Skocz do zawartości

Ka-28 Amodel 1/72


bart207skw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Chciałbym przedstawić model firmy Amodel Ka-28.

Malowanie to wersja jugosłowiańska.

Model kosztował nie wiele pracy. Praktycznie każda część wymagała obróbki skrawaniem, piłowaniem, papierem ściernym.

Plastik w modelu twardy i kruchy, ciężki w obróbce.

Sam model do łatwych nie należał.

Podejrzewam, iż gdybym nie kupił drugiego takiego samego modelu podejrzewam, ze bym go nie skończył - w warsztacie to pokazałem przy wirniku i oszkleniu - dwa modele wyszły taniej niż jeden model zviezdy po cenach aukcyjnych na znanym portalu.

Momentami nieczytelna instrukcja. 

Nie wszystkie części do siebie pasowały. Praktycznie każdy etap budowy: kadłub, wirnik i podwozie to kolejne wyzwania.

Niektóre części pękały podczas obróbki - np antena...

 

W modelu nie udało mi  się:

- zrobić dobrze ugiętego tylnego zawieszenia - to raczej błąd konstrukcyjny modelu - poprostuj części nie dało się inaczej spasować,

- brak wycieraczek na przedniej szybie - zestawowe wyglądały jak miotły - a resztek innych nie posiadam na stanie - jakby ktoś miał jakieś fototrawione to zapraszam.

 

W tym miejscu należą się podziękowania dla MITRANDIR za wsparcie w projekcie. A przede wszystkim pomoc i naukę i porady przy lakierowaniu Sidoluxem - robiłem to pierwszy raz.

 

A żeby było bardziej hardkorowo model był malowany olejnymi humbrolami i pędzlem...

 

Na plus:

- tematyka,

- dobre kalki,

- możliwość zrobienia składanego wirnika i zawieszenia obniżonego podczas lotu,

 

Na minus:

- ogólne wykonanie wyprasek - jakość typowa dla Amodelu z lat 90',

- twardy i kruchy plastik trudny w obróbce,

- nieczytelna instrukcja,

- niepasujące części,

- momentami model przekombinowany konstrukcyjnie - np. przednie oszklenie, wewnętrzna konstrukcja osłon silnika.

 

Zapraszam do oglądania i komentowania.

 

P.s. Cieszę się, że go skończylem i jestem w miarę zadowolony z efekty - a w magazynie czekają na mnie kolejne Milki i Kamowy z Amodelu....

 

 

IMG_20230312_131437.jpg

IMG_20230312_131448.jpg

IMG_20230312_131503.jpg

IMG_20230312_131515.jpg

IMG_20230312_131526.jpg

IMG_20230312_131536.jpg

IMG_20230312_131556.jpg

IMG_20230312_131609.jpg

IMG_20230312_131647.jpg

IMG_20230312_131707.jpg

IMG_20230312_131730.jpg

IMG_20230312_131750.jpg

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny! Ogólnie nie jest to najbardziej spektakularna maszyna ale Twój model b mi się podoba, kawał dobrej roboty biorąc pod uwagę trudny materiał wyjściowy, gratuluję ukończenia i oryginalnego modelu na półce 👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2023 o 20:17, Mitrandir napisał:

Moje zdanie Krzysiu znasz, kawał świetnej maszyny, olbrzymi postęp estetyczny w wykonaniu modelu jaki samych zdjęć. Gratulacje :szampan1:

Przychylam się do tej opinii:szampan1:

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.