Skocz do zawartości

T-80БВМ


Kudacior

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie nie przesadziłeś a tak jak koledzy piszą jest tego kontrastu za mało nawet biorąc pod uwagę, że zdjęcie może niedokładnie pokazywać stan faktyczny. Zobacz jakiś warsztat modelu, który Ci się podoba pod względem światłocienia i zwróć uwagę jaki był stan wyjściowy tuż po malowaniu koloru i jak to się na końcu wszystko wytłumiło. Stan po samym malowaniu (tuż przed bezbarwnym) może nawet zalatywać lekko karykaturą bo potem się to w dość prosty sposób skoryguje olejami. W drugą stronę jest o wieeele trudniej. W tym momencie efekt jest ledwo widoczny - jeśli zamierzasz użyć tylko washa to może jakoś w lepszym świetle będzie coś widać. Jeśli masz w planach choć trochę brudu lub biedronkę to nie ma szans żeby dowieźć to do końca. 

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2023 o 17:21, johnrambo napisał:

Fajnie, ale jak pisali koledzy wcześniej  to zły kolor niestety. 

Kolor rzeczywiście nietrafiony. Powinien być Protective MC 1200  taki jak na zdjęciu

 

Użyłeś koloru XB-518 ZASHCHITNIY ZELENO (RUSSIAN POSTWAR GREEN) do wcześniejszych wersji T-80

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poradnika Miguela Jimmeneza:

XB 518 Zashchitniy Zeleno:

XB-518 (khaki): Standard Basic color used by Soviet
Union between 1956 to 80’s but very common until
today.

 

Protective NC 1200

Since 2005, the Russian army started using the
1200, a simple analogue of the XB-518 but with a
nitro base. In any case, the tone is a bit different,
more pale and grey than XB-518.

Edit

a więc niewielka różnica i stosowane były oba jednocześnie

 

Edytowane przez copycat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem friule do tego modelu i mam takie pytanie, czy używacie drutu tego, który jest dany w zestawie czy macie jakiś swój własny? Pytam bo ten który ja dostałem jest strasznie marnej jakości i bardzo się wygina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kudacior napisał:

Zakupiłem friule do tego modelu i mam takie pytanie, czy używacie drutu tego, który jest dany w zestawie czy macie jakiś swój własny? Pytam bo ten który ja dostałem jest strasznie marnej jakości i bardzo się wygina.

Zobacz czy wchodzą szpilki krawieckie. Łebki pozostaw od strony kadłuba. Do współczesnych np. T-72 pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, robertmodelarz napisał:

Zobacz czy wchodzą szpilki krawieckie. Łebki pozostaw od strony kadłuba. Do współczesnych np. T-72 pasują.

Problem w tym, że do tych friuli trzeba wkładać 2 krótkie druty zamiast 1 długiego więc ten sposób nie wchodzi w gre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Kudacior napisał:

Problem w tym, że do tych friuli trzeba wkładać 2 krótkie druty zamiast 1 długiego więc ten sposób nie wchodzi w gre

Rozumiem, to jest nowsza wersja gąsienicy tzw. dwupinowa. Zobacz w sklepie żelaznym, czy nie mają w sprzedaży, drutu stalowego. Jest bardzo sztywny, ale i bardzo ostry. To znacznie ułatwi robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.