Skocz do zawartości

M109 A6 Paladin Italeri 1:35


paffko

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy mój model w tym konkursie. Będzie w malowaniu pustynnym. Przedstawiam to co do tej pory zrobiłem. W razie, gdyby któryś z kolegów zauważył jakieś babole - krzyczeć ile wlezie

 

Foty:

 

adf481ad3cd42f53.jpg

 

61b3b873a60de8e6.jpg

 

11ebd4b9a705609e.jpg

 

c33c9e1169863956.jpg

 

cc9a3be2ce6d7abd.jpg

 

89916486a31bf4c6.jpg

 

f443e13cd96560f0.jpg

 

2ee8791194f041b1.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyczec nie ma co, czekam na ciag dalszy. Bedzie tak sam sobie stal, czy moze jakas podstaweczka ?

 

Nad podstawką jeszcze będę musiał się zastanowić (zobaczymy czy starczy mi czasu i sił). W ogóle jest to mój pierwszy pancerny model w tej skali i pierwszy raz będę próbował robić ślady eksploatacji. Zobaczymy jak wyjdzie, aczkolwiek będę się starał ze wszystkich sił.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Mała aktualizacja. Skończyłem sklejać wieże, fuknąłem ją bazowym kolorem, dzisiaj jeszcze dojdzie mały shading, a w poniedziałek ruszam po farby olejne i zwas:bip:emy gadzine W razie gdyby któryś z kolegów dopatrzył się merytorycznych jak i technicznych baboli to mówić Fotki:

 

f3e6baccee7ac2c8.jpg

 

5df44243af6242e9.jpg

 

64b83ff3248ac4fd.jpg

 

0b7221c30b99cbdc.jpg

 

30ef8cba380f5c1f.jpg

 

1ef03bbdb1d82a83.jpg

 

572d6dbc822235be.jpg

 

127605a547b08c20.jpg

 

f58c395f1c37e32f.jpg

 

76b63aaa70807361.jpg

 

a617c53c5c2e5e87.jpg

 

30491cff9b36aad8.jpg

 

55f9f6e2f0da5065.jpg

 

400804754be1164e.jpg

 

a1c1a8d955149e7a.jpg

 

58b2e07f878ace08.jpg

 

3f91edd250190be2.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go kupiłem w modelarskim w Poznaniu.

 

W planach drugi Paladin i Panzerhaubitze 2000 w tym samym trójbarwnym malowaniu NATO

 

Fakt, powierzchnia jest chropowata ale przetre ją filcem i powinno być ok. Jeszcze teraz sam na zdjęciach zauważyłem, że po malowaniu gdzieś mi wcieło podpórke do karabinu :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki A najgorsze jest to,że nie moge znaleźć tego modelu Nie wiem czy ja już googlować nie potrafie czy co

Chodzi o ten model:

http://www.hobbysta.pl/paladin-sp-howitzer-p-2040.html

Bo innego Paladina znaleźć nie moge.

Aha i czy te siatki w modelu to el.fototrawione czy w zestawie były?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz in-boxa którego znalazłeś

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=113062&kateg=288969

 

Tu paladin od revella

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=142107&kateg=288969

 

 

To wszystkie o których mi wiadomo

Jak narazie bardzo fajnie wygląda tylko powierzchnia farb jest chropowata.A i gdzie kupiłeś ten model bo spodobała mi się ta ogromna lufa

 

jest jeszcze wcześniej wspomniana PzH 2000 i AS-90 no i 2s1 Gwoździk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i czy te siatki w modelu to el.fototrawione czy w zestawie były?

 

Te siatki są z takich elastycznych plecionych żyłek i były dołączone do zestawu. Niestety kształty siatek, które wycinałem trzeba było mocno modyfikować w stosunku do tego co jest pokazane w instrukcji. Ale nie było to zbyt praco- i czasochłonne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takiego chciałbym zrobić w w jedynie słusznym malowaniu

Czyli IDF? Gdzie można kupić kalki do Izraelskiego M109?

 

Te zdjęcie jest fajne:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d1/Israeli_Doher_M109_Firing.jpg

 

Mam wrażenie, że Paladina w oznakowaniu IDF nie zrobisz, jak i w oznakowaniu Bundeswehry. Wersja M109A6 Paladin, z tego co wiem przeznaczona jest tylko dla armii amerykańskiej. Oczywiście M109A6 jednostek amerykańskich stacjonujących w ramach NATO w Europie mają kamuflaż trójbarwny. Zjęcie z linka to oczywiście IDF M109, ale nie wersja A6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że Paladina w oznakowaniu IDF nie zrobisz, jak i w oznakowaniu Bundeswehry. Wersja M109A6 Paladin, z tego co wiem przeznaczona jest tylko dla armii amerykańskiej. Oczywiście M109A6 jednostek amerykańskich stacjonujących w ramach NATO w Europie mają kamuflaż trójbarwny. Zjęcie z linka to oczywiście IDF M109, ale nie wersja A6.

 

Miałem na myśli zrobienie Paladina w wersji IDF , ale nie prosto z pudła, tylko użyc go jako model-baza i dodać modyfikację , które przerobią go właśnie na Izraelskiego M109 Rochev.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli zrobienie Paladina w wersji IDF , ale nie prosto z pudła, tylko użyc go jako model-baza i dodać modyfikację , które przerobią go właśnie na Izraelskiego M109 Rochev.

 

Dla porządku nazwa Paladin zarezerwowana jest dla wersji A6, więc nie można pisać o zrobieniu wersji IDF Paladina.

Do konwersji na IDF Rochev, który powstał w oparciu o wersję A1/A2, zastosowałbym podwozie z modelu ITALERI, chyba nr kat.246, z modelem w wrsji E4/G/A1/A2.

Mogę to sprawdzić dokładnie jutro, ale wydaje mi się, że podwozie Paladina A6, różni się od podwozia A1/A2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.