Skocz do zawartości

XVIII Konkurs Plastikowych Modeli Redukcyjnych KATOWICE 14-15 Października 2023r.


Olecki75

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Proponuję prowadzić dwie nowe kategorie vintage dla

modeli budowanych ze starych zestawów (wydanych pierwszy raz do końca roku 1989) i kolekcje. To położę nieco zapełnić Wam stoły z modelami bo jak ostatnio odwiedziłem Wasz konkurs to modeli lotniczych było malutko :(. Może warto przemyśleć tą kwestię i bardziej rozreklamować Wasz konkurs ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Staryfajter1954 napisał:

Proponuję prowadzić dwie nowe kategorie vintage dla

modeli budowanych ze starych zestawów (wydanych pierwszy raz do końca roku 1989) i kolekcje. To położę nieco zapełnić Wam stoły z modelami bo jak ostatnio odwiedziłem Wasz konkurs to modeli lotniczych było malutko :(. Może warto przemyśleć tą kwestię i bardziej rozreklamować Wasz konkurs ?

Wszędzie widzę kolega ciśnie te dwie kategorie. Trochę na siłę w moim odczuciu.

Modeli wcale mało nie było też tam było całkiem sporo modeli.

Może kolega zorganizuje festiwal Vintage? 

Lotniczych modeli było wystarczająco.

Przypominam o wielkości sali konkursu.

Naprawdę nie wszyscy są fanami vintage i kolekcji 

Nie każdy konkurs pozwala na tę kategorie...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sjmport napisał:

Wszędzie widzę kolega ciśnie te dwie kategorie. Trochę na siłę w moim odczuciu.

Modeli wcale mało nie było też tam było całkiem sporo modeli.

Może kolega zorganizuje festiwal Vintage? 

Lotniczych modeli było wystarczająco.

Przypominam o wielkości sali konkursu.

Naprawdę nie wszyscy są fanami vintage i kolekcji 

Nie każdy konkurs pozwala na tę kategorie...

Myślę, że z powodzeniem byłoby możliwe zorganizowanie tych dwóch kategorii to jedno a drugie rozważałem taką imprezkę jak festiwal albo mistrzostwa modeli vintage. Jeśli zebrałaby się większa liczna osób chętnych do pomocy przy tego typu imprezie to nie wykluczam zorganizowanie czegoś takiego.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

Proponuję prowadzić dwie nowe kategorie vintage dla

modeli budowanych ze starych zestawów (wydanych pierwszy raz do końca roku 1989) i kolekcje. To położę nieco zapełnić Wam stoły z modelami bo jak ostatnio odwiedziłem Wasz konkurs to modeli lotniczych było malutko :(. Może warto przemyśleć tą kwestię i bardziej rozreklamować Wasz konkurs ?

 

A KOMU TO POTRZEBNE?!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

Myślę, że z powodzeniem byłoby możliwe zorganizowanie tych dwóch kategorii to jedno a drugie rozważałem taką imprezkę jak festiwal albo mistrzostwa modeli vintage. Jeśli zebrałaby się większa liczna osób chętnych do pomocy przy tego typu imprezie to nie wykluczam zorganizowanie czegoś takiego.  

Dobrze zrobiony model vintage sam się wybroni pomiędzy nowoczesnymi zestawami. Nie potrzeba w moim odczuciu dodatkowej kategorii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sjmport napisał:

Dobrze zrobiony model vintage sam się wybroni pomiędzy nowoczesnymi zestawami. Nie potrzeba w moim odczuciu dodatkowej kategorii 

Owszem ale dobrze zrobiony model vintage to także lekcja historii rozwoju modelarstwa i dlatego kategoria vintage powinna być organizowana jako swego rodzaju lekcja historii modelarstwa redukcyjnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Staryfajter1954 napisał:

Owszem ale dobrze zrobiony model vintage to także lekcja historii rozwoju modelarstwa i dlatego kategoria vintage powinna być organizowana jako swego rodzaju lekcja historii modelarstwa redukcyjnego. 

Tylko podkreślam moje odczucia nie każdy konkurs musi mieć tą kategorię.

Nie każdy konkurs ma miejsca na niewiadomo ile kategorii..

Trzeba uszanować decyzję organizatorów.

Skoro Szanowny Kolega ma w głowie pomysł na taki festiwal fajnie, ale nie wciskać, że tak to ujmę na każdy możliwy konkurs...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Staryfajter1954 napisał:

Niestety nie jest tak dobrze a szkoda.

Rozumiem że hasło się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sjmport napisał:

Tylko podkreślam moje odczucia nie każdy konkurs musi mieć tą kategorię.

Nie każdy konkurs ma miejsca na niewiadomo ile kategorii..

Trzeba uszanować decyzję organizatorów.

Skoro Szanowny Kolega ma w głowie pomysł na taki festiwal fajnie, ale nie wciskać, że tak to ujmę na każdy możliwy konkurs...

U nas w Będzinie kiedyś były festiwale modelarskie organizowane przez Stowarzyszenie Parcina i Kazimierza Rauchfleischa, który był jego członkiem. Niestety ale nie wiem jak wyglada sprawa ze stowarzyszeniem a Kazimierz Rauchfleisch zmienił miejsce zamieszkania i festiwale przestały być

organizowane. Może wartałoby wrócić do pomysłu organizowania u nas w Będzinie festiwali modelarskich ? Trzeba się zastanowić w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pytanie do organizatorów

W kategorii z figurkami w skali 1:16 i większe akceptowane są tylko figurki przedstawiające ludzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Olecki75 napisał:

Powiedzmy, że w grę wchodzą różni humanoidzi.

Czyli załóżmy Meduza z sześcioma łapami się liczy do humanoidów tak jakby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

W dniu 5.04.2023 o 16:19, Staryfajter1954 napisał:

Proponuję prowadzić dwie nowe kategorie vintage dla

modeli budowanych ze starych zestawów (wydanych pierwszy raz do końca roku 1989) i kolekcje. To położę nieco zapełnić Wam stoły z modelami bo jak ostatnio odwiedziłem Wasz konkurs to modeli lotniczych było malutko :(. Może warto przemyśleć tą kwestię i bardziej rozreklamować Wasz konkurs ?

Mam taką radę dla kolegi. Z propozycjami organizacji vintage niech kolega pisze bezpośrednio do organizatorów, bo każda propozycja na forum powoduje niepotrzebne dyskusje. Natomiast decyzja o rozegraniu czegoś na konkursie zależy tylko od organizatora i nie podlega dyskusji. Co najwyżej  dana kategoria zostanie zweryfikowana frekwencją uczestników.

Pozdrawiam

Andrzej

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pytanie

Radzieckie sanie z silnikiem z tyłu, które są na płozach do jakiej kategorii będę kwalifikowane?

Konkretnie te:

Soviet Aerosan RF-8

Edytowane przez Sjmport
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 21.07.2023 o 18:02, Sjmport napisał:

Pytanie

Radzieckie sanie z silnikiem z tyłu, które są na płozach do jakiej kategorii będę kwalifikowane?

Konkretnie te:

Soviet Aerosan RF-8

Aero-sanie to chyba najbliżej im do samolotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Olecki75 napisał:

Aero-sanie to chyba najbliżej im do samolotów.

Przyznam, że to mnie zbiło z tropu. Fakt miało to silnik ze śmigłem, ale nie latało. Po śniegu na płozach zasuwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Sjmport napisał:

Przyznam, że to mnie zbiło z tropu. Fakt miało to silnik ze śmigłem, ale nie latało. Po śniegu na płozach zasuwało.

Jeżeli popatrzymy na to z perspektywy rodzaju napędu to odpowiedź Oleckiego75 ma sens, bo to śmigło wprawiało w ruch tę maszynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojskowy motocykl to do jakiej kategorii pasuje:

Wojskowe pojazdy kołowe 

Motocykle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.