Skocz do zawartości

Dauntless


zatras

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, zatras napisał:

Z całym szacunkiem-podejrzewasz że nie wiem co jest w środku? :chytry:

Ja się pytam czy któryś z tu obecnych Kolegów ma, lub miał go na warsztacie i skleił /skleja właśnie ten konkretny wypust H2000:niemam:

Z całym szacunkiem, ale co najwyżej może podejrzewać, że nie umiesz korzystać z forumowej wyszukiwarki.🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w pudle Hobby 2000 znajdziesz te same ramki co w Hasegawie jedynie H2000 dodaje maski do oszklenia a reszta to ta sama Hasegawa. Wiec jezeli poszukasz warsztatow Hasegawy czy Hobby 2000 to beda te same modele jak i bledy wiec nie wiem co ty kolego probujesz na sile tu tworzyc. Nie ma roznicy ty to bedzie Haska czy hobby 2000 model jest ten sam.

Na YT mozesz znalezc filmiki ze skaldania Haski

Hobby 2000 kupuje ramki od Hasegawy i pakuje w swoje pudelka czy to tak trudno zrozumiec?

To jest calkiem normalna praktyka np Tamiya miala przepaki Italeri. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę że muszę wyjaśnić zamieszczenie tego ,,tajemniczego posta ' bo budzi on ,,zaciekawienie i dociekliwość''

11 godzin temu, kzugaj napisał:

Wiesz w pudle Hobby 2000 znajdziesz te same ramki co w Hasegawie jedynie H2000 dodaje maski do oszklenia

Już Ci napisałem, że wiem i dość dobrze orientuję się w ,,rynku modeli''

11 godzin temu, kzugaj napisał:

reszta to ta sama Hasegawa.

Jest pewna zasadnicza różnica .

Hasegawa daje do pudełek tylko wypraski konkretnie dedykowane do danego typu, a Hobby 2000 do swoich pudełek ładuje wszystkie wypraski  jakie zrobiła Hasegawa ,niezależnie od wersji ( w SBD2/3  i SBD 4/5 jest taki sam komplet wyprasek)

I właśni mnie chodzi o tę różnicę !

 

11 godzin temu, kzugaj napisał:

beda te same modele jak i bledy wiec nie wiem co ty kolego probujesz na sile tu tworzyc.

Na siłę to Ty starasz się dociekać ,o co mi chodzi .

Sklejałeś  tą wersję Dauntlessa od H2000 -nie;to post Cię nie dotyczy !

 

11 godzin temu, kzugaj napisał:

Hobby 2000 kupuje ramki od Hasegawy i pakuje w swoje pudelka czy to tak trudno zrozumiec?

Ja to rozumiem doskonale , ale Ty chyba  masz to za jakąś wiedzę tajemną ,skoro tak kategorycznie  chcesz mnie oświecać

11 godzin temu, kzugaj napisał:

To jest calkiem normalna praktyka np Tamiya miala przepaki Italeri. 

Np.  Macchi MC.202 Folgore  i Henschel Hs 129,

A wracając do meritum ; gdybyś odpisał, że zrobiłeś tego konkretnego Dauntlessa to w następnym poście zapytałbym/poprosił ;czy jest Ci potrzebna ramka ,J' ze śmigłem  do wcześniejszego typu ,bo do wersji  SBD4/5 za cholerę nie pasuje ,tam idzie ramka ,,G'' z tego ,,multi zestawu''

Od razu ubiegnę pytanie :dlaczego nie w dziale giełda ?

Dałem  ogłoszenie (i to na różnych portalach ) ale widać taką pierdółką nikt nie chce sobie głowy zawracać by pomóc- paczkę robić , latać na pocztę- nie opłaca się :jezyk:

No i stąd ten ,,wybieg'' .Miało być szybko ,prosto ,a zrobiło się .........hmm ja zwykle. i d...pa blada :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest przecież podane, których elementów należy użyć do danej wersji. Po co dokładać do tego zbędna filozofię?

Składałem Dauntlesa, wczesnej wersji jest nawet galeria na forum. Model składa się bezproblemowo. Wnętrze jest spartańskie. 

I jak już wspomniano Hobby2000 to tak naprawdę w tym konkretnym przypadku Hasegawa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Sjmport napisał:

W instrukcji jest przecież podane, których elementów należy użyć do danej wersji. Po co dokładać do tego zbędna filozofię?

Składałem Dauntlesa, wczesnej wersji jest nawet galeria na forum. Model składa się bezproblemowo. Wnętrze jest spartańskie. 

I jak już wspomniano Hobby2000 to tak naprawdę w tym konkretnym przypadku Hasegawa 


Po to, że gość chciałby odkupić od kogoś elementy, których ów ktoś nie użył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2023 o 17:24, zatras napisał:

Mam pytanie -czy ktoś z obecnych na forum kleił ,,późnego'' Dauntlessa SBD-4/5 z Hobby 2000 ???

 

17 godzin temu, zatras napisał:

No widzę że muszę wyjaśnić zamieszczenie tego ,,tajemniczego posta ' bo budzi on ,,zaciekawienie i dociekliwość''

 

22 minuty temu, caughtinthemiddle napisał:

gość chciałby odkupić od kogoś elementy, których ów ktoś nie użył?

... dowiedzieliśmy się po wymianie uprzejmości. :mrgreen:

Może jednak lepiej w odpowiednim dziale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, zatras napisał:

Dałem  ogłoszenie (i to na różnych portalach ) ale widać taką pierdółką nikt nie chce sobie głowy zawracać by pomóc- paczkę robić , latać na pocztę- nie opłaca się :jezyk:

No i stąd ten ,,wybieg'' .Miało być szybko ,prosto ,a zrobiło się .........hmm ja zwykle. i d...pa blada :cry:

:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz kolego @zatrasjakbyś w pierwszym poście zadał pytanie o tą część którą poszukujesz to byś zapewne uzyskał odp szybciej i od właściwej osoby.

Czy tak naprawdę ciężko było dodać pytanie o tą część w pierwszym poście? 

Zamiast robić gówno burzę o nic? 

 

A próbowałeś kontaktować się z Hobby 2000?

To przecież firma z pl może odsprzedadzą Ci ta ramkę lub dadzą w prezencie 

 

Edytowane przez kzugaj
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kzugaj napisał:

Zamiast robić gówno burzę o nic? 

gówno burzę -SERIO ???? No to chyba w twoim mniemaniu  :hmmm:

 

8 godzin temu, kzugaj napisał:

A próbowałeś kontaktować się z Hobby 2000?

To przecież firma z pl może odsprzedadzą Ci ta ramkę lub dadzą w prezencie 

No widzę że ty to taki ,,lepszy wujek Dobra Rada" ,:nauka1: ale wiesz co?...... nie skorzystam z twoich porad ani teraz, ani w przyszłości :nienie:

Edytowane przez zatras
  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co ci człowieku chodzi? 

Zaczynasz temat nie zadając konkretnie pytania i plujesz jadem na lewo i prawo bo się nikt nie domyślił ze chodzi Ci o cześć z jakiejś ramki. 

 

Czy naprawdę w dwóch zdania ciężko zadać pytanie? 

Czy ktoś musiał koniecznie ten model skleić? 

Wystarczy że ktoś go ma na szafie i już mógłby ci pomóc a ty pytasz czy ktoś ma ten model skończony. 

Naprawdę zluzuj gumę. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kzugaj napisał:

O co ci człowieku chodzi? 

Zaczynasz temat nie zadając konkretnie pytania i plujesz jadem na lewo i prawo bo się nikt nie domyślił ze chodzi Ci o cześć z jakiejś ramki. 

 

Czy naprawdę w dwóch zdania ciężko zadać pytanie? 

Czy ktoś musiał koniecznie ten model skleić? 

Wystarczy że ktoś go ma na szafie i już mógłby ci pomóc a ty pytasz czy ktoś ma ten model skończony. 

Naprawdę zluzuj gumę. 

Dokładnie w punkt.

Wystarczy jedno pytanie: Czy może komuś została taka ramka?

I po sprawie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jawkers napisał:

Jeżeli posiada ktoś ramkę i chce się jej pozbyć, to niech napisze, a kto nie to niech się ugryzie w język.:nie_powiem:

Widzę że słowa Super Moderatora niewiele znaczą na tym forum  -ktoś jeszcze ma ochotę pomędrkować ???

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.