Skocz do zawartości

Lotnicze nowości 1:144


PKD4GA

Rekomendowane odpowiedzi

Z kronikarskiego obowiazku warto wspomniec ze jest juz dostepny trumpeczkowy Me 262 A-1a.

Obejrzałem zdjęcie ramek na stronie Trumpetera. Nie wiem, czy to moje złudzenie, ale wydaje mi się, że można zrobić otwarty przedział dziobowy z działkami. Aha. Kettenkrad wymiata Moim zdaniem lepszy od Eduardowskiego nawet pomimo blaszki, którą dokłada Eduard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fallstart, Eduardziszcza chyba nie dokładały kettenkrada w stanie niemal złożonem ? Chyba kupię zestawik A tak przy okazji- Eduard jakoś chyba nie ma zamiaru wznawiać swoich Junkersów i Messerów? Szkooooda.... Ponoć najlepsza Tante Ju to właśnie ich...

 

KonDi, mam wrażenie, że Minicraft jak zwykle pakuje swoje dawniej wypuszczone modele z nowymi kalkami [ co do tej konstelacji 14551 nie jestem pewien ] - czy kalki nadal robi Cartograf? Nie wiesz przypadkiem? Aha, na stronie Squadrona pewnie wyprzedaży się doczekamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Informacja dla miłośników airlinerów:

Znalazłem przed chwilą Tristara Otaki na angielskim Ebayu w bardzo atrakcyjnej cenie. Może nie skoczy zbyt wysoko.

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260547933312&fromMakeTrack=true&ssPageName=VIP:watchlink:top:en

 

Obecnie kupienie tego modelu poniżej 100 dolarów jest absolutnie niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ostrzegalem, a mowilem ze tak bedzie. Na rynku ciagle wiecej i wiecej galanterii do 1/144.

 

Czeski (a i owszem, no bo jak inaczej?) producent - Goffy Model (tak naprawde to pan Petr Polanka) przygotowal trzy zestawy:

 

F-14 set 1 - zywiczna kabina + nowe kalki do tejze, blaszki z drabinkami i detalami oszklenia itd.

fa0232e1819974b2.jpg

e837bb75015dc48e.jpg

Wiecej: klik

 

F-14 set 2 - mechanizacja plata + nowe AIM-54

ffbb3b5820e120f5.jpg

eee21bc35194c190.jpg

Wiecej: klik

 

Konwersja do F-14B Bomcat z revellowskiego F-14D - bombki, Lantirnka itd.

23dbff2c637ccf8a.jpg

e79c2cb55cdea3c3.jpg

Wiecej: klik

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś to średnio te wypraski wyglądają... chyba lepiej zostać przy belgijskich modelach lub minicrafcie

 

To ja wolę zostać przy belgijskich minicraft to padaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Allegro.pl Tam możesz znaleźć dożo ciekawych modeli bo w sklepach to jest może 5 modeli. W sklepie GAMA Hobby (Mielec) jest kilka modeli w 1/144 i w 1/200 ale nie wszystkie są na stronie www

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

 

Twój apel, Romku, był skuteczny!

Bezapelacyjne zwycięstwo Karasia!

Po Spitach VB F-toysa w "Naszych" malowaniach może

będzie coś "wrześniowego" :-)....a może będzie cała seria dotycząca

Wojny Obronnej w 1939 roku?

 

Serdecznie pozdrawiam!

norbi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Legato, obok zapowiedzi Douglas DC-9-32 Swissair, JAT pojawily sie obrazki ze schematem malowania i kalkami:

c6797c0cf414a3c1.jpg

b22a09564eb25262.jpg

Wiecej: http://www.legatokits.cz/AZ144.htm

 

Zapowiedz Dragona na maj 2010:

6ebc73b8d009fb42.jpg

 

Nowe zestawy od Platz'a (wlasciwie to juz zestawy znane, ale z nowymi kalkami itd.):

 

F-8K CRUSADER

d271199aa02e3adb.jpg

8acf95514a11cbc2.jpg

Wiecej: http://www.platz-hobby.com/products/1850.html

 

F6F-5 Hellcat

0bf77dec7157c43d.jpg

76e45eb7fc0393e9.jpg

Wiecej: http://www.platz-hobby.com/products/1849.html

 

Dodatki oferowane przez czeski OWL Parts do modelu Cataliny. Blachy z platformami obslugowymi silnikow, uzbrojenia, oraz anteny radaru.

49527f684b5e9a5a.jpg

aaf3174c904477fd.jpg

77e61cdad17b11d8.jpg

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Drodzy Koledzy!

 

Temat nie nowy ale może wart "szerszej akcji społecznej" :-).

Mamy w Kraju dobrych producentów kalek ale żaden z nich nie jest zainteresowany ich produkcją w skali 1:144! Nie jestem fachowcem w tej sprawie ale domyślam się, że z technicznego punktu widzenia to nie jest problem. W dobie "komputerów i laserów" przeskalowanie z drobnymi korektami to nie problem.

Jeśli chodzi o aspekt biznesowy to jest to bardzo popularna skala na całym świecie! Nie chodzi tu tylko o modelarzy ale również

o kolekcjonerów "gotowców"! Tych ostatnich jest chyba nawet więcej a i sporo jest osób łączących obie formy :-).

Mają jeden wspólny problem tzn. brak kalek do samolotów w polskich barwach i nie tylko. Jest coraz więcej modeli, które można "ubrać" w polskie barwy ale nie można kupić (z drobnymi wyjątkami) dobrych kalek do nich.

Swego czasu pisałem do jednej z naszych wiodących firm w tej sprawie ale nawet nie raczyli odpisać.

Myślę, że np. TECHMOD ze swoim asortymentem gdyby powielił go choć w części w skali 1:144 to by był potęgą "w temacie" na skalę światową!

Dowodem na zainteresowanie "Naszymi" barwami są Japończycy.

Ostatnio F-toys w serii WKC vol.4 wydał Spita VB i są tam DWA malowania miłe sercu! Jedno z 302 dyw. a drugie z 601, Spita na którym latał Skalski!!!

Same modele projektował PLATZ więc rekomendować nie trzeba :-).

 

Wiadomo, że "Polak potrafi"....ale czy chce?

Jeden głos...to szept... kilka to ledwie szum....ale może kilkadziesiąt, kilkaset głosów ktoś usłyszy ;-)

 

Z kolekcjonersko-modelarskim pozdrowieniem:

norbi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat braku kalek do skali 144 jest stary i niestety nierozwiązywalny. Do Techmodu już kilka razy pukałem, ale jedyne na co mogłem liczyć to zamówienie sobie 200 kalek z jednego rodzaju.

Myślałem, ze jak Techmod wpłynął na szerokie wody japońskie coś drgnie. A tu kanał. Techmod próbował na HLJ sprzedawać kalki do skali 32, która jest tak samo popularna w Japonii jak misie Panda w Puszczy Kampinowskiej.

Zwróćcie uwagę, że jak pojawiają się na HLJ nowe kalki do skali 144 rozchodzą się w preorderze. Średnia cena kalki produkowanej metodą garażową w Japoni wynosi 500 jenów. Dobre kalki kosztują minimum 800.

Gdyby tylko Pan z Techmodu wydrukował część swego asortymentu w skali 144 (oczywiście w zgodzie z modelami które są na rynku lub za chwilę wyjdą), umieścił na stronie i podał info na kilku popularnych blogach japońskich, kalki szły by jak ciepłe bułeczki. Dodatkowo mógłby się dogadać z kilkoma najpopularniejszymi sklepami w Japonii (a nie ma ich tak dużo), sukces gwarantowany.

Drugi duży producent -HDL jest jeszcze gorszy. W ogóle nie interesuje go ta skala!

Skoro opłaca się niektórym firmom produkować niszowe i monotematyczne kalki (na przykład Starfighter, CanMilAir), Techmod i HDL ze swoim zróżnicowanym tematycznie asortymentem, dopasowaniem do produkowanych obecnie modeli przez Platza, Sweeta, F-toysa i wysoką jakością wykonania, stali by się szybko potentatami w skali 1:144.

Za chwilę wychodzi piękny model Embraera 170 z Hasegawy. Ciekaw jestem czy któryś z rodzimych producentów kalek wyda malowania LOTowskie szybko i w konkurencyjnej cenie do kalek zachodnich.

 

Drugi temat to modele polskich konstrukcji. Rozmawiałem kiedyś z Panem Choroszym, który nie był przekonany, a większość swych modeli upycha do Japonii. Nie rozumiem :(

Sądzę że prędzej F-Toys w kolejnych Acrotemach wyda Iskrę w skali 1:144, niż któryś z poważnych polskich producentów uraczy nas czymkolwiek w tej skali.

Chyba, że Plastyk wstanie z grobu i zacznie znowu wydawać )

 

Pozdrawiam serdecznie

Romek

 

PS

Norbi, a propos nowych F-toysów. Mam wolne kalki do 303. Kalka zawiera litery kodowe, nr seryjny, godła i szachownice. Trzeba tylko ustalić, które Spity VB z 303ciego latały z pasami podczas D-Day.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie moge doczekać jak Italeri wypuści ATR'y 42. A techmond mogłby wypuścić kalki do naszych lotowskich samolotów. Tym bardziej ze posiadamy ATR'y.

 

Pozd:Arek17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Techmodu już kilka razy pukałem, ale jedyne na co mogłem liczyć to zamówienie sobie 200 kalek z jednego rodzaju.

 

Przypuszczam, że na tą chwilę zamówienia na Tu 154M ze Zviezdy przekraczają już te ilość więc producent kalek może co najwyżej żałować, bo jak by miał kalki do rządowej Tutki to by mu się sprzedały na pniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czyli mamy podobne doświadczenia w "kontaktach" z rodzimymi producentami :-).

Na "zdrowy chłopski" rozum, jak ktoś zna realia lokalowe przeciętnego Japończyka to nawet nie pomyśli by mu zaproponować kolekcjonowanie modeli w skali 1:32.

:-))))))))))))))))

 

Romku, Nic dodać nic ująć w Twoim wywodzie!

Jest to ewidentna kolejna stracona okazja by "zagospodarować"

lukę w ofercie dla modelarzy! Kalki w tej skali są "rozrywane" w sklepach modelarskich a ich oferta uboga. Jeśli ktoś ma wątpliwości co do popularności tej skali, to niech popatrzy na ilość modeli wystawianych na Ebay-u i ceny niektórych transakcji. Wybór modeli jest ogromny ale ciekawych kalek brak :-(.

Można też zaobserwować, że coraz więcej osób zbiera "gotowce" a oni też poszukują kalek!

 

Jedno jest pewne: niedostrzeganie popularności tej skali w całym świecie jest ŚLEPOTĄ BIZNESOWĄ!!!

 

Pozdrawiam serdecznie!

norbi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.