Skocz do zawartości

Lotnicze nowości 1:144


PKD4GA

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniasz te avatary jak szalony...

 

Panowie, mam kilka pytań. Zacna i ceniąca się wysoko firma Anigrand z tego , co widzę, znów dodała po dwa , trzy mniejsze modele do większych. Wiatraki mnie nie interesują, ale co jest w tych setach poza nimi? Fairchild? Cessna? Słaby jestem, bo po sylwetkach nie rozpoznaję....

 

Z Tu-22K dostajesz:

 

- MiG-9 (Fargo),

- Mi-1 (Hare),

- Tu-128 (Fiddler).

 

Z C-5M:

 

- Cessna O-2 Skymaster,

- Boeing-Vertol 179, inaczej YUH-61A - czyli odpadnienty konkurent UH-60,

- Fairchild T-46 Eaglet - anulowany amerykanski "Orlik" - nastepca T-37.

 

Z Firefox'em:

 

- Convair XF-92 - malowanie z filmu "Jet Pilot" gdzie wystepowal pod nazwa MIG-23, a John Wayne zakochal sie w radzieckim dezerterze, pieknej towarzyszce Marladownej.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W listopadzie 2009 pisalem ze Bra.Z Models - firma zajmujaca sie m.in. projektowaniem form dla Revella itp. - zamiescila na swojej stronie rysunki nowego projektu - Suchoj SuperJet 100. Dzis sie wyjasnilo kto im zlecil prace nad projektem modelu - Zvezda.

 

Oryginal:

b7866c584eb0dd1c.jpg

 

Czesc rysunkow ze strony Bra.Z Models

16bccfba97849186.jpg

46a590c4bc115692.jpg

 

Rysunek zamieszczony w anonsie nowego modelu na stronie Zvezdy.

f0633209b56d0a6a.jpg

Wiecej: http://www.zvezda.org.ru/samolety-1-144/7009/

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda na stronie Revell'a jeszcze nic nie ma ale w sklepach pojawiły się zapowiedzi dwóch kolejnych edycji znanych już modeli:

Airbus A320 'Edelweiss'

Boeing C-17 (Qatar/RAF)

 

F-Rsin rozwija swoją plastikową działkę znaną jako F-Rsin Plastic. Po DC-7 i Bréguet Deux-Ponts ukazały się modele Comet 1/1A (4 malowania) i Falcon 20 1/1A (3 malowania). A znane już modele pojawiły się w kolejnych malowaniach: DC-7C Pan Am i Br.761S - Silver City

 

A Zvezda mogłaby się zlitować z zapowiedzią Superjeta, mają ją na stronie przynajmniej od marca, model mógłby się w końcu pojawić...

 

Czy ktoś z was już miał z tym do czynienia a zwłaszcza z tym Li-2? Tylko ta cena plus przesyłka mnie na razie odstrasza.

Pewnie jakościowo podobnie do innych modeli EE czyli albo masa nadlewek i dzierganie w plastiku by w ogóle wydłubać część albo modele podobne jakościowo do modeli Amodelu. Też jestem ciekaw co w pudle i mam podejrzenie, że pewnie jak B737 i B757 mają swoje korzenie w modelach Minicrafta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martola ma go na swojej stronie w zapowiedziach od dość dawna. Pewnie jak się już ukaże to cena ulegnie aktualizacji... (klik)

 

Ech, korcą mnie te francuskie wypuski. Z DC-7 poczekam pewnie na Rodena (w zapowiedziach DC-7C Pan American World Airways) ale Bréguet Deux-Ponts jest tak brzydki, że aż kusi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Probne tloczenie Amodel'a, czyli koniec prac juz bliski...

Be-12 - cos dla milosnikow samolotow ZOP - huuurraaa !!

ec9920dda12adb27.jpg

Il-12 - czyli cos dla milosnikow LOT'u.

5dd450537111fc72.jpg

 

Przepaki znanego juz modelu AZ Model - teraz pakowane przez FLY.

 

Pierwszy to wlasciwie spora modyfikacja i pozycja obowiazkowa dla posiadaczy modeli Tu-160 czy Tu22M2/M3... latajacy trenazer nawigatorow itp... Tu jest maly problem bo na pudelku jest "czerwona 30" - a takie oznaczenia nosil Tu-134UBL. Samolot Tu-134UBK nosil "czerwony 72", ale to detal.

02b2df3be7d405ce.jpg

 

Tu-134A-3 - wyglada ze bedzie mial ciekawe kalki m.in. dla uziemionego samolotu pelniacego role baru.

90785b99e29ff223.jpg

 

Jednak hitowa oferta zostala przygotowana przez TwoSix Models - zestaw z dwoma wariantami lotowskiego malowania:

e3c0db744dde1af8.jpg

Dla chetnych podaje link http://www.twosixdecals.co.uk/epages/62035508.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/62035508/Products/TSM4404LOT

 

W styczniu 2011 Revell wznowi z nowymi kalkami model Airbus A320 - plotki sa takie ze bedzie to malowanie Edelweiss Air i Frontier Airlines (takie ze zwierzatkiem na stateczniku). Jak bedzie faktycznie sie wkrotce przekonamy.

4a36d8852d5254b5.jpg

 

W marcu Revell wznowi Boeing C-17 Globemaster III z kalkami RAF'u i "festyniarskimi" lotnictwa Kataru - Qatar Emiri Air Force. Jak widac naftowi Szejkowie bawia sie w wojsko po calosci... miejmy nadzieje ze ropy wystarczy im na dlugo.

e2c2321fa77e62e0.jpg

64787c4f37e7f8b2.jpg

 

Podziekowania dla Jedrka za linki.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Paweł

TwoSix Models w drodze, bazując na wcześniejszym przepaku DC-9 Fly, spodziewam się w środku modelu AZ Model

 

z nowości warte odnotowania jest jeszcze pokazanie się dwóch modeli Zvezda w tej skali Ju-87 i Ił-2

 

pozdrawiam, Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda nie za bardzo mnie one interesują ale nie sądzę by były to przepaki, coś mi po głowie chodzi, że widziałem jakiś czas temu na rosyjskim forum informację o dodawaniu tych modeli do jakiejś gazety/wydawnictwa (wargame?) ale głowy za to nie dam,

pewnie są dość uproszczone, odysłam w poszukiwaniu informacji na http://www.airliner-models.ru/forum/ tam pewnie coś się znajdzie na ten temat

 

pozdrawiam, Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie na wkręcenie będą dobre Ił-2 model z 12 części, Ju-87 - 8 części

 

Roden na swojej stronie podaje, że ichniejszy DC-7C Pan American World Airways (PAA) jest gotowy klik i można obejrzeć jego wypraski klik

wygląda przyzwoicie choć szkoda, że nie ma kalkomanii na owiewkę pilotów, a w zapowiedziach kolejna wersja malowania DC-7C Japan Air Lines klik

 

pozdrawiam, Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepaki znanego juz modelu AZ Model - teraz pakowane przez FLY.

 

Pierwszy to wlasciwie spora modyfikacja i pozycja obowiazkowa dla posiadaczy modeli Tu-160 czy Tu22M2/M3... latajacy trenazer nawigatorow itp... Tu jest maly problem bo na pudelku jest "czerwona 30" - a takie oznaczenia nosil Tu-134UBL. Samolot Tu-134UBK nosil "czerwony 72", ale to detal.

w modelu na kalkomanii jest jeszcze do wyboru "czerwona 33",

obie nowości Fly już do mnie dotarły, do obu przepakowanych modeli producent dołączył całkiem przyjemną żywicę m.in. z żywicznymi kołami, w modelu Tu-134UBK żywiczny jest dodatkowo nos samolotu, poza tym w pudełkach znana już z "oryginału" maluteńka blaszka

 

pozdrawiam, Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepaki znanego juz modelu AZ Model - teraz pakowane przez FLY.

 

Pierwszy to wlasciwie spora modyfikacja i pozycja obowiazkowa dla posiadaczy modeli Tu-160 czy Tu22M2/M3... latajacy trenazer nawigatorow itp... Tu jest maly problem bo na pudelku jest "czerwona 30" - a takie oznaczenia nosil Tu-134UBL. Samolot Tu-134UBK nosil "czerwony 72", ale to detal.

w modelu na kalkomanii jest jeszcze do wyboru "czerwona 33"

- tak, ale UBK byl zrobiony tylko w jednym egzemplarzu. Zreszta na schemacie malowania dodanym do modelu wszedzie jest UBL. Czesto te samoloty sa mylone... z czego to wynika, trudno powiedziec, ale uparcie ludzie pisza UBK.

 

Ale ja nie o tym chcialem. Wkrotce na rynku pojawia sie dwa nowe modele przygotowane przez Attack Hobby Kits.

 

MiG - 19 P

5b7885dd3db879a1.jpg

 

i MiG - 19 PM

26dd5c4b03d13865.jpg

Wiecej: http://www.attack-hobby-kits.cz/index.htm

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak się dowiedziałem od kolegi "... welsch wypuszcza w styczniu/lutym swoje pierwsze modele plastikowe - będzie to seria modeli De Havilland Dash 8 - wersje 100, 300 oraz Q400.

Ponadto w dalszej kolejności IŁ-12 Coach oraz IŁ-14 Crate. Za to IŁ-14 ma być m.in. w wersji PLL LOT...".

Oraz druga informacja z tego samego źródła - EE wydaje w 1/144 A318 w malowaniu Frontiera.

 

cc5d98cf25d0a56emed.jpg

 

1ca01b90594313ccmed.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mamy zapowiedzi Zvezda na 2011 (za Plastikowe.pl)

 

7007 — Tupolev Tu-134B — nowość — lato 2011

7009 — Suchoj Superjet 100 — zapowiadany od 2010 roku — wiosna 2011

7010 — Boeing 747-8 — nowość — jesień 2011

 

w końcu się chyba Superjeta doczekamy

Tu-134B z masówki też cieszy, będzie sporo dodatków i różnych wersji malowań

nowy, porządny B747 też nie do pogardzenia, obecne modele mają już swoje lata

 

pozdrawiam, Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.