Skocz do zawartości

Ping Yuen 1/144 Bronco


laskonogi

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, laskonogi napisał:

 a teraz proszę mi ruchu ciachu na pytania odpowiedzieć :) co do szalup / olinowania etc :)

 

Chyba musisz... antycypować. Temat cokolwiek egzotyczny, więc trudno spodziewać się morza odpowiedzi. Ja w każdym razie dziękuję za wrzucenie warsztatu, oglądam sobie i czytam z ciekawością - właśnie dla egzotyki - i schludnej roboty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, socjo1 napisał:

Temat cokolwiek egzotyczny,

:) no bez przesady to taka chinska wersja europejskich pływadeł :) 

 

2 godziny temu, socjo1 napisał:

więc trudno spodziewać się morza odpowiedzi.

każdy okruch pomysłu/sugestii jest na wagę złota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem żebyś na Cuszimie szukał, znalezienie tego zdjecia zajeło mi jakieś 10 sekund. Po co ktoś miałby składać żurawia który aby podnieść kilkutonową kotwicę był grubości  lufy 12 calówki. Ogarnij sie chłopie.

 

01.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2023 o 12:29, laskonogi napisał:

a tak na marginesie czy to możliwe iż te szalupy na śródokręciu sobie tak wisiały ? ni miały żadnych podpór ?
IMG_20230107_122634_803_2.thumb.jpg.646c1fc721f3c71b512bd1a1cce7af04.jpg

 

wg mnie tam były belki oparte o tą nadbudówkę z kominem :

3.jpg.3562513a4d2795e8e72f23dc5dda8f4d.jpg

 

musiało coś być - jak nie oparcie o nadbudówkę to często był stalowy ruszt na którym kładziono wszelakie łUTki :

1.jpg.954041559b99870a4faeb851d0a8cf20.jpg

 

tak to wyglądało od spodu :

2.jpg.09a5a95991a1ff5e7b82671c1724cb44.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2023 o 00:59, Szydercza Gała napisał:

Ogarnij sie chłopie.

oj ty emocjonalny rolercosterze :) - na tej 2 focie to rozumiem że ten żurawik  obracał sie w pozycji poziomej tak jak jest, czy jednak jest złożony 🤪

po za tym nie kazdy ma taki szybki internet nie mówiąc o takich zasobach wiedzy - dzieki 😉

 

Dobra na poważnie kupuje koncept iż to było nie składane co mnie irytuje oczywiście, bo ni kuta nie ma opcji zachować logiki - w tej opcji wchodzą w światło obrotu działa czego oczywiście nie przemyślałem wcześniej i mam zonga :)

 

W dniu 9.01.2023 o 14:34, M.A.V. napisał:

wg mnie tam były belki oparte o tą nadbudówkę z kominem :

MAV przepraszam zapewne nieprecyzyjnie sei wypowiedziałem mi chodziło o te szalupy 

 

image(1).jpg.9536f7d2c6e1572317988308132f5b15.jpg

 

model ma taki koncept 

jak na zdjęciu powyżej przez ciebie cytowanym czyli takie podpory które trzymam pensetą i jakoś mi sie one nie widza ... ale że tak w powietrzu :)

 

 

te szalupy o których mowisz mają mniej wiecej własnie takie podpory :) jak przez ciebie sugeorowane - dzieki 

 

swoją drogą piękne foty 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2023 o 01:50, Szydercza Gała napisał:

Moje zdanie znasz

przeporwadziłem proces gompokowowania ... no ale to trzeba mieć ręce mistrza na razie jest / czyli aparat nie wyłapuje wszystkiego. A to co jet zrobione ni jak nie przypomina rzeczonych burt ... :P) 

 

 IMG_20230112_134913_559.thumb.jpg.a63a37deb5facc19002c0da3efee420e.jpg

 

py_2.thumb.jpg.f34b496e04b3d9b13735e1537f313b7e.jpg

 

py_3.thumb.jpg.587945a6780ce792f68f65c3130fd5b8.jpg

 

 

py_4.thumb.jpg.7dc15fd2ca699ba0c5c123f9b8e5977d.jpg

py_5.thumb.jpg.e751c46f75beba8af1407608b6d5c9cc.jpg

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

no dobra ostatnie tyg pomijając grypę którą i  ja wreszcie złapałem poświeciłem na rozkmnianie żurawików 

pkt wyjścia był taki 

PIC_1-W-2009-2-scaled.thumb.jpg.7c473dcdb4d58fd9dad7cc314aa94700.jpg

 

zestawowe byly takie 

pingyuan-spritzlinge05.jpg.4140004897f3818f38e96f01802a9695.jpg

 

wiec je troszkę upgradowałem do formy takowej (jakieś knagi jakies kuka jakiś bloczek) w sumie niewiele ale nawiercanie i kminie nie ktore w ktora strone i jak to to ma przebiegać troche mi zajęło :) 

PingYuen_1_144_model.jpg

 

PingYuen_1_144_model_2.jpg

 

dojdą jeszcze bloczki które upgradowałem o haki co to by troszkę urealnić

 

PingYuen_1_144_model_4.jpg 

 

docelowo przeplotę przez to wszystko i na knagach połączę 0,25 drucik cynowy ... jak wyjdzie no to siem łokaże 

 

Edytowane przez laskonogi
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2023 o 12:18, Superbe napisał:

Trochę zajęło

najwięcej jak to zrobić aby sie nie narobić by w miarę powtarzalnie i jeszcze jakoś tak robiło wrażenie ze cos tam się dzieje 

 

2 godziny temu, Szydercza Gała napisał:

nie ma przebacz, trza ROBIĆ

najlepsze ze to trzeba poprzeplatać a sie uparłem ze jedne będą w pozycji zewnętrznej z lina wyciągniętymi do "tafli wody" 

... no nie wiem nie wiem :)

 

 

inspiracja ... 

 

1440456206132.thumb.jpg.54fbe6a36a7d537918bff4caefff6f3a.jpg

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam temat zerkłem sobie na pokład dziobowy i wychodzi mi iz trosze tu łyso 

 

trzeba by dodać knagi etc - (na czerwono) ich umiejscowienie te bliżej dziobu duże te koło kotwicy mniejsze ?

ale jest pyt i "kabestan" do kotwicy (na niebiesko) - trochę nie rozumiem zasady działania - czy ta zejściówka to było zejście do komory kotwicznej ?

 

jak wyciągali ? to jak szła ta kotwiczna po pokładzie - musze jakieś odbarwienia zrobić ale nie wiem jak to mogło iśc ?

a może trzeba by jakieś dodatkowe kabestany ? ze zdjęć nic nie wynika 

ktos cos w temacie ? 

 

image(1).jpg.9a6412608e5b38a4dc2bfa4ef84d6f07.jpg

 

ps chyba półkluzy z przodu by sie przydały ???  ale jak je zrobić to nie wiem :) )) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2023 o 11:54, laskonogi napisał:

no dobra ostatnie tyg pomijając grypę którą i  ja wreszcie złapałem poświeciłem na rozkmnianie żurawików 

pkt wyjścia był taki 

PIC_1-W-2009-2-scaled.thumb.jpg.7c473dcdb4d58fd9dad7cc314aa94700.jpg

 

zestawowe byly takie 

pingyuan-spritzlinge05.jpg.4140004897f3818f38e96f01802a9695.jpg

 

wiec je troszkę upgradowałem do formy takowej (jakieś knagi jakies kuka jakiś bloczek) w sumie niewiele ale nawiercanie i kminie nie ktore w ktora strone i jak to to ma przebiegać troche mi zajęło :) 

PingYuen_1_144_model.jpg

 

PingYuen_1_144_model_2.jpg

 

dojdą jeszcze bloczki które upgradowałem o haki co to by troszkę urealnić

 

PingYuen_1_144_model_4.jpg 

 

docelowo przeplotę przez to wszystko i na knagach połączę 0,25 drucik cynowy ... jak wyjdzie no to siem łokaże 

 

 

pioter-kurla_2020-01-18_19-37-51.jpg.7e826b8512f3bcc46d12a3ee2f842e10.jpg

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten łańcuch w ogóle na pokład nie wychodził, cały mechanizm z kabestanem jest  pod pokładem. To co tam wystaje nad pokład zapewne stoi na osi i jest sprzężone z głównym kabestanem, ale nie służy na nawijania na to łańcucha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Szydercza Gała napisał:

To co tam wystaje nad pokład zapewne stoi na osi i jest sprzężone z głównym kabestanem, ale nie służy na nawijania na to łańcucha...

to dla słabszych po co to jest ? w sensie czy jakies ślady eksploatacji na pokładzie dziobowym w takim razie są, czy oprocz tych w okół kotwic to raczej spokój ? 

 

i pytanie dodatkowe 

8aee902d319c4fd391265501e480a9527fe88d60.jpg@942w_641h_progressive.webp.bf835c7b0959f4562e01774bb90ca904.webp

na dziobie na żurawikach co to moze byc owiniete - liny ? siatki ? jakis pomysł ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wybierania cum, do wybierania holu, coś tam zawsze można sobie na takiej łajbie ponawijać...

A na żurawikach to z pewnością kSZaki i rozprute oFce :haha: 

 

Edytowane przez Szydercza Gała
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

Przecież ten łańcuch w ogóle na pokład nie wychodził, cały mechanizm z kabestanem jest  pod pokładem.

dokładnie !

 

W dniu 3.02.2023 o 13:33, laskonogi napisał:

trzeba by dodać knagi etc - (na czerwono) ich umiejscowienie te bliżej dziobu duże te koło kotwicy mniejsze ?

  ale jak je zrobić to nie wiem 

to jest taka skala że aby ładnie wyglądały powinny być wszystkie takie same - zagadaj do Przemka to Ci nadrukuje w 3D , tylko musisz dokładnie policzyć ile ich wyjdzie  :szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2023 o 23:06, Szydercza Gała napisał:

Do wybierania cum, do wybierania holu, coś tam zawsze można sobie na takiej łajbie ponawijać...

A na żurawikach to z pewnością kSZaki i rozprute oFce :haha: 

 

Jak to: po co to wystaje?

A handszpaki to gdzie załoga miała sobie wsadzić, jak napent mechaniczny temu kabestanu trafił szlak?

W kułko dreptali, szanty śpiefali I phali.

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, PrzemekW napisał:

A handszpaki to gdzie załoga miała sobie wsadzić,

to juz chyba czas na guzik i parę, handszpaki na szufle do węgla zmienili :)

 

W dniu 4.02.2023 o 18:39, M.A.V. napisał:

o jest taka skala że aby ładnie wyglądały powinny być wszystkie takie same

no wiem wiem duże będą miały cześć drukowaną, małe dostosuje z blackcata / 350 - największe z uniwersalnego zestawu - jak znalazł :) do 144 :)))) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, laskonogi napisał:

to juz chyba czas na guzik i parę, handszpaki na szufle do węgla zmienili :)

A byłeś Waść hodźby na "Błyskawicy"?

To se kuknij, gdzie załoga handszpaki se wtykała.

Guzik - guzikiem a załoga ma phać.

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PrzemekW napisał:

A byłeś Waść hodźby na "Błyskawicy"?

 

niewątpliwie masz racje, faktycznie! a co za tym idzie to cos jest z d na moim dziobie bo winno mieć taki oktagonalny kształt i dziury na handszpaki ? hm no to ja nie wiem to sie mnie da  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, laskonogi napisał:

 

niewątpliwie masz racje, faktycznie! a co za tym idzie to cos jest z d na moim dziobie bo winno mieć taki oktagonalny kształt i dziury na handszpaki ? hm no to ja nie wiem to sie mnie da  :)

Przy tej wielkości kotwicy głowica kabestanu mogła mieć o wiele więcej gniazd na handszpaki niż osiem.

Całkiem dobrze mogła być okrągła.

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.