Skocz do zawartości

DFS 230, operacja Eiche (Gran Sasso, Mussolini), Huma, 1/72


JWM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Szybowiec desantowy DFS 230, stary model z Humy (nie ten aktualny z RS) z pewnymi korektami kształtów i detali. Malowanie:  Operacja Eiche, Włochy 1943 (odbicie Mussoliniego przez Niemców z rąk partyzantów włoskich na Campo Imperatore w masywie Gran Sasso). Zdecydowałem sie na jasne plamy interpretowane jako RLM-2 (czasem można spotkac interpretacje RLM 76 lub RLM 79)

dfs 230 DSC09494.jpg

dfs 230 DSC09495.jpg

Dfs 230 DSC09497.jpg

dfs 230 DSC09498.jpg

dfs 230 DSC09499.jpg

dfs DSC09496.jpg

dfs230 DSC09500.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo za nietypowy model! Mało kto skleja szybowe Luftwaffe, a przecież kilka typów użytkowali.

 

Możesz też wstawić jedną fotkę do projektu grupowego: 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest jeden z modeli wykonanych CZydzieści lat temu, to wrzuciłbyś go do zbiorczej galerii razem z resztą. Spam galeriami powoli zaczyna działać mi na nerwy tym bardziej, że modele może i wymagały sporego nakładu pracy ale malowanie wygląda jak wygląda. Nikt chyba nie miał odwagi tego napisać więc ja kładę głowę pod siekierę. No chyba, że wolicie po staropolsku- na pal:szczerbol:

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie @Marek Ki @Lipa po co te negatywne emocje?

Autor modelu w innej prezentowanej na forum galerii wyjaśnił swoje podejście do modelarstwa.

Ludziom się podoba bo polubień modele mają co nie miara.W komentarzach też zachwyty.

Na Britmodeller też same ochy i achy a tu tak z grubej rury że kiepsko i źle.

Kolega JWM ma do zapreztowania kilkaset modeli.W tym tempie pójdzie szybko Więc na spokojnie , bez nerwów trzeba przeczekać.

Sam postanowiłem tak zrobić i kolegom też polecam.

Edytowane przez Xmen
  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Marek K napisał:

 

Nie rozumiem kolegów. Był na forum kiedyś Pan (już go nie ma) który też wrzucał kilka galerii dziennie. Tylko, że on robił ładne modele. Nikt się do niego wtedy nie doczepił o spam w galerii. Tylko jak ja napisałem o spamie to było, że wolność, możemy robić co chcemy i  "to moja sprawa a nie wasza". Inni z forum przyznali mu rację. Co do samych modeli, mi się podobają ! 

Edytowane przez p2288
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, p2288 napisał:

Co do samych modeli, mi się podobają ! 

Ale to co się Tobie podoba nie musi podobać się innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Xmen napisał:

Ale to co się Tobie podoba nie musi podobać się innym.

To jest jasne, nikomu nie narzuciłem tego, że są fajne. Panu się model nie podoba a mi podoba i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tu zdjęcie oryginału . Mnie się też nie podoba: to brzydki szybowiec w brzydkim malowaniu, do tego walczący po brzydkiej stronie :) 

9671925_orig.jpg

 

Co do spamu to taka jest definicja tego słowa (podaje za Wikipedią): 

Spam (ang. spam „mielonka”) – niechciane lub niepotrzebne wiadomości elektroniczne. Najbardziej rozpowszechniony jest spam za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz w Usenecie. Część użytkowników doświadcza spamu w komunikatorach (np. ICQ czy Gadu-Gadu lub Messengerze), a także w SMS-ach[1]. Zwykle (choć nie zawsze) jest wysyłany masowo.

Istotą spamu jest rozsyłanie dużej ilości informacji o jednakowej treści do nieznanych sobie osób. Nie ma znaczenia, jaka jest treść tych wiadomości. Aby określić wiadomość mianem spamu, musi ona spełnić trzy następujące warunki jednocześnie:

  1. Treść wiadomości jest niezależna od tożsamości odbiorcy.
  2. Odbiorca nie wyraził uprzedniej, zamierzonej zgody na otrzymanie tej wiadomości.
  3. Treść wiadomości daje podstawę do przypuszczeń, iż nadawca wskutek jej wysłania może odnieść zyski nieproporcjonalne w stosunku do korzyści odbiorcy.

Każda rzecz jednym się podoba, innym nie. Nie rozumiem  tego poziomu emocji. To jest tylko model. Mnie na przykład nie podobają się starannie wyczernione linie wszystkich podziałow, bo tak nie wyglądają samoloty z Drugiej Wojny latające cząsto tylko kilka tygodni... Weźmy pierwsz z brzegu zdjęcie Spifire

601x250_Supermarine-Spitfire-MkI-610x250

 

Widać linie podziału blach ale nie sa one w żaden sposób ciemne...  Kolory są tez jednolite a nie w wielu odcieniach. Rozumiem, ze teraz dominuje inna konwencja, musi przebijać czarny malowany na 3 mm wzdłuż wszystkich lini podziału blach i wtedy to jest dobrze pomalowany model. Nie krytykuję żadnego takiego modelu, bo to bez sensu, ktoś tak chce robic - niech robi. Jego model zrobiony za jego własne pieniądze. Po prostu tak mi sie nie podoba i staram się robić inaczej... Tyle. Oczywiście może to się nie podobać, ale żeby od razu o ścinaniu głowy, wbijaniu na pal???  Czy to ma jakikolwiek sens?

Serdecznie pozdrawiam Forumowiczów. 

JWM

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścinanie głowy to była taka metafora i tyczyła się mojej skromnej osoby. Próba zwrócenia uwagi często się kończy linczem. Zazwyczaj takim w przenośni ale jednak. Są tacy co gotowi "utopić" człowieka w łyżce wody za to, że się odezwał. Czytać czytamy ale róbmy to ze zrozumieniem.

Spam niejedno ma oblicze. Jeśli zacznę teraz w każdym wątku w galerii pisać fajny, ładny, wstawiać emotki to też będzie spam.

Jeśli chodzi o wykonanie modeli to nie miałem na myśli, że są czyste. Ja tam nie jestem wybitnym modelarzem i się za takiego nie uważam. Jednak nawet ja mogę stwierdzić, że szału nie ma. Jak Tobie to odpowiada... OK- nie mam z tym problemu oraz nie mam najmniejszego zamiaru zabraniać sklejania po swojemu i pokazywania prac na forum. Tylko rób to w kulturalny i mniej nachalny sposób. Jak chcesz się pochwalić wszystkimi pracami to załóż wątek zbiorczy lub jest dział na forum zwany portfolio gdzie można pokazać swoją przeszłość modelarską. Ja się teraz uczę weatheringu na samolotach. Powoli i mozolnie, z dużą dawką partactwa. Są galerie, lepszych ode mnie, z których chciałbym sobie pozrzynać ale giną w potoku... spamu.

Dywagacje na temat zużycia maszyn pozostawiają wiele do życzenia. Wielokrotnie wałkowany temat i NIE MASZ racji. Google jest pełne zdjęć, różnych maszyn, z różnych państw i teatrów działań, które wyglądają jak ze złomowiska a jednak latają... Nowe fabryki są owszem, ale negowanie naturalnego zużycia, do tego przy sporej ilości materiału dowodowego, to moim zdaniem "lekka" przesada.

Edytowane przez Lipa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym innym są dyskusje na temat brudzenia modeli (nawet na Spitfirze przez cień lotki są bardziej uwidocznione, niezależnie od stanu zużycia), a czym innym np. ślady pędzla na modelu i nieprzycięta kalkomania z widocznym przesuniętym podkładem.

dfs 230 DSC09498.jpgdfs 230 DSC09499.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2023 o 08:18, Xmen napisał:

Panowie @Marek Ki @Lipa po co te negatywne emocje?

Autor modelu w innej prezentowanej na forum galerii wyjaśnił swoje podejście do modelarstwa.

Ludziom się podoba bo polubień modele mają co nie miara.W komentarzach też zachwyty.

Na Britmodeller też same ochy i achy a tu tak z grubej rury że kiepsko i źle.

Kolega JWM ma do zapreztowania kilkaset modeli.W tym tempie pójdzie szybko Więc na spokojnie , bez nerwów trzeba przeczekać.

Sam postanowiłem tak zrobić i kolegom też polecam.

Myślę że w tych ochach i achach jest problem.  Skoro jest tyle pochlebnych recenzji to po co się starać.  Jakość sklejania i malowania jest po prostu słaba , kto ma oczy ten widzi. 

Nie chodzi tu o wrażenia artystyczne ( modne malowanie) , a o samo podejście do tematu. Aerograf  do malowania i większe starania przy pasowaniu modelu mile widziane. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie przeszkadzają koledze te krzywo i byle jak pomalowane ramki osłony kabiny ?I to nie tylko w tym modelu.Te poszarpane krawędzie farby przy przejściu kolorów.

Jeżeli tak to nie mam więcej uwag.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, najwyraźniej nie mam tak wysokich standardów wykonania jak Koledzy oczekuja. Skoro już to wiemy, proponuję nie otwierać moich postów - kieruje to do Osób, których uczucia estetyczne uraziłem.

Mogę zapewnic  ze nie zamierzam pokazać wszystkich moich modeli, jedynie tę ich  część którą uważam za mogącą budzić jakieś zainteresowanie z racji zmian czy nietypowości.. 

Ukłony

JWM

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @JWM pokazuje nam ciekawe modele samolotów o których większości nawet nie słyszałem. Poziom wykonania jaki jest każdy widzi. Kolega pokazuje modele wykonane chyba naście albo dziesiąt lat temu i raczej nie po to żeby oceniać jego warsztat sprzed kilkudziesięciu lat. Właściwie można oceniać tylko co ta ocena ma wnosić do sprawy. Według mnie jest to specyficzny przypadek prezentowania modeli na naszym forum i chyba przydało by się spojrzeć nieco specyficznie na temat. Nie twierdzę, że to się ma wszystkim podobać. Osobiście chętnie zaglądam do kolegi ale tylko po to żeby zobaczyć kolejny samolot o którym nigdy nie słyszałem. Może dla niektórych to nudne ale przecież na naszym forum jest cała masa wątków, które są po prostu nudne ale czy jest w tym coś złego? Pozdrawiam wszystkich.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, JWM napisał:

Skoro już to wiemy, proponuję nie otwierać moich postów - kieruje to do Osób, których uczucia estetyczne uraziłem.

Nie pozostaje mi nic innego jak skorzystać z Kolegi propozycji.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JWM w tak duzej grupie Forumowiczow ZAWSZE znadzie się osoba -lub osoby -ktore beda mialy cos niekoniecznie konstruktywnego,  a zawsze "ekstrawaganckiego" do oznajmiennia. Ot- mogą zaistnieć dzieki takowemu postepowaniu. Do tego dochodzi postepujaca pauperyzacja mentalna ( choc powinienem napisac schamienie). 

BTW: nie wiem jak inni , ale ja czekam ns dalsze Twoje prace. Ciekawe malowania i równie ciekawe konstrukcje. 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.