Skocz do zawartości

Abrams M1A1 "Old Ironsides" During Kosovo 1999


robertmodelarz

Rekomendowane odpowiedzi

Stareńki Abrams firmy Tamiya -skala 1/35 o nazwie własnej "Old Ironsides" z wojny domowej w Kosowie w 1999.  Model wygląda jakby, ktoś wyciągną go z za szafy.  Nałożony anty slip skutecznie utrudnia brudzenie modelu.  Wyszło jak wyszło..........

 

1681642986475.jpg

1681642986468.jpg

 

 

 

 

 

1681643135497.jpg

1681643135267.jpg

1681643163458.jpg

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robertmodelarz nie obraź się ale że model stareńki czy tam leciwy to nie jest powód do wymówki, nie postarałeś się i tyle, tak szybko to zacieki od pędzla niby streaking robiłeś, to po co te pociągnięcia poziome pędzla ?, znowu wyjdę na krytykanta :), staraj się bardziej, sorry ale ktoć musi pisać , słabo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Evildead napisał:

Robertmodelarz nie obraź się ale że model stareńki czy tam leciwy to nie jest powód do wymówki, nie postarałeś się i tyle, tak szybko to zacieki od pędzla niby streaking robiłeś, to po co te pociągnięcia poziome pędzla ?, znowu wyjdę na krytykanta :), staraj się bardziej, sorry ale ktoć musi pisać , słabo

Też tak mi się wydaje, ale na tym zdjęciu się wzorowałem...

image.jpeg.ac7266d00e8e785099ca94a8d8af7173.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo niedociągnięć, to nie jest tak, że pin wash sam się robi. Często trzeba go blendować, czyścić. Każdy zaciek dopieścić, a nie pędzlem do ram okiennych, w każdym możliwym kierunku.

Edit

Nie jestem znawcą, ale wujek google mówi, że IFOR to siły NATO w Bośni i Hercegowinie "The Implementation Force (IFOR) was a NATO-led multinational peace enforcement force in Bosnia and Herzegovina under a one-year mandate from 20 December 1995 to 20 December 1996 under the codename Operation Joint Endeavour. "

Kosowo 1999 to KFOR.

Edytowane przez copycat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, copycat napisał:

Dużo niedociągnięć, to nie jest tak, że pin wash sam się robi. Często trzeba go blendować, czyścić. Każdy zaciek dopieścić, a nie pędzlem do ram okiennych, w każdym możliwym kierunku.

Dokładnie, trzeba piętnować bylejakość :)

1681643232166.thumb.jpg.49f3ecd3e14feb9e32f089b23e540136.jpg

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, copycat napisał:

Dużo niedociągnięć, to nie jest tak, że pin wash sam się robi. Często trzeba go blendować, czyścić. Każdy zaciek dopieścić, a nie pędzlem do ram okiennych, w każdym możliwym kierunku.

Edit

Nie jestem znawcą, ale wujek google mówi, że IFOR to siły NATO w Bośni i Hercegowinie "The Implementation Force (IFOR) was a NATO-led multinational peace enforcement force in Bosnia and Herzegovina under a one-year mandate from 20 December 1995 to 20 December 1996 under the codename Operation Joint Endeavour. "

Kosowo 1999 to KFOR.

Poleję go jeszcze trochę white spirtem,  może trochę pomoże. Jak widać załogi Abramsów również źle rozcierają zabrudzenia na pancerzu.

تصویر

j010vr2dvif91.jpg?width=900&format=pjpg&auto=webp&s=a1182541ab1081bd9608bc964bb711f49bf286c7

Kalki do modelu są tak opisane -identyczne tylko, że skala 1/16 nie wnikam w ramy czasowe IFOR/KFOR/SFOR:

 

 

41984_rd.jpg

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się tam podoba 😁 fajnie zmalowany! Są bambetke na pancerzu i to mi się wtapia w całość tego okresu interwencji US Army. A tak serio to mi się bardzo podobają wizjery 😉 takich jeszcze nie widziałem. W realnym czołgu są jakieś różowo czerwone zielone i sraczkiwate 🤣 także inwencja twórcza na 5!  Co mi nie pasuje to brak anten... Ale mogły zostać zdemontowane przez załogę więc się nie czepiam. Ogólnie model 10/10 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejście drugie. Roztarłem white spiritem,smugi bardziej w kierunku pionowym, tam gdzie się dało. W anty slipie jak wlazło to niczym tego się nie poprawi.

 

168226053631.jpg

1682260536321.jpg

 

1682089819822.jpg

1682089819812.jpg

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.