczerbol:

i od razu masz też rozgrzeszenie od biskupa na wypadek nagłego bluźnierstwa  (a w przypadku Wilgi odpust zupełny:haha: )

słyszałem że mieli o tym informować w instrukcji :hmmm:

ale może jest bardzo małym drukiem   :haha::haha::haha:

Ja to tylko obrazki oglądam, a cyferki to tak do 10  umiem:haha:
Napisali tylko, że jest przeznaczony dla doświadczonych modelarzy ;D Czuję się zaszczycony :miecz:

 

4 minuty temu, myszaty napisał:

Po takim opisie to wacu już nie jest takie straszne... bo przynajmniej jak równo zeszlifujesz połówki to musi pasować.

No ta szpara z przodu u góry mnie rozbroiła ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Vieh_san napisał:

Na razie nic do siebie nie pasuje.

 

48 minut temu, Vieh_san napisał:

Linie podziału rżnięte tępą finką,

 

Że co!:szok:

Kolega się rozpasł na Hobby Boss-ie to teraz psychicznie  "nie daje rady".  Wychodzi, że to legendarna "zapaść służby zdrowia" :haha:

A jak ja robiłem to wszystko grało :rzempoli:

A i efekty były nie najgorsze:

umDLhIQ.jpg

 

IwRkkNR.jpg

 

Jakby kolega @Vieh_san już nie dawał rady to polecam:

Nawet całokształt wyszedł mi całkiem dobrze:

 

hk5gYxg.jpg

 

:odlot:

Edytowane przez abtb
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, myszaty napisał:

 siły nieczyste Wuja wspierają.

 

Dałem się skusić ciemnej stronie mocy wink3

 

vE55IxO.jpg

 

Rochu, podążaj za mną a mistrzem zostaniesz :haha:

  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@abtb może i z tym Hobby Bossem to trochę racja, ale serio wygląda jakby plastiku brakło tym połówkom. Jak je docisnę to oszklenie wychodzi za szerokie. Oczywiście to wszystko można ten teges i zategować ;D Może forma, z którego mój wyszedł jakiś kataklizm przeżyła :miecz:
Tak poza tym to ja wiedziałem, że mnie tu motywacja spotka :haha: Widzę, że tylko skąpe fragmenty tej mocy są ciemne, a moce są wielkie ;D

PS. To nie tak, że ja się tu spodziewałem klocków lego, raczej wiedziałem na co się piszę :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Vieh_san napisał:

Może forma, z którego mój wyszedł jakiś kataklizm przeżyła

To jest standard Amodel. Jak jakieś części pasują do siebie to jest jak cud, ale da się wyrzeźbić z tego badziewia porządny model. Powodzenia w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mig napisał:

To jest standard Amodel. Jak jakieś części pasują do siebie to jest jak cud, ale da się wyrzeźbić z tego badziewia porządny model. Powodzenia w budowie.

Dzięki :szampan1: a ostatnio się chyba fanbojem Amodelu stałem, bo biorąc pod uwagę procentowy ich udział w składziku to wiodący producent ;D Czeka jeszcze Wilga, Mi-1, Mi-1 sanitarny, Jak-52.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze może powinienem mydlarnie otworzyć, jakieś modele na początek mam :szczerbol:
A w tzw. międzyczasie w ramach treningu próbuję odtworzyć tablicę przyrządów.
Mając za jedyne odniesienie zdjęcie ze zbiorów Muzeum Lotnictwa Polskiego i folii, która była dodatkiem postaram się odtworzyć na tyle na ile będę potrafił ten element. Zobaczymy co mi wyjdzie ;D


kokpit.thumb.png.d4d181f3b7c4820bd3fb1fd630eb0e4f.png

 

1114584-17841-11-720.jpg.a452735bf6583b0cab40c12e6996db68.jpg

 

723603970_Beztytuu.thumb.png.3051c8e681368e695105783a0ba5d4dd.png

 

2.thumb.png.2fabd202655210fc2c482d9e127fc1bc.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba jest różnica między tablicą w wersji jedno i dwumiejscowej. Bo na wyprasce jest tablica dla jednomiejscowej wersji ale jej się nie używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z połączenia wszystkich dostępnych mi materiałów wyszła mi taka tablica. Jak się w miarę dogadam z połówkami kadłuba to wkleję. Chociaż na ten moment wygląda, że będą te tablice pasować. Wcześniej mając chwilę zacząłem poprawiać linie i nitować.

 

IMG20221207155151.thumb.jpg.14303976320725fb17e4ba05f0326754.jpg

 

IMG20221207170445.thumb.jpg.d4c45b75a6994a3a25d39cea142aeec7.jpg

 

IMG20221207135419.thumb.jpg.50f6281e1c9468746006c850f92dfb1d.jpg

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo aż tak bym się nie rozpędzał ;D na tę chwilę tylko te tablice dodawałem. A oprócz nitów i poprawienia linii nie mam za bardzo pomysłu co więcej. Robienie całego kokpitu to dla mnie na razie za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdążyłem jeszcze dzisiaj skleić połówki i dodać te tablice. Myślę, że jest git. Na jutro planuję poprawiać łączenia połówek.

 

IMG20221208002323.thumb.jpg.a6b1c08786eff77e9408050bb56602b2.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzes napisał:

Znaczy co, znów sobie coś wydrukowałeś? :wow:

 

Noo ;D zeskanowałem skanerem oryginalną tablicę z zestawu żeby mieć wymiary odpowiednie i potem już kształt i zegary podokładałem łącząc to co widziałem na zdjęciu panelu z jednomiejscowej wersji plus zdjęcia bardzo niekompletnej tablicy UTI z MLP w Krakowie. No i pewnie jest więcej fiction niż science, ale mnie to w zupełności wystarcza ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, lubię oglądać plac budowy, ale chcę zapytać: teraz jest tak wiele pięknych nowoczesnych modeli - dlaczego przyciąga takie śmieci? :stolek:

To prawda, kiedy zobaczyłem tablicę przyrządów, myślę, że zrozumiałem. :brawo:Czy to druk 3D?
Zabawnie jest patrzeć, jak niektóre elementy jaków tłokowych trafiły do odrzutowca (panel przyrządów, skrzydła, stabilizatory).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, JollyMonk napisał:

Koledzy, lubię oglądać plac budowy, ale chcę zapytać: teraz jest tak wiele pięknych nowoczesnych modeli - dlaczego przyciąga takie śmieci? :stolek:

To prawda, kiedy zobaczyłem tablicę przyrządów, myślę, że zrozumiałem. :brawo:Czy to druk 3D?
Zabawnie jest patrzeć, jak niektóre elementy jaków tłokowych trafiły do odrzutowca (panel przyrządów, skrzydła, stabilizatory).

Chciałbym sobie zrobić kolekcje wojskowych odrzutowców w polskich barwach, a żadnego innego Jaka 17 nie było dostępnego.
Tak tablica to mój druk 3D.
Heheheh ;D z tymi elementami od tłokowców to prawda, trochę taki Frankenstain 🧟‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.