Skocz do zawartości

Lotnicze nowości 1:144


PKD4GA

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsze z tych zapowiedzi to Revell Airbus A400M, C-17 Qatar/RAF i Zvezda Mi-24A Hind-A, Mi-35 Hind-F, Tu-134B i Boeing 747-8.

Ciekawe czy to wszystko dojdzie do skutku w tym roku. Italeri mogła by już Atr-42 wypuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe blachy Brengun dla revellowskiego Hawker Huntera:

cd727df06b4a0f39.jpg

7afd69adc2a6c4f4.jpg

Wiecej: http://www.brengun.cz/products/brl144030-hawker-hunter-fga-9/

 

i dwa nowe elementy do postawieniu na lotnisku:

 

NC-8A mobile electric power plant

3213a7b1a21d3f50.jpg

433de9f215410128.jpg

Wiecej: http://www.brengun.cz/products/brs144007-nc-8a-mobile-electric-power-plant-2pcs-/

 

U.S.NAVY Oxygen cart

cc7ce3b928f59ecd.jpg

Wiecej: http://www.brengun.cz/products/brs144008-u-s-navy-oxygen-cart-2pcs-/

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka info z mojego źródła

"...ATR - wypadł definitywnie z katalogu i zapowiedzi Italeri, na przełomie lutego i marca pojawi się nowość z Eastern Express. Tym razem coś sporego. Boeing 777. W sumie pięć wersji ma być. Trzy 777-200 i dwie 777-300. I ostatnia wiadomość :

PasDecal wydał w plastiku taki to modelik

a8c79b1eabe8da0fmed.jpg

9cd5f666e88dd91fmed.jpg

e2bda45f6c12d2afmed.jpg

Co prawda lekko poza tym tematem ale Revell zapowiedział Concorda 1/200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o! ten Embraer to dla mnie ciekawostka i dobra wiadomość, mam model tego samolotu z Leomana ale tam z racji upływu czasu kalkomanie słabo się nadają do użycia, jest więc szansa, że Pas decal wypuści jakieś osobne zestawy kalkomanii albo w tym modelu będzie więcej wariantów malowania (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
czyżby koniec problemów z kalkomaniami do samolotów LOT-u? Nowa marka Lima Oscar Decals i od razu 3 malowania klik

Jak wróble cwierkają firma już działa (kalki dla niej drukuje Techmod) jak kolega pisał na początek 3 malowania benków (-400 i -500).

Kalki są już wydrukowane i powinny pojawić się od przyszłego tygodnia w sprzedaży. Jak się dowiedziałem będą następne kalki do polskich samolotów - głównie w 1/144 ale też będę inne skale (1/72). W planach min AirItaly Polska, polskie Dakoty, Ebraery itd.

Boeing737-500LOTSP-LKCcopy.jpg

737-500.jpg

Boeing737-500LOTSP-LKEcopy.jpg

StarAlliance.jpg

Boeing737-400LOTSP-LLCcopy.jpg

80Lat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem sobie wszystkie 3 na posmakowanie choć niebieski mnie trochę niepokoi, tłumaczę sobie że to tylko grafika w internecie i w rzeczywistości będzie ciemniejszy, pojawiała się też ich zapowiedź w Martoli

 

EDIT: to się nazywa serwis! już dostałem info od producenta, że niebieski na samych kalkomaniach jest jak najbardziej OK - tak trzymać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Doczekaliśmy się na fajne kaleczki do lotowskich Boeingów 737 i w związku z tym mam pytanko do znawców pasażerów .

Kalki są są do wersji 500 i 400 . Kto produkuje modele tych wersji 737 i czy ewentualnie można by było zastosować jakąś inną wersje ( np. 800 z Revela) i czy wiązało by się to z dużymi przeróbkami ewentualnie . Czy wogóle taka opcja wchodzi w grę czy jest bezsensowna. Z góry dziękuje za odpowiedz.

Pozdrawiam.

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele produkuje Skyline Models.

Wg. mnie osiemsetka nie nadaje się do przeróbki na czterysetkę i pięćsetkę. Gdyż nie różni się tylko długością kadłuba.

Porównaj zdjęcia np. B738 i B735. Boeing 737-500 wydaje się grubiutki w porównaniu do osiemsetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dwa różne typoszeregi B737-300 to druga generacja z modelami 300,400,500 a B737-800 to tzn NG "Next Generation" z modelami 600,700,800,900. II generacja od NG różni się silnikami, kadłubem, skrzydłami (długość i powierzchnia) oraz wysokością, bodajże też jest inne podwozie. Czyli mimo podobieństw zewnętrznych to inny samolot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki, moze przemyslcie pomysl zalozenia osobnego tematu informacyjnego o "pasazerach". Takiego gdzie bedzie krotkie info o roznicach miedzy poszczegolnymi wersjami, jakis listing dostepnych zestawow dla konkretnej wersji itp.?

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.