Skocz do zawartości

Szczerbakow Szcze-2, Dęblin 1945, Broplan 1/72 (Wacu)


JWM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

W wątku wakuform - Szczerbakow Szcze-2 z Broplanu. Malowanie z Dęblina (1945).  Reportaż z budowy jest dostępny na Britmodellerze, łatwo się go znajduje w googlach wpisując mój nick JWM, nazwę samolotu i britmodeller. 

Serdecznie pozdrawiam

JWM

SZCZE2 DSC08808.jpg

SZCZE2 DSC08805.jpg

SZCZE2 DSC08804.jpg

SZCZE2 DSC08803.jpg

SZCZE2 DSC08802.jpg

SZCZE2 DSC08801.jpg

SZCZE2 DSC08800.jpg

SZCZE2 DSC08798.jpg

Edytowane przez JWM
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Rafał B napisał:

Zawsze intrygowała mnie ta konstrukcja, gdzie widać ładny, dopracowany kadłub, nawet skrzydła dają radę i tylko silniki i podwozie jakby z innej bajki.

Owszm, bardzo ładna sylwetka z kaprawymi silnikami... Moc silników najmniej dwa razy za mała. Ale jakoś latało, dzięki chyba ogromnej powierzchni skrzydel. Unosił 9 skoczków, tyle co Antek a moc silników łacznie 290 KM wobec 1000 KM Antka!

 

5 godzin temu, barszczo napisał:

Pamiętam jego plany w Modelarzu lata świetlne temu wink4.

Tak, wówczas uważano, że powinien być zielono-brązowy, teraz dwie szarości. Bardzo pomocne były zdjęcia i tekst opublikowane w Polskich Skrzydłach nr 28 i w artykule opublikowanym w Aeromax.pl nr. 6/2016.

 

4 godziny temu, mig napisał:

Podoba mi się :super:

Dzięki! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, JWM napisał:

Unosił 9 skoczków, tyle co Antek

O przepraszam Antek to 12 skoczków windował :cool: 

Model bardzo ładny i fajny. Zawsze miałem jakąś słabość to tej maszyny bo wizualnie przyjemna tylko te silniki :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
21 godzin temu, kopernik napisał:

Przykład, że z Broplanu da się skleić fajny model. Jednak chyba poczekam na wtrysk ... Na razie przymierzam się do Broplanowskiego Lublina R XX 👀

Dzięki. Troszkę Broplan podrasowywałem (robie taki tunning w każdej wakuformie) - tu  silniki i śmigła to zywiczne kopie z Po-2 z ICM. Koła z Ła 5. Ale w sumie to przecież Broplan!

Tak, to bardzo powazny kandydat dla którejś z polskich firm na bardzo udany model, który powinien mieć wzięcie na rynku. Ja już jednak straciłem nadzieję, że tego doczekam w dobry zdrowiu...  

9 godzin temu, Artek82 napisał:

O przepraszam Antek to 12 skoczków windował :cool: 

Model bardzo ładny i fajny. Zawsze miałem jakąś słabość to tej maszyny bo wizualnie przyjemna tylko te silniki :kwasny:

Dzięki! Ok, 12 cywilów, bez kałachów i ekwipunku....W danych dla Szcze-2 podają np. 11 rannych na noszach! Albo tonę ładunku. Przy 3.5 tanach masy całkowitej.  No tak,ale  te silniki...  Po wojnie przecież mogli by jakies Argusy czy Hirthy założyc i by latał jak złoto! 

Edytowane przez JWM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, JWM napisał:

Dzięki. Troszkę Broplan podrasowywałem (robie taki tunning w każdej wakuformie) - tu  silniki i śmigła to zywiczne kopie z Po-2 z ICM. Koła z Ła 5. Ale w sumie to przecież Broplan!

Tak, to bardzo powazny kandydat dla którejś z polskich firm na bardzo udany model, który powinien mieć wzięcie na rynku. Ja już jednak straciłem nadzieję, że tego doczekam w dobry zdrowiu...  

Oglądałem budowę na britmodeller, i byłem pod wrażeniem tych silikonowych form ! A jeśli chodzi o model, obstawiałem wschodni kierunek. Obecnie, przez napaść ruskich na Ukrainę nie ma co na to liczyć ( a wyprodukowanego przez ruskich i tak bym nie kupił, a Ukraińcy mają co innego na głowie ). Pozostaje liczyć na Czechów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kopernik napisał:

Oglądałem budowę na britmodeller, i byłem pod wrażeniem tych silikonowych form ! A jeśli chodzi o model, obstawiałem wschodni kierunek. Obecnie, przez napaść ruskich na Ukrainę nie ma co na to liczyć ( a wyprodukowanego przez ruskich i tak bym nie kupił, a Ukraińcy mają co innego na głowie ). Pozostaje liczyć na Czechów. 

Dzięki! Kopiowanie części otwarło mi brame do przeróbek, właściwie zawsze można znależć odpowiedni silnik, śmigło, koła  itp. i je skopiować.  Układ silikon zwykły budowlany z tuby i klej distal wolnoschnacy (klasyczny, czerwono-zielony) to chyba mój wynalazek, ale nie pamiętam już czy nie nauczyłem się od kogoś .  To juz ponad 20 lat jak go stosuje. Teraz niestety klasyczny distal jest nie do kupienia i ciagle nie trafiłem na równie dobrą żywicę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.