Skocz do zawartości

Problem z farbami do aerografu


Kudacior

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, myszaty napisał:

sprężonym powietrzu.

Podszkol się z pneumatyki to może podgadamy kolego ,, brudny aerograf" :haha:

Zdania ekspertów są podzielone. Już nie wiem kogo słuchać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszaj farbę z thinnerem w proporcji 3 thinnera do 1 farby w szklanym kieliszku, wlej mieszaninę do aerografu i maluj.

 

Pany, nie kłóćcie się. Nie chodzi o to, kto ma rację, ale że ziomek ma problem, który trzeba rozwiązać.

Edytowane przez krn78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo - szukaj przyczyny, to są tylko tropy, umyj aerograf  po raz n- ty, sprawdž konsystencję i wymieszanie farb, czy ci pignent nie osiadł, monitoruj czas malowania i kiedy się ta ,,satyna" pojawia, obserwuj filtr  czy się kropelki wody nie pojawiają, jak mocno się ksprężarka grzeje, na ciemnym tle nie ma mgiełki z powietrza itp...

Nawet pogoda przy dłuższych sejsach ma znaczenie jeśli ci filtr nie pracuje prawidłowo.

Im niższa temperatura tym niższa wilgotność.

A odwadniałeś  zbiornik sprężarki? Było tam coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, myszaty napisał:

Nikogo - szukaj przyczyny, to są tylko tropy, umyj aerograf  po raz n- ty, sprawdž konsystencję i wymieszanie farb, czy ci pignent nie osiadł, monitoruj czas malowania i kiedy się ta ,,satyna" pojawia, obserwuj filtr  czy się kropelki wody nie pojawiają, jak mocno się ksprężarka grzeje, na ciemnym tle nie ma mgiełki z powietrza itp...

Nawet pogoda przy dłuższych sejsach ma znaczenie jeśli ci filtr nie pracuje prawidłowo.

Im niższa temperatura tym niższa wilgotność.

A odwadniałeś  zbiornik sprężarki? Było tam coś?

wspomniałeś, żeby patrzeć czy nie ma kropel wody. Z tego co widzę to w tym pojemniczku jest kilka mililitrów 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, myszaty napisał:

Tam ma być sucho jak na pustyni.

Kilka ml na aerek to bardzo duźo...

tyle to ma zbiornik na farbę.

A z butli?

Kiedy spuszczałeś?

Masz na myśli ten pojemniczek?

F2A5A8AC-6B8D-4CBD-BB56-7D82A5D89352.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Luljan napisał:

Człowieku, olej tę wodę, tam powinno być sucho, ale to Ci nie wybłyszczy farby!!!! 

Próbuję wszystkich możliwości. To nie jest wina rozcieńczenia farby czy brudnego aero bo aero czyściłem 3 razy a farby zawsze rozcieńczam tak samo i jeszcze 2 tyg temu była farba matowa także..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzieją się cuda bo woda Ci farby nie wyblyszczy, nawet jakby tam się dostała . 
 

Rozcienczenie tez nie ma nic do rzeczy. 
Tyle, że z tych farb to tylko tamka ma pełny mat, MRP i gunze są satynowe ( C na pewno a H to nie jestem pewny bo żadnej nie miałem)

Edytowane przez Luljan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, giberes napisał:

A lakierem matowym jak psikniesz, to jaki teraz efekt uzyskujesz? 

Zależy jakim, tamiya xf-86 się błyszczy a vallejo matt varnish jest bardziej satynowy niżeli matowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, krn78 napisał:

Co za emocje 😁

Tej wody jest na tyle mało, że nie będzie miała wpływu na efekt. Lej farbę i maluj, bo ludzie już tu z nadmiaru wrażeń dostają szału 😁

Problem w tym, że leję farbę już od dobrych kilku godzin sprawdzam różne ciśnienia i różne rozcieńczenia, czyszczę aero kilka razy i dalej nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się, co się zmieniło przez te 2 tygodnie. Może nowa butelka któregoś płynu, rozcieńczalnik, itp. 

Na pewno problemem nie jest sprzęt, tylko chemia lub człowiek. 

Edytowane przez giberes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, krn78 napisał:

W jakich proporcjach rozcieńczasz?

Sprawdzałem 1:2 (thinner/farba) 1:1, 0,5:2, 1,5:2. Wszystkie również sprawdzałem na ciśnieniu począwszy od 0,5 bara aż do 2 barów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, giberes napisał:

Zastanów się, co się zmieniło przez te 2 tygodnie. Może nowa butelka któregoś płynu, rozcieńczalnik, itp. 

Sugerujesz żeby kupić nowy thinner? Myślę, że to nie problem właśnie jego bo nawet mrp  którego nie potrzeba rozcieńczać też się błyszczy a tamka nawet bez rozcieńczenia powinna być matowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kudacior napisał:

Sprawdzałem 1:2 (thinner/farba) 1:1, 0,5:2, 1,5:2. Wszystkie również sprawdzałem na ciśnieniu począwszy od 0,5 bara aż do 2 barów

Farby powinno być mniej niż thinnera. Farby 1, thinnera 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kudacior napisał:

Masz na myśli ten pojemniczek?

Tak - tam ma być sucho.  I tak samo ma być suchy ten żólty wkład.

Dodatkowo pod dużym zbiornikiem masz zaworek spustowy i tam też powinno być sucho.

Jeżeli woda ci się zbiera to musisz częściej opróżniać.

Nikt za ciebie tego nie zrobi.

 Ten filterek nawet powinieneś teraz wypłukać w ipie - zwiąże wodę.

Ludzie co z wami?

Fizyki w szkole nie było?

2 minuty temu, krn78 napisał:

Tej wody jest na tyle mało, że nie będzie miała wpływu na efekt. Lej farbę i maluj, bo ludzie już tu z nadmiaru wrażeń dostają szału 😁

Ja się poddaje...najlepiej maluj samą wodą, nie będziesz musiał nic rozcieńczać.

A filtry odwadniacze osuszacze powietrza to wymyślono dla ozdoby.

Co się zmieniło?

Ma zaświniony  kompresor  wodą - zbiornik, filtroreduktor, wkładkę ze spieku i wężyk : to się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, myszaty napisał:

Tak - tam ma być sucho.  I tak samo ma być suchy ten żólty wkład.

Dodatkowo pod dużym zbiornikiem masz zaworek spustowy i tam też powinno być sucho.

Jeżeli woda ci się zbiera to musisz częściej opróżniać.

Nikt za ciebie tego nie zrobi.

 Ten filterek nawet powinieneś teraz wypłukać w ipie - zwiąże wodę.

Ludzie co z wami?

Fizyki w szkole nie było?

Ja się poddaje...najlepiej maluj samą wodą, nie będziesz musiał nic rozcieńczać.

A filtry odwadniacze osuszacze powietrza to wymyślono dla ozdoby.

Co się zmieniło?

Ma zaświniony  kompresor  wodą - zbiornik, filtroreduktor, wkładkę ze spieku i wężyk : to się zmieniło.

Ten filterek mam odkręcić i umyć w ipie?

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.