Skocz do zawartości

K9 Academy 1/35 Nasz Koreańczyk


Krzysiek12

Rekomendowane odpowiedzi

Jako , że staliśmy się posiadaczami armatohaubic k9 thunder  to postanowiłem zrobić   ją.

Jako baza posłuży mi model Academy 

Który wymaga przeróbek   do wersji k9A1 ,   posłużę się dedykowanym zestawem  przewidzianym do tego  (który niestety nie jest dostępny w Polsce)  lub spróbuję własnych sił , z  waszą pomocą  . 

Z pomocą merytoryczną  przychodzi mi wątek kolegi sas55   który  zbiera  materiał.

Postaram się aktualizować w miarę na bieżąco postęp prac  , choć na razie jestem ograniczony brakiem zdjęć nowego nabytku w naszym malowaniu .

 Przewiduje modyfikacje do wersji k9A1 zmodyfikowanie jej pod Polski standard jak coś wyjdzie ze zdjęć inaczej 

Poprawę pudełkowego antyslip-u , zakup dedykowanego zestawu blach . Jutro postaram się pokazać to co w pudełku 

Pozdrawiam i liczę na aktywność i pomocną dłoń 

 

20230212_212503.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Fajnie, że założyłeś wątek.

Zacznę od różnic. 

Ostateczny wygląd polskich K9 jest jeszcze niewiadomy, ale pewne rzeczy już można przewidzieć.

1. Łączność. Jeśli sprawdziły się zapowiedzi z tego artykułu to są one już wyposażone w ten system 

https://defence24.pl/przemysl/polskie-haubice-k9-z-topazem-juz-w-styczniu

Anteny będą z pewnością natowskie a jakie konkretnie to się okaże przy pierwszej prezentacji. 

2. Malowanie, jak wyżej. Zostaną przemalowane.

3. Mocowanie km.

Różnice do wersji A1 są robione jako zestawy przez dwie firmy koreańskie i jak wiesz jeden z nich jest dostępny na ebayu i trochę kosztuje.

Dodatkowo Koreańczycy robią zestaw kół, gąsienice i lufę. Z tego warte uwagi są gąsienice, ale te z Korei są drogie, więc polecam jakiś zestaw od Abramsa ponieważ te w K2 i K9 są takie jak abramsowe T158. Lufę robi chyba też Orange Hobby, ale chyba nie jest dostępna na razie.

Zdjęcia, które dotąd znalazłem pozwalają z dużą dokładnością odtworzyć różnice A1.

Zdecydujesz co wybrać. Zdjęć będzie przybywać i dalsze szczegóły oraz malowanie i oznaczenia będą do udokumentowania.

Ja śledzę na bieżąco tematy koreańskie i będę publikował znaleziska na bieżąco.

Pozdrawiam

Andrzej

Edytowane przez sas55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysiek12 napisał:

Jak by któryś z kolegów miał wspomniane T158

z jakiegoś zestawu to proszę o kontakt 

DEF Model S35001 T158 Workable Track set (for 1/35 M1 Abrams)

https://www.mojehobby.pl/products/T158-Workable-Track-set-for-1-35-M1-Abrams.html

Trumpeter 02033 U.S. T158 track for M1A1/M1A1HA/M1A2

https://www.mojehobby.pl/products/U.S.-T158-track-for-M1A1-M1A1HA-M1A2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, SnajperTBG napisał:

Miałem w abramsie academy i K2 . Kleją się świetnie. Duża różnica między konwersja a zestawem? W sensie ilość przeróbek?

Przeróbek raczej nie ma bo głównie to jest wymiana elementów zestawowych na wydruk 3D, lub są to dodatkowe elementy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Dotarł już do Ciebie zestaw? Do mnie właśnie przyszedł. Powiem tylko, że wycinanka tego 3D to będzie niezła zabawa. Nie zamieszczam fotek, bo nie chcę Ci psuć przyjemności prezentacji w wątku, ale kosz zintegrowany z tylną ścianką robi wrażenie.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sas55 napisał:

Dzień dobry,

Dotarł już do Ciebie zestaw? Do mnie właśnie przyszedł. Powiem tylko, że wycinanka tego 3D to będzie niezła zabawa. Nie zamieszczam fotek, bo nie chcę Ci psuć przyjemności prezentacji w wątku, ale kosz zintegrowany z tylną ścianką robi wrażenie.

Pozdrawiam

Andrzej

 Dzień dobry !

No z tego co Obserwuje przesyłkę to dziś do Gdańska dotarł to pewnie początek przyszłego tygodnia będzie .

Czyli zapowiada się  nierówna walka 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja 

Udało się trochę podziałać w weekend 

Tak wygląda postęp prac 

Dodatkowo koła posklejane i oszlifowane 

Do wanny trzeba zamontować wahacze które wymagały szpachlowania 

Na zabudowie jeszcze poprawiony będzie antyslip ten co jest obecnie to jest wyrob academy 

Czekam na paczkę i biorę się za wieżę 

20230219_202946.jpg

20230219_203011.jpg

Edytowane przez Krzysiek12
Zdjęcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto poprawiać ten antyslip? Na prawdziwych pojazdach nie jest jakoś bardzo widoczny więc zapewne ma delikatne ziarno. W każdym razie to nie Merkava. Możesz zrobić zbliżenie na jego strukturę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lipstein napisał:

Jak będziesz poprawiał antislipa? szpachla? Aceton/nitro?

Jak już bym poprawiał to sposobem  zaczerpanym z kraba od jednego z kolegów 

Czyli wikol +woda i na to soda oczyszczona 

Tam mi się spodobała struktura 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarła do mnie przesyłka i szczerzę to jestem zawiedziony dodatki za 180 zł a przychodzą połamane 

Wrzucam kilka zdjęć w sprawie kosza to postaram się to jakoś posklejać w całość ewentualnie wymienię go na ten oryginalny z academy 

20230220_144857.jpg

20230220_144907.jpg

20230220_145027.jpg

20230220_145057.jpg

20230220_145112.jpg

20230220_145420.jpg

20230220_145425.jpg

20230220_145434.jpg

20230220_145440.jpg

20230220_145544.jpg

20230220_145548.jpg

20230220_145553.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Fajnie, że dałeś radę. Mój zestaw przyszedł też uszkodzony. Coś tam jest oderwane i schowałem, żeby się nie denerwować na razie. Na szczęście kosz cały.

Sprawdź na Mojehobby bo tam jest do zamówienia lufa z Orange. Ja już dawno zrobiłem wymaganą przedpłatę a w informacji podają, że ma być w kwietniu.

Gąsienice polecam z RFM. Też tam są. Trochę drogie, ale dobre.

Pozdrawiam i czekam na dalszy ciąg.

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.