Skocz do zawartości

[G] Opel Blitz (Italeri, 1/35)


Thalgonis

Rekomendowane odpowiedzi

Ciałko,

 

Opel Blitz - prawdziwy wół roboczy nazistowskiej armii. Nie było właściwie frontu, gdzie ta ciężarówa się nie pokazywała Ale nie ma co się dziwić, to jedna z najlepszych konstrukcji w historii samochodów ciężarowych...

Tu w wersji z frontu afrykańskiego - Afrika Korps.

 

image.thumb.jpeg.5db6eb8a69fb22fe9025904330fac9a6.jpeg

 

 

image.thumb.jpeg.d6b0db500dc985b4d5484137ae23f0ea.jpeg

 

image.thumb.jpeg.4abf7e71786fb063ceac63ef7bf9e9af.jpeg

 

image.thumb.jpeg.0d593374c6292c6d71a55febe122fbca.jpeg

 

image.thumb.jpeg.a3350687c51a54a150f092508f9b43e9.jpeg

 

image.thumb.jpeg.304cc3494cd83d2e8e07c6eceebdf8ee.jpeg

 

Stare Kino

 

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się podoba, nawet bardzo. Może plandeka sprawia wrażenie ciut błyszczącej, podejrzewam, że to malowane rozjaśnienia, a nie satynowy lakier.

Prawdopodobnie jednak odwzorowanie jej nie było łatwym zadaniem, więc milknę.

No, może jeszcze słówko - czy nie przykurzyć jej trochę? W końcu afrykański pył zobowiązuje...

Ale całość na duży plus.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zaruk napisał:

Też mi się podoba, nawet bardzo. Może plandeka sprawia wrażenie ciut błyszczącej, podejrzewam, że to malowane rozjaśnienia, a nie satynowy lakier.

Prawdopodobnie jednak odwzorowanie jej nie było łatwym zadaniem, więc milknę.

No, może jeszcze słówko - czy nie przykurzyć jej trochę? W końcu afrykański pył zobowiązuje...

Ale całość na duży plus.

 

Nosz... Cuda niewidy już wyprawiam z tym światłem żeby nie było odblasków na górnych powierzchniach modeli :evil:  

Model jest po całości satyną i tylko ta {piiiii} góra się świeciu jak psu jajce (ale tylko na fotkach).

 

Edytowane przez Thalgonis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie widziałem modelu tego pojazdu. Mam do niego straszny sentyment, bo za dzieciaka to był pierwszy pojazd germański jaki skleiłem. 
 

Wykonanie naprawdę fajne. Kolory ładnie dobrane, tylko faktycznie ta plandeka jest elementem lekko odbierającym przyjemność oglądania. Ale miałem ten sam problem przy malowaniu figurantów, do czasu aż nie zakupiłem dobrego lakieru matowego. Teraz nie pamiętam, ale później postaram się podesłać informację jaki to lakier. 
 

Aha, i coś ślady po wycieraczce prawe trochę krzywo wyszły. Ale poza tym naprawdę fajny model. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, SFModel napisał:

...tylko faktycznie ta plandeka jest elementem lekko odbierającym przyjemność oglądania. Ale miałem ten sam problem przy malowaniu figurantów, do czasu aż nie zakupiłem dobrego lakieru matowego. Teraz nie pamiętam, ale później postaram się podesłać informację jaki to lakier. 

 

Aha, i coś ślady po wycieraczce prawe trochę krzywo wyszły. Ale poza tym naprawdę fajny model. 

Dziękuję :)

Do błysku - czyli właściwie tylko pod kalki - mam Gunze III, lakier końcowy w tym modelu i nie tylko, to satyna od Alclada. Tylko matu nie mam dobranego z konkretnej firmy, najczęściej używam tego od Hataki... Ale z tymi górnymi powierzchniami modeli zawsze mam problem podczas zdjęć - mimo że lampy są ustawione bocznie... A plandeka to w tym modelu jest fatalnie odwzorowana, za płytkie te pofałdowania, czasami trzeba było zerknąć pod światło, żeby wogóle zobaczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.