Skocz do zawartości

Piknik lotniczy 27.05.2023 Dęblin


jmx62

Rekomendowane odpowiedzi

No to ja dębliniak z krwi i kości (no prawie😭) i się nie załapałem😠

Ale moja wina bo o tym wiedział każdy kto chciał wiedzieć (chociaż w kalendarzu na '23 nie było).

Próbowałem różnych kontaktow i nie dało rady nawet nie pomogła argumentacja że akurat mam urodziny i że wieeeeele lat pracowałem na tym lotnisku.

No cóż, pozostaje mi mój balkon. Dobrze że to XI pietro i widok dokładnie na wieżę i port lotniczy więc akurat środek pasa (i centrum pokazów w locie).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jmx62 napisał:

...No cóż, pozostaje mi mój balkon. Dobrze że to XI pietro i widok dokładnie na wieżę i port lotniczy więc akurat środek pasa (i centrum pokazów w locie).

:hmmm: Duży Kolega ma ten balkon?? Prosimy z Grzesiem namiary adresowe, przyjedziemy

Edytowane przez Slawek_26869
literówka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Slawek_26869 napisał:

Duży Kolega ma ten balkon?? Prosimy z Grzesiem

I fajnie jakby jeszcze grill się zmieścił :twisted:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Slawek_26869 napisał:

:hmmm: Duży Kolega ma ten balkon?? Prosimy z Grzesiem namiary adresowe, przyjedziemy

Sorry Koledzy. Bardzo chętnie bym Was zaprosił ale już mam 8 osób i 3 psy. Boję się żeby się ten balkon nie oberwał bo wówczas my bylibyśmy niekwestionowanymi gwiazdami tych pokazów, tyle tylko że spadającymi. A z XI piętra do ziemi długo się leci to można i parę figur akrobacji 🛩 pokazać zanim by się przyziemiło.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech Kolega pomyśłi jak by to było super dostać od sędzów 10 pkt. za pokaz grupowej akrobacji i jeszcze na dodatek wzorowe lądowanie 🛬całą eskadrą we wzorowym szyku :odlot:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już kwalifikuje się na poważne pokazy typu "ErSzoł" a to niestety w Radomiu, chyba że kiedyś przeniosą do Dbln jak było w 1995 i 2 lata później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawek_26869 i Grzes dobrze że nie przyjeżdżaliście. Nuuuuuda.

Miałem wrażenie jakbym był na lotnisku Warszawa-Radom. Nic nie latało. Jakby nie Artur Kielak i Harvard i Chipmunk to by nie było co wspominać😒

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jmx62 napisał:

Slawek_26869 i Grzes dobrze że nie przyjeżdżaliście. Nuuuuuda.

Miałem wrażenie jakbym był na lotnisku Warszawa-Radom. Nic nie latało. Jakby nie Artur Kielak i Harvard i Chipmunk to by nie było co wspominać😒

Może jakbyśmy przyjechali byłoby  ciekawiej :hmmm:, ale się tego nie dowiemy :niemam:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Slawek_26869 napisał:

Może jakbyśmy przyjechali byłoby  ciekawiej

Jakby się balkon urwał to na pewno.A ile emocji.:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

A ilu byłoby kibiców.🙌 I dla wszystkich starczyłoby karnetów.

Tylko spotterzy byliby niepocieszeni bo obiektywy mieliby skierowane nie w tą stronę co potrzeba📷

Edytowane przez jmx62
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jmx62 napisał:

Nic nie latało

Nic z wojaków? 

2 godziny temu, jmx62 napisał:

nie było co wspominać

Ja akurat wszystkie pokazy w Dęblinie na których byłem (o ile dobrze liczę - 4 razy) wspominam wyśmienicie!

Świetna atmosfera, mało ludzi, słońce za plecami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
30 minut temu, Grzes napisał:

Nic z wojaków? 

Ja akurat wszystkie pokazy w Dęblinie na których byłem (o ile dobrze liczę - 4 razy) wspominam wyśmienicie!

Świetna atmosfera, mało ludzi, słońce za plecami...

F-16, nuda

Bielik, jak wyżej

Puszczyk, ok 👍

Herc, jak na typ maszyny to wcale spoko

Kaśka trochę lepiej.

Z wojskowych to jeszcze były dwie Iskry cywilne🙃. Ech to były czasy, na każdych pokazach słychać było tylko: "Ło Matko, znowu te Iskry, ileż to można oglądać".

 A po kilku latach od wycofania teraz każdy chce oglądać Iskry w powietrzu.

 

 

Ja też wspominam każde pokazy dęblińskie bardzo miło(Air Show i różnego rodzaju pikniki) a było tego więcej jak w przypadku Grzesia. W kilku nawet brałem czynny udział w zabezpieczeniu ul i łączności itp. Najpierw przerąbane w związku z nawałem pracy ale już  po to sama satysfakcja że wszystko poszło ok i było się współautorem sukcesu (w minimalnym stopniu ale jednak).

Wgl ten piknik to jakiś taki dziwny, jakby zrobiony na kolanie, na szybko. Nie było go w kalendarzu imprez lotniczych na ten rok.

Edytowane przez jmx62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mig 29 nie było ? Tyle lat służby w Mińsku i olali ?Na pokazach zawsze robił wrażenie. Smugi spalin , huk, sylwetka. Pamiętam, jak na pokazach po dynamicznym poderwaniu Miga 29 włączyły się alarmy w samochodach na parkingu ... Jeszcze zatęsknimy 😥

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, jmx62 napisał:

Herc, jak na typ maszyny to wcale spoko

Kaśka trochę lepiej.

Wyjdę na ignoranta, ale zupełnie nie łapię tych nazw, nie wiem o jakie maszyny chodzi 😮 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kopernik napisał:

zupełnie nie łapię tych nazw,

Herc - C-130 Herkules

Kaśka - Casa C-295M 

Edytowane przez Grzes
  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widział może już ktoś na jakichś stronach spotterskich fotki z tej nudnej imprezy?

Ja nie robiłem bo z odległości około 800 metrów od pasa i komórką to trochę bez sensu. 

Za to porządną lornetka robi robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.