Skocz do zawartości

T-80БВМ


Kudacior

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuję fachowej pomocy odnośnie modelu t-80.  Wybrałem już podkład (będzie to czarny mr surfacer 1500) ale potrzebuję jeszcze koloru bazowego i koloru do rozjaśniania. Kolor jaki oczekuję to mniej więcej taki jaki jest na zdjęciu, które wkleję. Jakby ktoś mi poradził jakich specyfików muszę użyć aby osiągnąć taki efekt jaki jest na zdjęciu (wash, farby, itd). Z góry dzięki za pomoc.

IMG_5023.jpeg

IMG_5022.jpeg

IMG_5026.jpeg

IMG_5027.jpeg

IMG_5025.jpeg

IMG_5024.jpeg

Edytowane przez Kudacior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, FAHR napisał:

Rzuć okiem na Gunze h511 i h512, pierwszy jest bardziej zielony a drugi idzie w stronę oliwki. Rozjaśniać możesz dodając dowolnej tamki xf, która idealnie się miesza z Gunze H. 

a to ma jakieś znaczenie jakim kolorem rozjaśnię? jaki najbardziej by tu zdał egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kudacior napisał:

a to ma jakieś znaczenie jakim kolorem rozjaśnię? jaki najbardziej by tu zdał egzamin?

Podstawowe, ale jeśli zadajesz takie pytanie to nie wiem czy ty  wiesz jak to technicznie zrobić. Malujesz aero? Wiesz jak i czym rozcieńczać akryle tamiya i Gunze? Rozjaśniać chcesz aero czy suchym pędzlem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FAHR napisał:

Podstawowe, ale jeśli zadajesz takie pytanie to nie wiem czy ty  wiesz jak to technicznie zrobić. Malujesz aero? Wiesz jak i czym rozcieńczać akryle tamiya i Gunze? Rozjaśniać chcesz aero czy suchym pędzlem?

Oczywiście, maluję aero. Wiem jak to technicznie zrobić oraz rozjaśnić chce aero tylko jeszcze nigdy wcześniej nie rozjaśniałem dlatego dopytuję jaki kolor najbardziej by tu pasował do rozjaśniania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kudacior napisał:

Oczywiście, maluję aero. Wiem jak to technicznie zrobić oraz rozjaśnić chce aero tylko jeszcze nigdy wcześniej nie rozjaśniałem dlatego dopytuję jaki kolor najbardziej by tu pasował do rozjaśniania

H512 rozjaśniałem xf57 lub xf-88 ewentualnie xf-49. Najlepiej popróbować z każdym gdzieś na boku i wybrać pod siebie, który odcień ci podpasuje. H511 możesz analogicznie spróbować xf-19 ale też jeden z tych powyżej. Zasadniczo odchodzi się od białej jako takiej celując w szarości przy odcieniach zielonych lub piaskowe przy odcieniach oliwkowych. Biala bardziej się sprawdza przy obciach, wychodzi ci wtedy jaśniejszy kolor od bazy i jednocześnie ładnie się od tej bazy, nawet rozjaśnionej odznaczający. 

Edytowane przez FAHR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, FAHR napisał:

H512 rozjaśniałem xf57 lub xf-88 ewentualnie xf-49. Najlepiej popróbować z każdym gdzieś na boku i wybrać pod siebie, który odcień ci podpasuje. H511 możesz analogicznie spróbować xf-19 ale też jeden z tych powyżej. Zasadniczo odchodzi się od białej jako takiej celując w szarości przy odcieniach zielonych lub piaskowe przy odcieniach oliwkowych. Biala bardziej się sprawdza przy obciach, wychodzi ci wtedy jaśniejszy kolor od bazy i jednocześnie ładnie się od tej bazy, nawet rozjaśnionej odznaczający. 

a co z tamiya xf-4? widziałem jak nightshift to stosuje i nawet nieźle to wygląda. Tylko on miał farbę mrp 4b0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kudacior napisał:

4b0

4B0 to chyba lata 1941-1945, do nowych to wg. tabelki AK - Dark Green, XB518 Zashchitniy Zeleno, Protective NC 1200. Night shift co odcinek zmienia kolor do rozjaśniania w zależności co chce uzyskać, lub od humoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robertmodelarz napisał:

Z tego zestawu coś dobierzesz

russian-greens-1956-to-present.jpg

Z zastrzeżeniem, że to są na prawdę trudne farby do malowania. Tamki i Gunziaki H to inna liga jeśli chodzi o kulturę pracy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, FAHR napisał:

Z zastrzeżeniem, że to są na prawdę trudne farby do malowania. Tamki i Gunziaki H to inna liga jeśli chodzi o kulturę pracy. 

Zgadza się, ale Gunze i  Tamiya mają super właściwości, ale nie ma takich odcieni zielonego. Jeżeli chodzi o Ammo i AK  to idzie tym malować, ale w tej chwili to najlepsza jest HATAKA seria C.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model pomalowany już podkładem mr surfacer 1500 black. Niestety nie wiem co jest przyczyną ale wyszła bardzo chropowata powierzchnia, czy wie ktoś co może być tego przyczyną?

IMG_5035.jpeg

Edytowane przez Kudacior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Kudacior said:

Model pomalowany już podkładem mr surfacer 1500 black. Niestety nie wiem co jest przyczyną ale wyszła bardzo chropowata powierzchnia, czy wie ktoś co może być tego przyczyną?

 

Za gęsty podkład. Surfacery rozcieńczaj 1:3 do 1:5 Podkład: MLT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomek1124 napisał:

Za gęsty podkład. Surfacery rozcieńczaj 1:3 do 1:5 Podkład: MLT.

A czemu 1:3 lub 1:5? Pytam bo na większości poradników na yt (w tym chyba nightshifta z tego co kojarzę) jest powiedziane żeby rozcieńczać 1:1 lub 1:2 (mr surfacer 1500:rozcieńczalnik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FAHR napisał:

I co jest bazą? 

Tu masz fajny link z T-80. Praktycznie gotowy przepis na fajną zieleń. 

 

russian 4b0 1947 od mr hobby, dzięki za ten filmik, wykorzystam go jak będę malował kolejny model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieniowanie skończone, może w niektórych momentach przesadziłem a w niektórych dałem za mało ale jak na pierwszy raz to jestem zadowolony z efektu. Jeszcze tylko wash i wathering i malowanie detali.

IMG_5058.jpeg

IMG_5059.jpeg

IMG_5060.jpeg

IMG_5062.jpeg

IMG_5063.jpeg

IMG_5061.jpeg

Edytowane przez Kudacior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, michal0281 napisał:

Trzeba mocniej.  Z tego co jest teraz to nic nie zostanie jak dasz  wash i reszte efektow. 

W rzeczywistości zupełnie inaczej to wygląda niż na zdjęciu i moim zdaniem jest ok z racji tego, że chce zrobić ten model względnie czysty bez jakiegoś dużego kurzu i błota. Ale dzięki za poradę, może jeszcze coś zrobię w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.