Skocz do zawartości

Sherman IC Firefly "PL" 1:35 Asuka


SFModel

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, martinello napisał:

Właśnie zastanawiam się nad tym zestawem. Jak go sobie chwalisz? 

 

Vallejo podziękuję. Nie podchodzi mi ta firma. 

Edytowane przez SFModel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak to wielu mówi, "młotkowanie" jest za mną. Również wash i wymalowanie detali zrobione. Przede mną teraz zabawa z olejami i trochę brudzenia. Zbliżam się ku końcowi z tym modelem. Wakacje, kiepska pogoda i brak dzieci w domu sprzyjają nadrabianiu zaległości :D 

 

Na zdjęciach widzę, że te rysy chyba są troszkę przesadzone. Na żywo jakoś mi to tak źle nie wyglądało. Ale część z nich się jeszcze zamaskuje, zniknie po działaniu z chemią. Zresztą, w tej skali wiele elementów, dla mnie, musi być przesadzonych aby były widoczne dla ludzkiego oka. 

 

IMG_2776.JPG

IMG_2777.JPG

IMG_2778.JPG

IMG_2779.JPG

IMG_2780.JPG

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc rysy trochę się zasugerowałem zdjęciem poniżej. Wiem że nie ta epoka, ale pojazd będący kilka raptem m-cy na polu walki, chowający się po krzakach może mieć trochę wspólnego z tym Shermanem. 
 

Na tylnej burcie tych rys dalem mniej, ale na pokrywie od silnika już jednak więcej, bo to miejsce chodzenia i składowania różnych gratów. A obić za dużo nie ma, bo patrząc nawet na historyczne pojazdy to ich nie ma za dużo. To bardziej inwencja twórcza autora modelu 😉

 

IMG_3398.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rysy na bokach pancerza, to chyba i na napisie Zamość i na rejestracji też, co nie?Świetne jak dla mnie cieniowanie, na następnym modelu spróbuję takiej techniki zamiast zwykłego rozjaśniania jedynie środków płyt nad silnikiem czy góry wieży 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Lipstein napisał:

Jeśli rysy na bokach pancerza, to chyba i na napisie Zamość i na rejestracji też, co nie?

Masz 100% rację! I te rysy tam są... no ale ich nie widać 😉 Rysy robione jasnym kolorem, to i na białych napisach nie widać, bo się to zlewa. Brakuje mi jakoś inspiracji i doświadczenia jak to tutaj zrobić, aby na napisach to pokazać. 

42 minuty temu, Lipstein napisał:

Świetne jak dla mnie cieniowanie

Dziękuję bardzo i cieszę się, że się podoba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Lipstein napisał:

Ja się inspirowałem szpilką, a w powstała rysę ciemny łosz

To jest ciekawe rozwiązanie. Ale nadal nie rozwiązuje widoczności jasnej rysy na jasnym tle. Nie mniej coś mi dzięki temu przyszło do głowy. Dzięki :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No to powoli model jest na ukończeniu. Zbliżam się do brzegu. Gąski się jeszcze robią, zostaje wykalkowanie figuranta oraz dołożenie gratów na tył. No i to by było na tyle. Czy macie jakieś uwagi do obecnego etapu?

 

IMG_2791.JPG

IMG_2792.JPG

IMG_2793.JPG

IMG_2794.JPG

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowane Sharp ,ciut nie 3d to i rysy widać 😃, ale faktycznie pewnie sam to widzisz że przesadziłeś z nimi , bo większość tych rys jest bez sensu, od taki efekt że umiem 🙂, technicznie może i ładnie, długie włosie pędzla ,szybkie ruchy itd, na szczęście  z daleka ich tak nie widać, dodasz ekwipunek to znikną z pierwszego planu😃

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Evildead napisał:

większość tych rys jest bez sensu

A mógłbyś wskazać które? I dlaczego są bez sensu twoim zdaniem?

 

Ogólnie już wcześniej pokazywałem zdjęcie które mnie zainspirowało w kwestii rys. Jest to temat dosyć ciężki. Zapewne można by przeprowadzić nie jedną dysputę na ich temat. Ale dla mnie przy tym modelu to już temat zamknięty. Czy przesadziłem? Możliwe. Chciałem osiągnąć troszkę inny efekt, ale nie powiem że jestem niezadowolony. Rysy starałem się dać tam, gdzie jak mi się wydaje była realna szansa na ich powstanie. Zapewne przy następnym modelu zrobię inaczej, albo przynajmniej się o to postaram, dlatego też wasze zdanie jest dla mnie cenne. 
 

Edytowane przez SFModel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ciężko sobie wyobrazić od czego tyle rys powstało, większość to może złe słowo, bardziej chodziło że są  jednak widoczne, np te po bokach  wieży przy kalkach to to można powiedzieć że od ładunku wiszącego ,ale czy aż tak to mogło by się wytrzeć, też nie widuje się modeli  tak porysowanych  zbyt często, temu wydaje się to dziwne🙂, może dlatego że model jest delikatnie pobrudzony, jakby go troszkę mocniej usyfić to ryski były by na którymś tam planie w tle, a nie na pierwszym, napisałeś że ci się podoba to najważniejsze, ogólnie jak się patrzy na całość roboty to wygląda to  dobrze, brudzenie dosyć stonowane ale jest, to żeby nie było że znowu krytykuje, nie każdy musi się zgadzać z tym co piszę, po to wątek żeby podyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Ok, rozumiem teraz twoje myślenie. 
 

Ja założyłem, że te rysy powstały w trakcie przedzierania i chowana się po lasach, krzakach, przebijając się przez jakieś mury itp. Na burtach i na wieży kompletnie mi nie przyszło do głowy, że mogły powstać od gratów. Ew. pionowe. 
 

Ale tak naprawdę ten model to trochę sci-fi z serii „co się mogło wydarzyć”. Pojazd ten jako Zamość (wcześniejszej historii nie odnalazłem) trafił do naszych dopiero w czerwcu 1945 a nazwę „Zamość” otrzymał, jak i pozostałe wozy z nazwami miast, przed defiladą w Loreto. Więc robienie „Zamościa” jako wozu czynnie biorącego udział w walkach jest fikcją. 
 

Moja wizja zakłada, że model ma przedstawiać hipotetyczny wygląd „Zamościa” gdzieś w 1946 roku w trakcie szkoleń. Jak wiadomo, Zachód po zakończeniu wojny z Niemcami szykował się do „nieuniknionej” wojny z ZSRR i intensywnie się szkolił. W tym PSZ. Więc przez rok intensywnych szkoleń mógł zostać doprowadzony do takiego stanu, przed powrotem do UK. 
 

Hehm, cały ten opis planowałem na galerię, ale „wymusiłeś” to ode mnie wcześniej 😉

 

5 godzin temu, Evildead napisał:

nie widuje się modeli  tak porysowanych

Przybyłem, więc was do tego zacznę przyzwyczajać😂🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.