Skocz do zawartości

K9 Academy 1/35 Nasz Koreańczyk


Krzysiek12

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, sas55 napisał:

Cześć,

Fajnie, że dałeś radę. Mój zestaw przyszedł też uszkodzony. Coś tam jest oderwane i schowałem, żeby się nie denerwować na razie. Na szczęście kosz cały.

Sprawdź na Mojehobby bo tam jest do zamówienia lufa z Orange. Ja już dawno zrobiłem wymaganą przedpłatę a w informacji podają, że ma być w kwietniu.

Gąsienice polecam z RFM. Też tam są. Trochę drogie, ale dobre.

Pozdrawiam i czekam na dalszy ciąg.

Andrzej

Gąsienice raczej wezmę z def model 

Chyba że ktoś porownywal je z RFM  i jak one wypadają względem siebie ?

Temat lufy na razie jest pod znakiem zapytania bo nie ukrywam że droga jest ,lufa to praktycznie równowartość modelu 

Ale raczej zestawu blach sobie nie odmówię bo  te mocowania na narzędzia wyglądają dużo lepiej niż to co w pudle 

Nie wiem co zrobić  z antyslipem  zostawiać czy poprawiać ma ktoś obeznanie w tym temacie ?

Pozdrawiam Krzysztof 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2023 o 18:14, Krzysiek12 napisał:

Nie wiem co zrobić  z antyslipem  zostawiać czy poprawiać ma ktoś obeznanie w tym temacie ?

To zależy jak sam to widzisz bo w modelarstwie często robimy rzeczy, które ze względu na skalę powinniśmy pominąć ale chcemy zaakcentować ich obecność jak np faktura stali walcowanej. Ja bym zostawił fabryczną fakturę choć nie wiem jaką masz wizję na model bo na zabrudzonym pojeździe powinno być łatwo wydobyć taką "inną strukturę" jakimś kurzowym czy ziemistym washem czy też zamierzasz robić czyściocha i potrzebujesz podbić ten efekt żeby było to widać bez dodatkowych zabiegów.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2023 o 17:14, Krzysiek12 napisał:

Chyba że ktoś porownywal je z RFM  i jak one wypadają względem siebie ?

Nie mam Def model, ale wczoraj przyszedł mi abrams z rfm. Gasienice sprzedawane oddzielnie to pewnie te same wypraski wrzucę Ci zdjęcia w dużej rozdzielczości na maila jak chcesz. 

Różne specyfiki Antyslip coldemonpl ładnie porównał na YouTubie polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, copycat napisał:

Nie mam Def model, ale wczoraj przyszedł mi abrams z rfm. Gasienice sprzedawane oddzielnie to pewnie te same wypraski wrzucę Ci zdjęcia w dużej rozdzielczości na maila jak chcesz. 

Różne specyfiki Antyslip coldemonpl ładnie porównał na YouTubie polecam. 

To jak możesz to podeślij 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dzień dobry,

Mała aktualizacja 

Tył wieży zamontowany   ,

 brakuje  mocowania podstawy pod antenę , którą trzeba wyrzeźbić  . Tył  dostanie odrobinę szpachli  bo łączenie nie wyszło perfekcyjnie 

Peryskop na razie włożony na sucho

Spasowanie żywicy dosyć dobre  

 

 

20230228_211454.jpg

20230228_211509.jpg

20230228_211429.jpg

20230228_211403.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Dobrze Ci to idzie. Co do gąsienic, masz rację. Bierz DEFa. Pojazdy, które trafiły do nas posiadają gąsienice z grzebieniem jak na zdjęciu a tylko DEF produkuje takie z elementami grzebienia do wyboru. Przeglądałem zestawy T 158 i na to wychodzi. 

Pozdrawiam

Andrzej

pierwsze-strzelanie-koreaskich-armatohaubic-k9_52705962982_o.jpg.dfb965d86b7a688d512f99160bf0c9c9.jpg

39094_2_DEF-S35001_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
W dniu 1.03.2023 o 10:15, halset napisał:

 

Nawet się leniom śladów po łączeniach form nie chciało szlifować. 

I bądź teraz mądry czy podczas obrabiania kół szlifować to czy nie 

Bo na 50 % też są , nie mam przy sobie modelu aktualnie 

Edytowane przez Krzysiek12
Literówka
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Wrzuciłem to zdjęcie w swoim wątku 1:1 ale tu też zamieszczam. Moim zdaniem nie trzeba robić antyslipów, ale jakby co to masz. Na pewno nasze ze strzelań w Toruniu.

Jeszcze jedno. Nie szlifuj tych śladów łączenia na kołach, jeśli są w modelu. Takich leni, jak to napisał kolega było więcej i pozostawione ślady się zużywają w trakcie eksploatacji i to nawet długo je widać. 

Pozdrawiam

Andrzej

066.jpg

Edytowane przez sas55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sas55 napisał:

Dzień dobry,

Wrzuciłem to zdjęcie w swoim wątku 1:1 ale tu też zamieszczam. Moim zdaniem nie trzeba robić antyslipów, ale jakby co to masz. Na pewno nasze ze strzelań w Toruniu.

Jeszcze jedno. Nie szlifuj tych śladów łączenia na kołach, jeśli są w modelu. Takich leni, jak to napisał kolega było więcej i pozostawione ślady się zużywają w trakcie eksploatacji i to nawet długo je widać. 

Pozdrawiam

Andrzej

066.jpg

Właśnie oglądałem te koła i nie mają tych łączeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
W dniu 13.02.2023 o 11:29, sas55 napisał:

Dzień dobry,

Fajnie, że założyłeś wątek.

Zacznę od różnic. 

Ostateczny wygląd polskich K9 jest jeszcze niewiadomy, ale pewne rzeczy już można przewidzieć.

1. Łączność. Jeśli sprawdziły się zapowiedzi z tego artykułu to są one już wyposażone w ten system 

https://defence24.pl/przemysl/polskie-haubice-k9-z-topazem-juz-w-styczniu

Anteny będą z pewnością natowskie a jakie konkretnie to się okaże przy pierwszej prezentacji. 

2. Malowanie, jak wyżej. Zostaną przemalowane.

3. Mocowanie km.

Różnice do wersji A1 są robione jako zestawy przez dwie firmy koreańskie i jak wiesz jeden z nich jest dostępny na ebayu i trochę kosztuje.

Dodatkowo Koreańczycy robią zestaw kół, gąsienice i lufę. Z tego warte uwagi są gąsienice, ale te z Korei są drogie, więc polecam jakiś zestaw od Abramsa ponieważ te w K2 i K9 są takie jak abramsowe T158. Lufę robi chyba też Orange Hobby, ale chyba nie jest dostępna na razie.

Zdjęcia, które dotąd znalazłem pozwalają z dużą dokładnością odtworzyć różnice A1.

Zdecydujesz co wybrać. Zdjęć będzie przybywać i dalsze szczegóły oraz malowanie i oznaczenia będą do udokumentowania.

Ja śledzę na bieżąco tematy koreańskie i będę publikował znaleziska na bieżąco.

Pozdrawiam

Andrzej

Gąsienice w K2 i K9 są takie same? Haubica nie ma przypadkiem węższych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 30.04.2024 o 18:19, axel1st napisał:

Gąsienice w K2 i K9 są takie same? Haubica nie ma przypadkiem węższych?

Właśnie odebrałem zamówioną K9 i na pierwszy rzut oka zwróciłem uwagę, że gąsienice do K9 muszą być węższe niż w K2. Po porównaniu na macanego oceniam różnicę na 2-2,5 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
W dniu 30.04.2024 o 18:19, axel1st napisał:

Gąsienice w K2 i K9 są takie same? Haubica nie ma przypadkiem węższych?

 

2 godziny temu, grzesioc napisał:

Właśnie odebrałem zamówioną K9 i na pierwszy rzut oka zwróciłem uwagę, że gąsienice do K9 muszą być węższe niż w K2. Po porównaniu na macanego oceniam różnicę na 2-2,5 mm.

W temacie gąsienic do K9

K9 Track Shoe 

1/35 K9 Thunder SPH Track Links semi-connected 3d printed1/35 K9 Thunder SPH Track Links semi-connected 3d printed

Edytowane przez bulik58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety oferta dodatków do K9 jest bardzo skromna. Chyba najlepiej byłoby schować model głęboko na rok może dwa lata i liczyć, że coś w tym czasie pokaże się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić Hobby 2000 do tego gąski defa, anteny mastera i gotowe 😉 dobrać jakieś bambetle żywiczne na pancerz dla szpanu i na babarybe 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, SnajperTBG napisał:

Kupić Hobby 2000 do tego gąski defa, anteny mastera i gotowe 😉 dobrać jakieś bambetle żywiczne na pancerz dla szpanu i na babarybe 😂

Szukam tych gąsek i nie mogę ich znaleźć. Nawet na swojej stronie o nich nie wspominają. Może coś mi umknęło. 
 

Godzinę temu, Krzysiek12 napisał:

Jest zainteresowanie to projekt od żyje 😀 dziś 

Na to liczę bo model już czeka w kolejce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat  wrócił do żywych  bo na rynku się dzieję

Zdążyć na Babarybę!

Także wrzucam aktualizację. 

Paski na narzędzia i całe bambetle na pancerzu zrobionej z taśmy Tamiya.

Według zdjęć z forum .

Zostały ostatnie szczegóły i malowanie  plan jest na zrobienie w naszej zieleni, co do gąsienic na razie zostają gumowe bo na Babarybę inaczej nie zdążę a może trafią się  odpowiednie później .

Wiem o plamie kleju 😢

 

 

 

IMG_20240511_223553.jpg

IMG_20240511_223645.jpg

Screenshot_20240511-224247.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.