Skocz do zawartości

Ping Yuen 1/144 Bronco


laskonogi

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Szydercza Gała napisał:

więcej tych HenrykUF nie trzeba

dojdzie jeszcze de facto obsada mostka :) i jakiś koleżka na wantach 

 

36 minut temu, Szydercza Gała napisał:

zalecam skończenie wszystkiego na spokojnie i we właściwym tempie.

tak ! jak nigdy idzie mi z tym Ping Pongiem spokojnie i miarowo, jak nie ja :)))) 

 

A teraz pyt =-generalnie to ta moja krypa przedstawia ćwiczenia ogniowe (no przygotowania i zaraz beda ) i teraz pomyslałem sobie o ziutku w bocianim co to nadaje kod sygnałowy - ale to bez sensu chyba ? 

to powinno byc zawieszone na flaglince czy czymś takim wzdłuż "want" ? 

 

i czy jeśli tak to czy powinno byc wg tego zawieszone 

Admiral Home Popham Telegraph signal book 1806 (tak znalazłem tylko z tego roku ) :)

http://3decks.pbworks.com/f/Admiral%20Home%20Popham%20Telegraph%20signal%20book%20Final%20edition.pdf

kod 295 (fire)/ kod 631 (practice) ?

ktoś coś ? 

 

znalazłem też w temacie kodów sygnałowych cos takiego może kogoś zainteresuje  

http://zbrojownia.cbw.wp.mil.pl:8080/Content/1901/SZ_28945_INW_18675_H.pdf

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2023 o 13:33, laskonogi napisał:

....generalnie to ta moja krypa przedstawia ćwiczenia ogniowe (no przygotowania i zaraz beda ) i teraz pomyslałem sobie o ziutku w bocianim co to nadaje kod sygnałowy - ale to bez sensu chyba ? to powinno byc zawieszone na flaglince czy czymś takim wzdłuż "want" ?

moim skromnym zdaniem :

- przy strzelaniu na mały dystans (nie z głównych dział) = gostek na bocianim z flagami

- przy strzelaniu na daleki dystans = wciągnięte flagi kodu sygnałowego

 

W dniu 2.04.2023 o 13:33, laskonogi napisał:

Admiral Home Popham Telegraph signal book 1806 (tak znalazłem tylko z tego roku ) :)

http://3decks.pbworks.com/f/Admiral%20Home%20Popham%20Telegraph%20signal%20book%20Final%20edition.pdf

kod 295 (fire)/ kod 631 (practice) ?

tym bym się nie sugerował bo to jednak azjatyckie klimaty i mogli mieć po swojemu

 

W dniu 2.04.2023 o 13:33, laskonogi napisał:

znalazłem też w temacie kodów sygnałowych cos takiego może kogoś zainteresuje  

http://zbrojownia.cbw.wp.mil.pl:8080/Content/1901/SZ_28945_INW_18675_H.pdf

no Kolego !  za ten skarb to masz Waćpan u mnie  dobrą flachę   :piwo:

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, M.A.V. napisał:
3 godziny temu, M.A.V. napisał:

tym bym się nie sugerował bo to jednak azjatyckie klimaty i mogli mieć po swojemu

 

No wlasnie, idac tym tropem, na razie nic nie ruszyłam w temacie. Mniej znaczy lepiej... Czytając klasyków 😉

 

jedyna fota jaka znam z flagami :)  to taka - ale to japońskie czasy Ping Ponga :) i do tego gala banderowa :)

 

image.thumb.jpeg.4bce413303051986cdd3c5b4579cc865.jpeg

 

 

 

 

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 29.05.2023 o 10:38, laskonogi napisał:

No musze fotki zrobić  .... w koncu 

 

Czuje sie ta pałą zmotywowany 😁

Rozumniem, że wodowanie odbędzie się na Baborybie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, socjo1 napisał:

Rozumniem, że wodowanie odbędzie się na Baborybie?

lezy takie podanie w biurze bosmanatu portu złożone przez młodszych załogantów u mnie w domu ...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ten tego tam

...

faktycznie doszło do wodowania na Warszawskiej Babarybie i ku memu zaskoczeniu takowy kwiatek sie trafił :)

jupi ja jo 

 

ui032023.thumb.jpg.9a76d6eb6b51b46ee464ae8d2d959332.jpg

 

wiec te Szydercze pały w połączeniu z tym wyróżnieniem powodują iż mam jutro twardy plan obzdjęciowania :)

 

uradowanie zaskoczony i nadal nie do konca w to wierzący, jako iż w dziale fushima także dokonałem aktualizacji :)  

dziękuje za za wasze w słusznej sprawie kopniaki przy projektach // co zaznaczałem w opisach do modeli co by nie było :) wiec to wyróżnienie jest dla Was także L))) 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.