Skocz do zawartości

Lotnicze nowości 1:144


PKD4GA

Rekomendowane odpowiedzi

Do Techmodu już kilka razy pukałem, ale jedyne na co mogłem liczyć to zamówienie sobie 200 kalek z jednego rodzaju.

 

Przypuszczam, że na tą chwilę zamówienia na Tu 154M ze Zviezdy przekraczają już te ilość więc producent kalek może co najwyżej żałować, bo jak by miał kalki do rządowej Tutki to by mu się sprzedały na pniu.

 

Jak na razie wyczynem staje się dostać ten model w sklepie...

 

Nie wiem czy ktoś widział, ale jak sie chce to sie może.

http://www.martola.com.pl/pl2684/produkty29997/tu_154

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JW - dzięki

Jak ktoś chce maszynę w barwach lotnictwa byłej Czechosłowacji to w sam raz

Myślę jednak, że obecnie zdecydowana większość chce mieć maszynę z malowaniem rządowym RP.

Prace nad taką amatorską wersją kalki na Modelworku już trwają od jakiegoś czasu. Nawet pierwsza partia już została "wyprodukowana"

A jak dobrze pójdzie to niedługo będzie i druga seria gotowa.

Kilkudziesięciu klientów więc Techmod stracił... a szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie czytałem całego wątku od pierwszej strony, więc może się powtarzam, jeśli tak to wybaczcie ;-) Być może jednak komuś umknęła ta informacja: kalki do TU-154 w polskim malowaniu rządowym są dostępne u francuskiego wytwórcy F-DCAL. Są jednak droższe niż sam model Zvezdy... Jako nowość na tej stronie podawane są kalki do różnych Boeing'ów 787 w tym do maszyny LOT-u. Jeśli ktoś chce więc mieć Dreamliner'a wcześniej niż LOT, to już może ;-)

Pozdrawiam

ricardo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając kalek do zdobycznych maszyn japońskich i niemieckich, trafiłem na stronkę:

 

http://www.risingdecals.com/hlavni_strana_A.htm

 

Kalki z serii "Dying Sun" wyglądają rewelacyjnie!

 

Skontaktowałem się z producentem - Mirkiem Karnikiem i zapytałem się czy przypadkiem nie planuje tych kalek w skali 1:144.

Odpowiedział, że tak. Pojawią się późną jesienią tego roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Romku, wspominałeś o Spitach Vb z 303 dyw. z pasami inwazyjnymi D-day :-).....udało Ci się namierzyć taki egzemplarz?

Niby faktycznie były w tym czasie na stanie tego dywizjonu ale żadnego konkretnego egzemplarza i jego fotek nie udało mi się namierzyć.

 

 

Przy okazji.....może ktoś dysponuje magazynem DO BRONI nr 1/2009? Był tam artykuł kolegi Wojtka Matusiaka o polskich pasiastych Spitach. Niestety nie zbieram tego czasopisma

i będę wdzięczny za skan tego artykułu do wglądu.

 

Pozdrawiam!

norbi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

Zapowiada się sporo nowości!

Pit-Road zapowiada nowe Modele:

 

-Znany zestaw z modelami SAAB-a J-35 wydany zostanie z nowymi kalkami oraz w wersji z fabrycznie naniesionym malowaniem (coś dla miłośników gashaponów ;-))

 

-Eurofighter Typhoon

 

-TSR-2

 

-PAK-FA/T-50

 

Zapowiedzi są na stronie producenta:

http://www5b.biglobe.ne.jp/~pitroad/

Wystarczy w wyszukiwaniu wpisać "1/144"

 

Takara Tomytec zapowiada serię Fw-190A-8 (seria GiMix).

Modele w tej serii wydawane są w ramkach ale fabrycznie pomalowane.

Jak do tej pory, F-15J wydane w tej serii, są najlepszymi modelami w tej skali! Jakość wyprasek i naniesionego malowania jest wręcz perfekcyjna!

Wracając do "Fok"....ciekawe czy będą to nowe opracowania czy przemalowane wypraski Takary/Hasegawy z serii "Famous Airplanes of the World"? W obu wypadkach zapowiada się ciekawie....:-)

 

Więcej można poczytać na blogu:

http://kampfgruppe144.blogspot.com/

 

Pozdrawiam!

norbi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Czy te modele są jakoś spokrewnione?
- na 99,9% sa to te same wypraski. Moze dodali troche antenek itp. - zapewne zywicznych itd.

 

Zapowiada się sporo nowości!

Pit-Road zapowiada nowe Modele:

 

- PAK-FA/T-50

Nooo PAK-FA w 1/144 fajna rzecz sie robi.

72195c85a580ccfe.jpg

Wiecej: http://pitroad.s232.xrea.com/newitem/index.php?itemid=1580

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Dla mnie to nowość- najwyraźniej nowe formy. Jakżeż zaskakujące malowanie ;)

Nazca-Decals ma w ofercie dwa malowania lotowskie - damę z łasiczką i star alliance, ale robione pod model Authentic Airlines. Ciekawe jak leżałyby na Hase.

krakowy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrotce bedzie dostepny nowy zestaw uzupelniajacy Made in Goffy Model:

a5522ef6c04a95ca.jpg

f27972b468edbbbf.jpg

865c3cc0048974c6.jpg

 

Dwa zestawy Eastern Express:

6cd943db0fa0c1a7.jpg

8c94934b51997c35.jpg

 

Kolejna mutacja Amodel'owego HU-16:

388d97ecc12a40a9.jpg

 

Revell'owy A-10 - bardziej jako ciekawostka - bo to stary i marny zestaw. Do nowych modeli tego producenta mu daleko.... aaaa jeszcze dalej mu do prawdziwego A-10.

de8f6a2db0c6c81e.jpg

 

Zapowiedz Dragona - SH-60F HS-14 "Chargers" + SH-60B HSL-51 "Warlords"

c4a40c495c199921.jpg

 

Nowe kalki - VA-27 Royal Maces. USS Enterprise 1975 + VA-83 Rampagers USS Forrestal 1977:

45fc25a318cab1a0.jpeg

... i VA-66 Waldomen USS D.W. Eisnhower 1982 + VA-86 Sidewinders USS Nimitz 1976

ddcd1299fb401ce6.jpeg

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobranie farb do malowania tego 734 będzie niezłym wyzwaniem, choć kalki ostatnio śmigały na ale-gie.. ale piękne, takie hmmm...bananowe kolorki; na airlinersach widać , że zaleznie od oświetlenia wygląda to różnie. Jak jest z tym a-modelem? Nikt chyba na polskich forach nie zaatakował tych amfibii, takie są straszliwe??! Aż mię to przeraziło ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko na temat 787 Zvezdy? Można gdzieś w Polsce nabyć do niego kalki jakichś linii lotniczych? Niestety z inauguracyjnym malowaniem nie dam sobie rady.. - http://www.airliners.net/photo/Boeing/Boeing-787-8-Dreamliner/1694396/L/&sid=87734a414f6d538a782765741e8ae904

Tym bardziej, że kalki Zvezdy to tylko napisy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie Boeing House odpada... Ładnie wygląda , ale męka dla modelarza.

Raczej pozostaje internet. F-dcal coś na głównej stronie pokazało z tematyki 787.

Ale inni producenci juz wypuścili kalki min. Qantas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.